Проспан на 8 м. бебе?

  • 2 955
  • 5
8 месечният ми син кашля. Педито му преслуша гърдите-чисти, гърлото-наред, но си кашля и предписа Проспан, капки Виброцил и витамин С. Купувам Проспана, чета упътването и какво откривам-пише си: Да не се прилага при деца под 1 година! А вече му дадох една доза от 2,5 мл.
Какво да правя? Има ли друг подходящ сироп за кашлица за бебета? Или щом педито е преценило....да го давам?
Предварително ви благодаря за мненията и съветите!
Виж целия пост
# 1
Щом в листовката пише, че не се прилага при деца под 1 год., по-добре не го давай повече. Обади се на педито и го/я питай още веднъж дали да го даваш. За друг сироп не се сещам, защото мойта щерка прокашля за сефте след една годинка и тогава наистина и давах Проспан, но за по-малки от годинка деца - абе, я се обади на педито и разреши дилемата.
Виж целия пост
# 2
И аз се бях шашнала когато го изписаха на тогава 3-месечния ми син, но прочетох английския вариант на брошурката към лекарството и там не пишеше нищо подобно. Ако не се лъжа, пишеше че може да се дава на пеленачета.
Виж целия пост
# 3
Давай спокойно.Преди месец и аз бях озадачена като го изписаха на малката,но ми обясниха,че може,а и дозата,която ти е изписала е правилна.Почти всяко педи знае,че сиропа става за след 1г.
Хриси го пи и няма проблеми.Познавам и др. майки,които са го давали под 1г. без проблем.
Виж целия пост
# 4
Току що се обадих на педито-каза че нямало проблем, тя го предписала в най-малката доза 2,5 мл. Но в листовката си пише че това е доза за деца от 1 до 4 г. Хъм.....?Чудя се кой да слушам  - производителя ли или лекарката.....
Виж целия пост
# 5
Цитат на: bora
Чудя се кой да слушам  - производителя ли или лекарката.....


аз лично педиатърката /много й се доверявам/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия