дайте съвет

  • 440
  • 9
Здравейте моето момиче  почти от както се е родило много обича вода(е аз и предложих веднъж )и от тогава като е жадна маха биберона ,не иска дасуче,търси шишето с водата.А е изцяло на кърма, изпива по около 100-150мл.Чета че изобщо не трябва да се дава вода на кърмените деца.Адори на мен ми казаха да и дам и от болницата като ни изписваха и педиатърката.Та въпроса ми е има ли други кърмачета на които им се дава вода и защо толкова се отрича,като на мен са ми казали медицински лица да и дам! newsm78
Виж целия пост
# 1
Ники пиеше вода само лятото,в жегите.Сега изобщо не пие.
Предимно се кърмим и отказва всякакви шишета.

Виж целия пост
# 2
Водата не се отрича , а се приема , че кърменото дете няма нужда от допълнително вода.
Смята се , че толкова количество вода ще бъде за сметка на кърмата.
И трето - водата в ранните месеци може да засили коликите на бебето.
 
На голямата си дъщеря давах вода от раждането , а на малката чак след 5-я месец.Разлика в наддаването и някакви проблеми не съм забелязала. Всичко зависи от бебето.
 Peace
Виж целия пост
# 3

Отричането на водата не е забрана. Просто не е задължително бебето да пие вода допълнително при положение, че се кърми. Натъртвам на задължително, защото точно тези медицински лица нищо не разбират от кърмене и наплашват майките с обезводняване и други глупости. Точно те вменяват на майките задължително да дават...

Обикновено "отричането" на водата се тълкува неправилно от майките които твърдо вярват, че кърменото бебе не може без вода.
В този форум често пишат майчета-кърмачки, чиито бебета не искат да пият вода и те много се притесняват, че бебето им ще се обезводни и питат какво да правят. Отговорът е, че бебето щом не иска, значи, просто няма нужда от вода, за да не се притесняват тези майки, на които бебетата на искат вода. А не се забранява изобщо да не се дава вода.

Аз, като майка, чието бебе не е пило вода почти до годинката, защото съм го кърмила(и все още кърмя) на поискване ти казвам, че НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО бебето да пие вода. Предлагала съм му редовно, но никога не е поискал. Естествено можеш съвсем спокойно да му предлагаш когато си поискаш и то, ако пие-добре, ако не иска да пие, изобщо не бива да се притесняваш, това е нормално.

Основното твърдение е, че щом бебето се кърми на поискване, просто няма нужда от вода, тъй като кърмата е 80-90% вода. Бързата струя на предното мляко, което е нискокалорично и воднисто утолява жаждата на бебето. Ако е гладно, ще изпие и задното, гъсто, по-висококалорично мляко на мама за да засити и глада.
Това е, подчертавам-за тези които се кърмят на поискване!

Явно, при вас сте си намерили синхрон и ритъм и щом бебето ти предпочита вода, значи ще си му даваш, щом то иска.
Само следи да не спре да наддава, тогава ще ти предпишат дохранване с АМ тези компетентни медицински лица, а никой от тях няма да те насърчи да му даваш по-често кърма или да спреш да даваш вода и да я замениш кърма, нали?

Рамбо Силек, подкрепям 100% това, че водата пълни ненужно коремчето на бебето за сметка на кърмата. И какво му внася в организма???
Кърмата е обогатена с всички необходими и полезни вещества вода, като се започне от минерални соли и се стигне до витамини и т.н.(ако трябва да перефразирам).
Водата е вода. Гола вода!
Виж целия пост
# 4
И Мия си пиеше вода от самото начало. Имаше нужда от нея и си я пиеше. Аз съм против крайностите и затова винаги казвам, че на бебето трябва да му се даде избор и да му се предложи, пък то ако иска и има нужда, ще пие, ако не няма. Сега има периоди, в които изобщо не пие вода и други, в които изпива цялото шише наведнъж.
Виж целия пост
# 5
Аз съм на мнение,че щом бебчо иска вода, значи има нужда и от водичка. Аз лично предлагах периодично вода, на моето кърмено на поискване бебе, но то я отказваше. Пропи около годинката вода (не,че я  харесва особенно), но тя все още е кърмаче на поискване!
Виж целия пост
# 6
здравейте на всички мами ние сме едва на 50 дена но пием много вода 150-200 мл.аз лично смятам че щом на детето му се пие вода нека си пие ако не  да не се зори -за кармените деца.Марти си надава добре 1.2 кг. парвия месец,а и аз гледам след карменето задалжително да си изплакне устата с малко вода че иначе бяха му излезли габички в устата така че то детето си знае.  Party
Виж целия пост
# 7
Давай му щом иска - то детето си показва Simple Smile
Виж целия пост
# 8
А ако водата не е подсладена, пие ли я?
Защото бебетата всъщност не искат вода, ако не е подсладена.
А подсладената вода създава фалшиво чувство за ситост, застрашава бъдещите зъбки, и ако е много по-сладка от кърмата - обърква и представите на бебето за вкус. Инстикнтът го кара да търси нещо леко сладко, защото кърмата леко сладни, но ако водата е по-сладка, това го залъгва.
Не че се отрича водата, а се отрича да се подслажда вода...
Пък ако бебето има нужда, ще си я пие и безвкусна.
Виж целия пост
# 9
Не никога не съми подслаждала водата!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия