бебе на 6 месеца и половина отказва да яде мляко

  • 2 620
  • 10
здравеите майки, мойт син е на 6 месеца и половина и от 2 месеца ве4е яде пюренца и каши. само ве4ер е на АМ. Поне така беше до преди 2 седмици когато тои запо4на да отказва да пие мляко. От биберон приема само 4ай или вода, дори сокове не иска да пие.
Някой имал ли е такав проблем някога и ако да, моля ви да ме посаветвате какво да правя. 4етох 4е не е хубаво да даваме прекалено много оризови и брашняни каши а незнам друг на4ин за сгастяжаме на млякото, криси иска да яде само от лажи4ка.
Виж целия пост
# 1
Има няколко похвата за справяне с това - за около две седмици не му предлагай мляко и след това - пак. Второ - смени млякото, вземи някое ароматно, по-сладко - Милумил например. Смени биберона - дупките, материята. Или в неговото си мляко добави някоя сладка и ароматна каша. Синът ми отказа АМ на 8 месеца и открих с тези опити, че харесва течните готови каши. Има на Нестле, Милупа и Данон, знам, че в България има от тези на Нестле. С тях откара още около 8 месеца  Simple Smile Опитай, малък е още да остава без мляко, дано сработи някое от нещата.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за савета. Изпробвах разли4ни биберони, смесвах млякото с банан и разли4ни каши но пак отказва. Лапва биберона и го плюе. Така прави с вси4ко по гьсто от 4ай или вода.От втория месец сме на аптимил,пробвала сам и други млека.Снощи пробвах нестле night drink но пак не го харесва.Слагам АМ вав всяко пюренце и каша но незнам дали приема достата4но мляко по този на4ин
Виж целия пост
# 3
Здравей!
На вашата възраст горе - долу и моят син отказа млякото.
Известно време му го давах с лъжица, после спрях млякото за седмица - две и пак опитах. Пи го няколко дни и го отказа напълно и окончателно.
Сменях млеката, бибероните, шишетата, обстановката, излизахме навън само за да вечеря, пробвах да му давам докато спи, опитвах на тъмно, пред телевизора, май опитах всичко - НЕ и НЕ!
От тогава му слагам мляко във всяко ядене - супи, по - редки пюрета, каши, попара. Ако някое ядене не върви с мляко му слагам много сирене.
Винаги и аз съм се притеснявала, че млякото ще му е малко така, но гледам, че кутиите доста бързо си вървят, значи всичко е ОК.
Моят син от шише пие само вода, всичко друго и при нас е с лъжица.
Виж целия пост
# 4
И при нас стана така, отказа млякото, пробвах различни видове и начини, накрая изпи от Милумила 100тина грама и останахме на него, пиеше го и него с мъка, единствено и само на заспало, приспивах го, заспиваше дълбоко и бутвах шишето, така карахме 3 месеца но сега пак е същата песен , и аз слагам мляко в всяко ядене, но незнам защо не го харесва....той по принцип и яденето много не харесва ама бутаме някак си  ooooh! Пробвай и ти с Милумил, водят го за злояди деца, дано да пропие  Hug
Виж целия пост
# 5
Благодаря за саветите на вси4ки. Аз си мислех 4е ако добавям мляко кум пове4ето манджи може и да наваксаме с пропуснатото коли4ество мляко но не бях сигурна. Сега поне ми е по спокойно като знам 4е кристиан не е единственото бебе което не оби4а мляко.
Лека ве4ер и many many thanks!!! Hug
  newsm30 newsm30
Виж целия пост
# 6
Виж тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265185.0
Виж целия пост
# 7
Бебка пиеше млякото само заспала и след няколко проби стигнахме до Милумил - с аромат на ванилия е и е по-вкусно.
Добре прие и на Нестле - Алл 110 - то е безлактозно, но има по-хубав вкус от другите ( дава се при разстройство -на бебка го изписаха по време на летния грип и тя го пиеше в будно състояние...и си останахме на него)
Виж целия пост
# 8
Всико описано до тук (Блонди много точно ти е казала) при мен беше още по-сложно(почна се от 2рия месец) и кисело мляко вкарах(седмия) и редувах с АМ през 2 седмици - откажешели едното минавахме на другото.... и плодово пюре съм слагала, за да променям вкуса
Виж целия пост
# 9
Оххх, напълно те разбирам..... Преди 10-тина дни и моят син отказа да си пие Аптамила - сменях и шишета и биби, но нищо не помогна. Накрая реших, че така не може и купих Милумил. За мое щастие, да чукна на дърво го хареса и го пие! Само, който си има злоядко вкъщи може да те разбере.  ooooh!
Виж целия пост
# 10
И ние сме така от 1 седмица отказва да си пие млякото за 13 часа беше изпила 150 гр.и не искаше нищо! newsm78 newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия