Капките Вигантол

  • 1 092
  • 11
Здравейте момичета вчера бяхме на лекар и се оказа че малкия е с рахит главата му е деформирана отзад и ребрата в долната им част са леко разширени
Лекаря ни предписа да увеличим капките Вигантол на 5-6 капки и да ги даваме до началото на месец май .
На вас случвало ли ви се е досега да ви бъде предписано такова количество Вигантол?
Благодаря ви предварително !  Hug
Виж целия пост
# 1
Според мен, по-скоро е продължителен периодът, в който са ти казали да даваш това количество. Аз знам, че при предозиране с Вигантол има опасност по-рано да се затвори фонтанелата. Може би, няма да е зле да потърсиш още едно мнение. А иначе 5-6 капки сякаш не са много, тук една мама беше писала, че лекарят е предписал доста повече - не се сещам точно ама бяха май повече от десет. Но да ги даваш два месеца, не знам  newsm78 Още повече че в момента времето е хубаво и може да се излиза на слънце.
Виж целия пост
# 2
Не мисля,че е много.Давай си му на детето,да се оправи.Не е майтап работа рахита и трябва да се спазва стриктно лечението.Знам,че 5-6 капки не са много,защото две майчета от квартала даваха по 15-16 капки в продължение на няколко месеца.
Виж целия пост
# 3
И ние преди няколко месеца бяхме на 6 капки Вигантол.Няма нищо страшно. аз сега си и давам по 3-4к
Виж целия пост
# 4
Момичета много ви благодаря за успокоението Simple Smile
А относно мнението ох това е не второ ами трето мнение , а мислите ли че заради рахита е възможно  бебо да е по ленив?
Виж целия пост
# 5
Ако всички лекари ти казват едно и също,значи не трябва да се притесняваш за броя капки Вигантол.За фонтанелата и аз съм чувала.Не се притеснявай всичко ще се оправи.Прави каквото ти казват Peace
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай - на една приятелка бебчето беше на 10 капки Вигантол, но и той беше с рахит. Стряскаше се и плачеше по-честичко, и затова спеше повече ( според мен).  Peace
Виж целия пост
# 7
и ние сме с деформирана глава и така беше и с ребрата - давах 2 сутрин и две вечер по съвет на лекаря и в момента няма рахит - надявам се така и да продължим. давай както са ти казали и има шанс и деформацията да се оправи  Peace мъжът ми е имал, но едно време не е имало такива средства - церили са го с рибено масло и сега отзад си има същата деформация , но не се вижда от косата Simple Smile а ти не се притеснявай за рахита - не е страшно спокойно Simple Smileуспех при вас  Hug
Виж целия пост
# 8
"СЪСТАВ: Активна съставка:Colecalciferol. ПОКАЗАНИЯ: Профилактика на рахит при кърмачетата; профилактика на симптомите на дефицит при синдром на малабцорбия; лечение на рахит и остеомалация; поддържащо лечение на остеопороза; лечение на хипопаратиреоидизъм и псевдохипопаратиреоидизъм. За лечение на тетания, някои форми на туберкулоза, при фрактури, за лечение на лупус вулгарис.

 ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: За профилактика на рахит новородените получават през първата година от живота си по1 капка дневно за доносените и по 2 капки за недоносените в курсове по 4-6 седмици и с интервали между тях 15 дни. При лечението на рахит се прилага според тежестта на заболяването от 8 до 30 капки."

от тук
Виж целия пост
# 9
Ами не всички лекари са на едно мнение педито на предната консултация каза че бил с малко рахит но нямало проблем да съм си давала по 2к и следващия път щяла да види  Shocked
второто мнение е от часната педиатрична клиника в която го водим там  като ги питах за деформираната главичка ми казаха че нямал рахит ами много бил спял на една страна при полужение че деформацията е отзад каква ти една  страна  Rolling Eyes
а третото мнение е от вчера отидохме при един известен лекар не само заради съмненията ми за главичката , той ми каза че самия факт че е деформирана главата и не се оправя означава че черепа е мек и е признак за рахит и от вчера му давам по 6к и ми се струва малко по спокоен
малко ме притесняваше че го предписа за 2 месеца но вие ме успокоихте явно така си трябва
много съм ви благодарна за бързите отговори   bouquet
Виж целия пост
# 10
Щом си чула едно и също от трима доктори, значи трябва да правиш това, което са ти казали. Според мен са много, но аз не съм медицинско лице.
Виж целия пост
# 11
Не е много, аз давам по 2-3 без рахит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия