София се превърна в бунище

  • 5 435
  • 136
Искам да ви покажа снимките, които направих на детската площадка в парка днес:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=222767&photo=1

Градинката приличаше буквално на бунище, а това е единственото масто с детска площадка в района. Днес имаше много майки с колички, както и с по-големи дечица, които сновяха между купчините боклуци, люлееха са на двете ръждясали люлки и ровеха в мръсния, препикан от улични кучета пясъчник. Кошчетата преливаха от отпадъци, голяма част от които бяха разнесени наоколо от уличните кучета, или разпилени от вятъра. Заприказвах се с една госпожа как е възможно общината да нехае за тази кочина и жената ми разказа, че майките на няколко пъти сами са чистили паркчето, особено около люлките и пясъчника, дори са викали и телевизията да снима - никакъв резултат. Поизчистили от общината малко след телевизионното предаване и забравили. Мръсотия до шия е и до днес - стотици хартийки, пластмасови бутилки и найлонови торби се валят по земята, между дърветата, около пейките, дори се веят върху храстите.
На съседна пейка седнаха семейство възрастни англичани, втрещиха се хората от кочината. Чух да си разменят реплики от сорта "Градините са лицето на един град", "национална катастрофа", "къде е кметът??", "как е възможно да не се чисти?". Бяха си взели по някаква закуска, но се отказаха да я ядат там и си тръгнаха. Буквално ме хвана срам.
Не знам къде да се оплача, за да ме чуят. Казаха ми, че имало някаква страница за жалби на сайта на Столична община. Дали ще се промени нещо? Днес говорих с една майка да вземем да поочистим малко поне около пейките, да не газим смет до колене. Но няма да можем да чистим всеки ден - все пак гледаме бебета. И ден-два след почистването пак ще се разнесе боклукът...


А как е положението при вас? Чисти ли са ви градинките и детските площадки? А пука ли ви?


Виж целия пост
# 1
И при нас е същото положението.   Хванах се да чистя два пъти, после почна да ме обзема луда агресия гледайки как други мамчета меткат чашки и мокри кърпички под пейките.  За да избегна боя спрях  да чистя  Confused
Виж целия пост
# 2
И в покрай околовръстното е така, на спирката - строителни отпадъци, пластмасови бутилки. Отвратително е.
Виж целия пост
# 3
едно, че някой не си е съвршил работата с чистенето
и второ, българинът трябва да се научи що е то кошче за боклук и какво е неговото предназначение
Виж целия пост
# 4
Аз ще ви кажа едно нещичко:Свинята няма почивен ден.
Виж целия пост
# 5
А прави ли ви впечатление, че в темата сме се отчели основно едни такива екологични никове?
Виж целия пост
# 6
В тази градинка боклукът се е трупал с месеци - фирмата за чистота, която събира сметта и отпадъците в района, не се грижи да изсипва и кошчетата от градинката. Оставени на произвола, те си преливат, за радост на уличните кучета, които издърпват боклука отвътре и го разнасят навсякъде.  ooooh!
Виж целия пост
# 7
И в детските площадки и пред блока ни е мизерия, ма не е виновна само общината. Всеки ден виждам как летят пълни пликчета, с боклук от горните етажи , ето това ме ядосва много , защото сме на първи етаж и гледката е неописуема . Манталитет и елементарна култура ни липсват.
Виж целия пост
# 8
Предлагам да се върне традицията с ленинските съботници.Страхотно,нали?Поне ще си почистваме свинщината сами.
Виж целия пост
# 9
Не мога да повярвам, че все пак има хора , завели децата си да играят на тази площадка.
http://images24.snimka.bg/005245149.jpg
Виж целия пост
# 10
Не мога да повярвам, че все пак има хора , завели децата си да играят на тази площадка.
http://images24.snimka.bg/005245149.jpg

Ами къде да отидат?
Навсякъде е така.
Жалкото е, че само с чистене няма да се оправи проблемът.
Трябва да се въздейства по някакъв начин на мърлячите-глоби, санкции...ама сериозни!
Виж целия пост
# 11
Не мога да повярвам, че все пак има хора , завели децата си да играят на тази площадка.
http://images24.snimka.bg/005245149.jpg

Единствената градинка в района е. Другият вариант е децата да играят на улицата.  Sick

Виж целия пост
# 12
Точно същата фраза употребих в темата на американските майки преди ден-два. Преди няколко дни пристигнах в София, разходих се и просто...  ooooh! Най-мъчно ми стана за детския кът в НДК, където беше толквоа хубаво като бях малка... Минете сега, по мостчето, да видите кво е. Град-гето.
Виж целия пост
# 13
Предлагам да се върне традицията с ленинските съботници.Страхотно,нали?Поне ще си почистваме свинщината сами.
Не знам какво е това, само градски легенди съм чувала, но съм съгласна да си отделям 2-3 почивни дни в месеца за чистене.
А при нас до спирката няма кошчета...Защо след като аз мога да мъкна пластмасовата си бутилка с мен до появата на кошче, а другите да не могат. Не разбирам! Също не разбирам и защо няма кошче. Вярно е, че сме на майната си и рядко минават хора без кола, но все пак едва ли ще пречи на някого.
Виж целия пост
# 14
И за мен това е болна тема.
Но не мисля ,че вината е в манталитета.
Има далеч по-големи столици от София ,в които се събират всякакви хора от цял свят
и въпреки това - там е  чисто.В София просто не се чисти и  все се оправдават с манталитета на
гражданите. Има и нещо друго. Ако наоколо е  кочина ,някои хора просто с озлобление продължават да хвърлят.Но ако е чисто ,ако има градинки ,ако хората усещат,че има грижа  за тях ,може би и поведението ще е различно. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия