Пъстърва във фолио как?

  • 9 773
  • 15
Преди време бях прочела тук една рецепта за пъстърва във фолио, имаше дори снимки (спомням си само визуално, че пъстървата беше сложена върху листа зелена салата). Нищо не откривам с търсачката или по точно тази, която търся. Отново разчитам да ми обясните стъпка по стъпка как да я направя тази пъстърва.
Виж целия пост
# 1
И аз потърсих,ама не видях....Ето предложение от мен.Лесно и вкусно става...
Изчистената пъстърва я натриваш с черен пипер и сол.Поръсваш я със лимонов сок и оставяш за 15 мин. да поеме.Откъсваш си голямо парче фолио,намазняваш добре с олио и подреждаш лук на шайби,върху тях слагаш риба 1 бр. отгоре няколко шайби домати,най-отгоре масъце 2-3 парченца.Загъваш като пакет и слагаш във тава.Така правиш колкото искаш пакетчета.Печеш и после сервираш със зелена салата или каквото си си намислила....    bouquet

Отделно може да си направиш едно сметаново сосче и при сервиране да полееш леекичко върху рибката....
Виж целия пост
# 2
Виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=140837.msg2683278
Виж целия пост
# 3
Аз намазвам леко фолиото със зехтин, посолявам отвътре и отвън изчистената пъстърва с подправка на  Котани за риба, малко сол и черен пипер. Вътре в рибата слагам малко лимонови резени и подправка,  каквато имам - пресен девисил, сушена мащерка... Завивам рибата добре с фолиото, така че да не излиза парата отвътре и пека около 20-30 минути, като слагам рибите заедно с фолиото в тавичка.
Виж целия пост
# 4
Благодаря!

Имам обаче още едно въпросче. Чисти ли се нещо или само се измива добре? Искам да кажа, тя си е почистена де, ама дали се маха главата, люспички, хриле, опашка - това имам предвид.
Виж целия пост
# 5
Аз задължително махам люспите.Те са едни финни и много лесно падат като остържеш с ножа,като почнеш от опашката към главата.Глава и опашка не махам за да не разваля външния вид,мо ти спокойно можеш да ги махнеш ако искаш....  bouquet
Виж целия пост
# 6
Благодаря!

Имам обаче още едно въпросче. Чисти ли се нещо или само се измива добре? Искам да кажа, тя си е почистена де, ама дали се маха главата, люспички, хриле, опашка - това имам предвид.
Пъстървата трудно ще ́и махнеш люспичките. Когато е добре изпечена кожата и перките сами се отделят от месото.
Виж целия пост
# 7
Аз я търкам с разрязан полувин лимон отвън , така падат люспичките и лигавото   Peace
Виж целия пост
# 8
Аз намазвам леко фолиото със зехтин, посолявам отвътре и отвън изчистената пъстърва с подправка на  Котани за риба, малко сол и черен пипер. Вътре в рибата слагам малко лимонови резени и подправка,  каквато имам - пресен девисил, сушена мащерка... Завивам рибата добре с фолиото, така че да не излиза парата отвътре и пека около 20-30 минути, като слагам рибите заедно с фолиото в тавичка.
И аз я правя така, само че слагам пресен копър или розмарин за подправка и резенчета лимони, чесън и моркови вътре в рибата и около нея във фолиото. Като е готова отварям фолито да се позапече отгоре за малко. Сервирам с лимоново-зехтинов винегрет с много копър и чесън  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Преди време бях прочела тук една рецепта за пъстърва във фолио, имаше дори снимки (спомням си само визуално, че пъстървата беше сложена върху листа зелена салата). Нищо не откривам с търсачката или по точно тази, която търся. Отново разчитам да ми обясните стъпка по стъпка как да я направя тази пъстърва.

Да си жива и здрава! Влязох във форума специално да намеря начин за приготвяне на пъстърва във фолио и се чудех къде да търся.

Благодаря на включилите се мами също, ръзбира се!  bouquet
Виж целия пост
# 10
Аз задължително махам люспите.Те са едни финни и много лесно падат като остържеш с ножа.Глава и опашка не махам за да не разваля външния вид,мо ти спокойно можеш да ги махнеш ако искаш....  bouquet
Е не така де, пастървата няма люспи, а кожа  Mr. Green
Мразя люспести риби, то чистене, то чудо, ако не ми я изчистят в магазина не купувам.
Виж целия пост
# 11

Е не така де, пастървата няма люспи, а кожа  Mr. Green
Мразя люспести риби, то чистене, то чудо, ако не ми я изчистят в магазина не купувам.

Има ,има  Thinking

едни ситнички , които могат и да не се махат  Peace
Виж целия пост
# 12
Аз задължително махам люспите.Те са едни финни и много лесно падат като остържеш с ножа.Глава и опашка не махам за да не разваля външния вид,мо ти спокойно можеш да ги махнеш ако искаш....  bouquet
Е не така де, пастървата няма люспи, а кожа  Mr. Green
Мразя люспести риби, то чистене, то чудо, ако не ми я изчистят в магазина не купувам.
hahaha  hahaha  hahaha Другия пъткато си купиш пъстърва,обърни внимание,че има люспи.Верно,че са финни,но са си люспи.И понеже иаз не обичам люспести риби си ги почиствам.Поне падат без зор.....  bouquet
Виж целия пост
# 13
И аз потърсих,ама не видях....Ето предложение от мен.Лесно и вкусно става...
Изчистената пъстърва я натриваш с черен пипер и сол.Поръсваш я със лимонов сок и оставяш за 15 мин. да поеме.Откъсваш си голямо парче фолио,намазняваш добре с олио и подреждаш лук на шайби,върху тях слагаш риба 1 бр. отгоре няколко шайби домати,най-отгоре масъце 2-3 парченца.Загъваш като пакет и слагаш във тава.Така правиш колкото искаш пакетчета.Печеш и после сервираш със зелена салата или каквото си си намислила....    bouquet

Отделно може да си направиш едно сметаново сосче и при сервиране да полееш леекичко върху рибката....

Непременно ще пробвам и тази рецепта.
Иначе пъстървата я обичам най-много приготвена на барбекюто.
Виж целия пост
# 14
Миналата седмица правих пъстърва във фолио по тази рецепта:
http://recepti.rozali.com/yastia-riba/p4165.html

Просто невероятна! Утре пак ще правя, може да пусна и снимки Peace.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия