Ядем само сладко :cry:

  • 4 615
  • 32
   Не знам вече какво да го правя нашия батко!С малката нямам почти никакви проблеми,но големия от бебе го научиха бабите (въпреки многобройните ми протести) да хапва шоколадчета и вафлички и едва успявах да го излъжа да яде нещо различно от това.Не купувам шоколади - ако няма сладко вкъщи е в състояние и нищо да не яде два дни - пие само прясно мляко.Преди поне в детската градина покрай децата казваха,че се храни - сега и там само чоплел филиите.Супа не кусваме,кисело мляко (айрян,таратор...) също. Готвено - почти абсурд - дори не мога да го накарам да опита - нито с молби, нито със закани, та дори и с бой Cry.Притеснявам се,че не приема необходимите витамини и хранителни вещества, за да се развива организма му нормално...каквито и витамини и хранителни добавки да измислят,нищо не е като разнообразното хранене.
   Ако някой е имал подобен проблем, ще съм благодарна за всякакви съвети!
Виж целия пост
# 1
 Просто не му давай сладко,ще има рев и тръшкане,но за около седмица ще отмине.
Виж целия пост
# 2
и аз така мисля
Виж целия пост
# 3
Да, определно махаш и изключваш всичко сладко от менюто ви вкъщи. И да реве, да се тръшка, да пищи - няма и толкоз. Ще се тръшка ден-два, даже три и после ще яде и другите неща, къде ще иде, няма бебе и малко дете, оставили са да умрат от глад.
Няма и злояди деца всъщност, всичко е грешка на родителите  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
След като махнеш сладкишите можеш да оставиш сладки плодове на видно място. Аз така си задоволявам жаждата за сладко - банан, портокал, ябълка......
Виж целия пост
# 5
Хич не е хубаво това, наистина трябва да не му даваш повече. И му кажи, че ако не престане ще ходи всеки ден на зьболекар, може и да се осьзнае.  Confused Вземи и го заведи уж на зьболекар или да дойде с теб като ходиш да види някоя и друга снимка на развалени зьби в кабинета и как се оправят. Иначе вероятно ще стачкува усилено и ще си иска своето. А това, че не иска да яде друго е защото сладкото го засища предостатьчно и не чувства никаква нужда от ядене.  Peace
Виж целия пост
# 6
Не ми се удава да го убедя по какъвто и да е начин да яде нормална храна. Самото спиране на сладкото е трудно, но постижимо - решавам и не му давам каквото и да става. Проблемът обаче е, че ако няма сладко (кекс,торта,вафла...) кара само на прясно мляко (за събота и неделя говоря,защото през седмицата е на градина), докато не дойде време за закуските в градината - курабийки, макарони....
Виж целия пост
# 7
Точно на същата възраст и моят син мина изцяло на шоколадова диета. Дори без прясно мляко. Не се притеснявай, оживяват. И зъбите им не се развалят /освен ако не са генетично предразположени/. Просто в един момент организмът им се насища на сладко и започват да търсят нещо друго. Сега моят е озверял и капризът му е: "Яде ми се нещо соленичко, няма ли мусака, например?"
Аз отдавам страстта на децата към сладко не на лоши навици, а на липса на точно това в организма им.  Интересът им се възбужда също и ако категорично ограничаваме яденето на така наречените "боклуци".
Виж целия пост
# 8
    Никога в нищо за ядене не съм го ограничавала - то може и там да е грешката....много от рано започнаха да му ги подаряват тия шоколади и е такъв - сладичкото го влече детето. Малката я опазих по-дълго от бабините лакомства и с нея няма проблеми.
   Дано и аз да имам късмет като baibibi и да сменим диетата.
Виж целия пост
# 9
   
   Дано и аз да имам късмет като baibibi и да сменим диетата.

Срам ме е да си призная и не искам да те тревожа, но "диетата" продължи цяла година.
Единственото ми успокоение беше, че наравно с шоколад, обича и екзотични плодове /ягоди през януари, череши през декември/.
Виж целия пост
# 10
Не се самонавивай, аз пък винаги съм ограничавала сладкото и ефекта е постоянно драпане за бонбони и шоколад. Даже сега съм пуснала по-либерален сладък режим, понеже каквото е забранено стана най-търсено и ценен. Даже се опасявам, че започнах да я подкупвам и да я награждавам със сладко, което май е опасна територия Rolling Eyes
Но колкото и да обича сладко, никога не е отказвала напълно готвеното.
Виж целия пост
# 11
И моята дъщеря имаше период, в който ядеше предимно сладки неща. Оцеля  Laughing Постепенно спря изобщо да търси сладкиши. Чак понякога сама й предлагам я шоколад, я меденка, я вафла  Joy
Виж целия пост
# 12
Леле, по едно време дъщеря ми всеки ден ядеше шоколади, вафли и т.н. Не съм я спирала. Сега, като й подарят шоколад казва "О, пак ли?". И си го прибира в хладилника. Остава там докат майка й не го изяде  Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 13
Вече е късно. Нищо не можеш да направиш, освен да оставиш детето да яде, това, с което е свикнало.
Виж целия пост
# 14
Липсата на хром по принцип води до глад за сладко.Консултирайте се с диетолог или нещо такова.Не травмирайте децата,те на са виновни,особено да ги плашите със зъболекар-все ще дойде момент когато ще се наложи да отиде и тогава... Това е нещо полезно-ходенето на зъболекър, а не страшно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия