Каравана...?

  • 6 192
  • 20
Имате ли каравана?
Това е една от мечтите ми. Искам да имам каравана, за да определям сама къде и на какво да се наслаждавам. Ние сме от почитателите на къмпинзите. Виждала съм много каравани и съм убедена в предимствата, които дават.
Но искам да попитам тези, които имат за практичната страна на нещата и за това, което не се вижда като цена, разходи, такси, поддръжка и т.н.
Дали има мами с каравани?
Виж целия пост
# 1
има,има Peace Hug
ама не участвам в поддръжката, раходите, таксите, паркингите, зазимяването, само в ползването и зиме на Боровец и лятото поп лажовете.
Това е едно страхотно удоволствие. Различен начин на живот. Свобода. Хубаво изживяване!
Не всеки може да му се радва,но аз много ги харесвам!
Виж целия пост
# 2
Ееееххх, радвам се, че има... Grinning
А зимно време не бях чувала... разкажи моля те, как е устроена вашата, какво има вътре, с каква кола я теглите...всичко ми е интересно. Crazy Laughing
Лятото видях един 'керван' с каравани- някакви скандинавци бяха- само баби и дядовци- около 20 каравани. Зави ми се свят...Отиваха на юг някъде...Завидях им, честно...
Виж целия пост
# 3
Ееееххх, радвам се, че има... Grinning
А зимно време не бях чувала... разкажи моля те, как е устроена вашата, какво има вътре, с каква кола я теглите...всичко ми е интересно. Crazy Laughing
Лятото видях един 'керван' с каравани- някакви скандинавци бяха- само баби и дядовци- около 20 каравани. Зави ми се свят...Отиваха на юг някъде...Завидях им, честно...

Ами има много кревани.Обикалят Европа. Виждала съм ги и как къмпингират.Нареждат ги в кръг караваните и по средата си правят бивака-маси, столчета, карат си и скутерчета и обикалят с тях-много са симпатични такива групи.
Теглим я с джип или голям бус. Има си всичко-спалня с матрак си като истинско легло, детски кът с детски легла на 2 етажа. Кът като хол и кухня с храдилник, печка, микровълнова-вградени. Имаме и ТВ и сат чиния. Готино е.
Виж целия пост
# 4
Е как няма да е готино...  Wink Като дете по къмпинзите съм гледала какви ли не... Някои дори се комбинират с палатка и става доста просторно.
А тези баби и дядовци...сутринта като станаха за тоалет, ги гледам с халати като у дома си... Laughing И със сателити, маси, столове, мивки, тоалетни даже. Само вадят един кабел и се закачат в захранването.
Виж целия пост
# 5
И аз искам да имам, ама по-нататък, може би...
И ние сме по къмпингите, само че с палатка, засега... Wink
Виж целия пост
# 6
 Hug  А аз пуснах отделна тема.  Confused  Мили маминки,имаме идея тази година да отидем до морето с каравана........ноооо......нищо незнаем.Предварително ли трябва да си запазим място?Колко е горе-долу цената на ден и къде?Каквато и информация да ми дадете ще ми е полезна.Благодаря ви много предварително.  Hug
Виж целия пост
# 7
Hug  А аз пуснах отделна тема.  Confused  Мили маминки,имаме идея тази година да отидем до морето с каравана........ноооо......нищо незнаем.Предварително ли трябва да си запазим място?Колко е горе-долу цената на ден и къде?Каквато и информация да ми дадете ще ми е полезна.Благодаря ви много предварително.  Hug
Зависи на кой къмпинг искаш да отидеш. Ние ходим на Градина и за първа линия се прави резервазия предварително. Ако не си за целия сезон, който е три месеца, цената е 40лв. на нощ. В нея се включва всичко. Допълнитело се плаща само курортна такса на човек. В Гърция има страхотни къмпинзи, но ние сме свикнали тука, а и всичките ни приятели са на Градина.
Виж целия пост
# 8
Благодаря!  bouquet Няма значение къмпинга-просто да има условия-ток,вода,място за масичка,с деца сме......................и ако може някакви телефони за резервация         bouquet
Виж целия пост
# 9
Там е идеално за деца. Намират си компания и пада страхотна игра. Ток и вода има. Само трябва да си вземете по - дълги кабели и маркуч, за да ги прекарате до караваната. В маркуча водата става гореща и си взимаме душ постоянно. Баните и тоалетните са малко неугледни, но има топла вода и ги чистят два пъти дневно. Сега ще видя за телефоните. Фирмата е Русалка и офисът им е на бул.Черни връх.
Виж целия пост
# 10
Ето ти линк. Там има всичко. http://www.russalka-holidays.com/index.php?option=com_content&am … =14&Itemid=35
Виж целия пост
# 11
Мерси, desiat .Аз намерих това    http://sigma.superhosting.bg/~zoraob77/index.php?option=com_cont … =13&Itemid=18                      ------само ,като инфо го давам.Никога не съм била в Обзор-------имате ли някакви впечетления?
Виж целия пост
# 12
Не съм била никога в Обзор, а за къмпинга за първи път чувам. Иначе ми изглежда добре. При нас идеята е караваната да може да се сложи на първа линия и пред нас да няма никой. Така избягваме досадното ходене на плаж с багажите. Просто по цял ден сме си на плажа. На Градина трактор издърпва караваните на самия пясък.
Виж целия пост
# 13
Ние също сме фенове на къмпингуването. Моят мъж иска да си купим каравана, но сме в спор каква да бъде. Аз все харесвам по новите, които са и по хубави и разбира се доста скъпи. Но като се замисля, че ще я ползваме няколко пъти лятото се отказвам. Оставила съм го да видим каква ще купи накрая. Така, че ще следя темата с интерес. Peace
Относно къмпинг Градина ходили сме там, но просто не ми харесват тези места препълнени с навалица. Предпочитам по безлюдни местенца. За съжаление то май не останаха такива вече. #2gunfire
Виж целия пост
# 14
Ние есента сменихме караваната и купихме по - нова. Марката е Таберт, казват, че е мерцедесът на караваните. Съпругът ми я докара от Германия, струваше 5000 евро, което е добра цена за това, което представлява. Относно закувуването на каравана, моят съвет е да си я вземете от Германия или Холандия. Там имат страхотни караванни центрове. Нашата е в перфектно състояние, всичко беше измито, изпрано и ароматизирано. Личеше си, че е била стопанисвана от бели хора.
Къмпинг Гранина остана единственото местенце, където можеш да си сложиш караваната на първа линия, но скоро и него ще застроят, както е тръгнало. Ще се прехвърлим в Гърция, там има страхотни къмпинзи. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия