Вьпрос за пьлната упойка при секцио

  • 8 177
  • 91
Здравейте моми4ета HugМного теми за секциото и упойките про4етох и видях,4е пове4ето мами предпо4итат епидуралната упойка,но аз все пак мисля да избера пьлната,понеже много ме е страх.Та вьпроса ми е то4но до мамите,който са били с пьлна упоика-как и кога се сьбудихте,как се 4увствахте след това ThinkingБлагодаря предварително Hug
Виж целия пост
# 1
И двете ми раждания са секцио с пълна упойка .Нямах никакви проблеми с излизането от упойките , единственото неприятно чувство беше дразненето на гърлото от тръбата , нямах главоболие или други проблеми  Peace
Виж целия пост
# 2
А трьбата я слагат и махат докато си в упойка ли,в смисьл не го усещаш,а само дразнене след това ли е newsm78Извинявам се ,ако вьпроса ми е много глупав,но ми е за пьрви пьт,а така ме е страх Embarassed
Виж целия пост
# 3
Аз не усетих кога са ми слагали и махали тръбата,но после много ме дразнеше гърлото и кашлях.Иначе като излязох от упоиката ми беше много студено.Бяха ме завили с 6 одеала и пак треперех.Това обаче не трая дълго.Постепенно започнах да ги отмятам едно по едно.
Виж целия пост
# 4
Сега упойките са по хубави и лесно се излиза,аз нямах проблеми само ме дразнеше гърлото малко,нито трески нито повръщах Hug
Виж целия пост
# 5
Аз то4но такива неща сьм 4увала-трески,поврьщане,халюцинаций,силна отпадналост Embarassed
Виж целия пост
# 6
Събудих се на операционната маса. Чувствах се все едно ставам от кратък и много дълбок сън. Не е неприятно, само ме беше яд, че ме будят  Laughing

В първите 1-2 мин. не усетих болката, после дойде  Mr. Green

Закараха ме в Интензивното, веднага докараха бебето и таткото  Simple Smile  

Тръба слагат винаги при пълна, специално питах, защото нямах дразнене или неприятно чувство, казаха, че съм имала  Peace

Боля ме повечко първите 2-3 часа, докато бях с торбата с пясъка.

Станах 24 ч. след операцията  Simple Smile очкавах да е трудно, но не беше Grinning

Възстанових се много бързо, след 3-4 ден чувствах само дискомфорт, не болка, а след 8-мия всичко изчезна  Simple Smile  

Леко раждане  Hug  

П.П. Беше ми студено, но това се случва при някои жени след раждане, даже след нормално, няма връзка с упойката. Причините nani е обяснила, тя е акушерка в Майчин дом София Peace

Цитат на: nani
... рязката загуба на топли течности - околопл. води, кръвозагуба, бебето ( то произвежда също топлина), като реакция след бързото вливане на разтвори след раждането и т.н. ...
Виж целия пост
# 7
в 10 и нещо ме упоиха.. в около 12 вече бях напълно будна. Тръба не съм и усетила да имам в гърлото, нито след това ме е дразнело нещо там. Даже сега разбирам че интубират
Виж целия пост
# 8
Аз нямах проблем с упойката, събудих се на операционната маса, бяха приключили естествено  Simple Smile. Нямах и главоболие, но както са ти писали повечето момичета и аз усещах дразнене в гърлото.
Бих казал, че от цялото секцио подготовката за него е най - гадния момент и не визирам клизмата и катетъра  Confused
Леко раждане и здраво бебче  Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
И на мене ми предстои секцио на 10.03. , никога досега не съм "лягала под ножа" по каквато и да е причина и мене доста ме е страх, мене ме посъветваха да избера спинална упойка, защото първо веднага си виждаш бебчето и второ страничните ефекти от упойката се преодолявали по-бързо отколкото от пълната упойка.
Виж целия пост
# 10
Мойто секцио е за 15март,видях,4е като изцяло се препорь4ва епидуралната упойка,но ме е страх да 4увам и виждам докато ме режат.Твьрдо сьм решила за пьлната упоика,а и като гледам мамите минали през това не казват да има кой знае какви лоши ефекти  bouquet
Виж целия пост
# 11
Prepory4vam ti da izbere6 pylnata upoika. Az sym kato teb -mnogo strahliva. Predi rajdaneto govorih s anasteziolojkata. Obyasnih i kolko sym strahliva i tya sama predloji da prigotvi pylna upoika za vseki slu4ei.  Kogato sleznah v rodilna zala cyalata se tresyah ot strah. Doktorkite mi kazaha, 4e takova nesto ne sa vijdali. Vypreki tova mi napraviha pyrvo  mestnata. tya tryabva6e da me hvane do 2 min. Samo 4e do 5-tata min az si 4uvstvah vsi4ko. Ne me hvana upoikata.
Slojiha mi pylna. Sybudih se v intenzivnoto. Nisto ne 4ustvah. Po edno vreme zapo4na da me hvasta i drugata upoika i ne mojeh da si dvija krakata- iztrypnaha. Pitaha dali me bili i dali iskam bolkouspokoitelni az iskah samo vednyj. Slojiha mi edin kokteil i ne usetih bolka do druhata sutrin, kogato me premestiha. Nyamam spomen da sa mi slagali nesto v ustata. I pomnya, doktorite si govoreha za intubiraneto - i e4 ne praveli na vsi4ki, a samo ako e neobhodimo.
Виж целия пост
# 12
И моето секцио беше с пълна упойка.Не съм имала старинчи ефекти-като втрисане от студ, главоболие ,гадене или драскане на гърлото от тръбата.Много зависи явно от това как се поставя упойката ,каква е точно/знам че има различни вариации на пълна упойка,подробности незнам/,сЪбудих се минутки след като ме свалиха от операционната маса ,малко бях замаяна ...но за кратко всичко си дойде на мястото!!Не се притенявайте момичета и леко раждане  bouquet
Виж целия пост
# 13
Много благодаря на вси4ки мами,нали знаете в такьв момент като ти кажат така нещо успокойтелно,4е вси4ко си минава наред и да не се притесняваш и как ти става някак по-леко.Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 14
Моето секцио беше по спешност и въобще не ме питаха каква упойка да слагат, оказа се с пълна, но явно не я бяха преценили както трябва, понеже се задушавах и при заспиването и при събуждането- още на операционната маса. Болката дойде веднага, а заради интубирането ми дадоха да дишам кислород. Моят вариант не е от най-успокояващите, но в крайна сметка докторите си знаят работата и им се доверяваш. Когато си видиш съкровището ще ти се изпарят и страха и болката. Успех и леко рязане Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия