Ваксина за хепатит А

  • 1 152
  • 9
Здравейте майчета и татковци!
Искам да попитам някой слагал ли е на дечко ваксина за хепатит А? Къде мога да намеря инфо какви се предлагат в БГ?
Виж целия пост
# 1
Цитат на: ggroudov
Здравейте майчета и татковци!
Искам да попитам някой слагал ли е на дечко ваксина за хепатит А? Къде мога да намеря инфо какви се предлагат в БГ?

Една съвременна и много добра ваксина. Може да се сложи след като детето е навършило 2 год възраст и схемата е от две дози, като втората се слага 6м-1год след първата доза. В Гърция се търгуват две ваксини Хеп.А->> Havrix 720UI/pediatrics-SKB Хаврикс-720UI/ и VactA [Вакта]Aventis-Paster.
Аз работя с Хаврикс 720 и съм много доволен-абсолютно никакви странични ефекти. Тук Хаврикс 720 е за мускулно приложение в областта на делтоидният мускул на ръката ( и само) .
Виж целия пост
# 2
За България за съжаление не мога да ти кажа, питай в ХЕИ / на бул. Сливница/.
Тук в Израел я поставят на два приема на 2 годинки и на 2 и 1/2 години на детето.
Виж целия пост
# 3
Да, аз слагах на децата.
Хепатитната ваксина се прави след навършване на 2 години и при напълно здраво дете. Ваксината се прави 2 пъти през няколко месеца.
Най-сигурно е да отидеш в Националния Институт по Паразитология  Rolling Eyes  така ли беше
Ако си от София обяснявам къде се намира. Зад хотел Сердика, по трамвайнта линия, първата пряка в дясно - точно на ъгъла. Точно с/у началото на Докторската градина, преди болницата.
Прегледа е 8-9 лв. на дете
Виж целия пост
# 4
Уф- ми аз я прапуснах в Израел и беше на 1г и половина еднократно Sad
Виж целия пост
# 5
и аз поставих Havrix  на сина ми още след навършване на една годинка . виж информацията на производителя http://www.gsk.bg/pdf.asp?pdf=havrix.pdf. Педиатърката ми я препоръча, защото в България има и друга ваксина Avaxim, на Авентис, но те нямат отделна разфасовка за деца и за възрастни. На сина ми му я поставиха мускулно, но в крачето. нямаше никакви проблеми и с първата и с втората доза.

между другото със съпруга ми също си поставихме ваксини срещу хепатит - комбинирани срещу А и В. казва се Twinrix Препоръчвам ви я горещо, особено преди летните почивки.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: ева11
и аз поставих Havrix  на сина ми още след навършване на една годинка . виж информацията на производителя http://www.gsk.bg/pdf.asp?pdf=havrix.pdf. Педиатърката ми я препоръча, защото в България има и друга ваксина Avaxim, на Авентис, но те нямат отделна разфасовка за деца и за възрастни. На сина ми му я поставиха мускулно, но в крачето. нямаше никакви проблеми и с първата и с втората доза.

между другото със съпруга ми също си поставихме ваксини срещу хепатит - комбинирани срещу А и В. казва се Twinrix Препоръчвам ви я горещо, особено преди летните почивки.

 И за нас съм планирала комбинираната.Ще съм много благодарна ако ми пишеш от къде да си ги порачам - най-вече за децата Grinning
Виж целия пост
# 7
Извинявам се госта бях аз Embarassed
Виж целия пост
# 8
Малките деца имат включена ваксина против Хепатит Б в задължителните имунизации, така че няма нужда от комбинирана при тях. Иначе съм за ваксината.
Виж целия пост
# 9
Този път госта бях аз.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия