Дайте идея как да си украсим грозните пластмасови саксии!

  • 35 951
  • 41
# 15
Сандъчето от тетрапак ми хареса, особено ако се оцвети.

ами аз това имах предвид под кошнички. то е малко 15/5 см.
няма как да се оцвети, защото това е вътрешната страна на опаковката и тя е хлъзгава.
но ако си направиш подобно на първото, то може отгоре с декупаж да го украсиш  Peace

иначе саксиите с мозайка също много ми харесват, но нямам толкова големи, на малки ще се губи ефекта, а и трябва да се съчетае с интериора.

друга идея: събираш си шишарки. отделяш им люспите и после с лепило редиш да се застъпват, като люспи. така щялата саксия. ще стане интересно, ама търпение трябва.

с мидички също става да ги облепиш.
Виж целия пост
# 16
Може да се направи сигурно и от бутилки пвц - сандъчето от тетрапак имах предвид.
Виж целия пост
# 17
Може да се направи сигурно и от бутилки пвц - сандъчето от тетрапак имах предвид.

ами сигурно.
аз ги закрепвах лентичките една за друга с телбод.
пробвай дали ще стане така и с лентички от бутилка.
става и от картон, но вътре ще трябва да сложиш найлон, за да не се скапе от водата.

виждала съм и вази и саксии облечени в ръкав на стар пуловер или полото на поло блуза  hahaha
може да им изплетеш (ако можеш разбира се) "дрешки" от найлонови торбички в различни цветове  Peace
Виж целия пост
# 18
С плетенето и шиенето съм скарана. Яд ме е, че нямам достатъчно свободно време за да направя тези красоти, но другия уикенд може и да направя нещо.  bouquet
Виж целия пост
# 19
може да се облепят и със фолио стават много красиви
Виж целия пост
# 20
http://www.ivd.ru/document.xgi?id=4233&gid=394&oid=267
Виж целия пост
# 21
 Декупаж, украса с копчета, семена, камъчета, черупки от яйца...




А това като за детската стая -


Виж целия пост
# 22
Декупаж, украса с копчета, семена, камъчета, черупки от яйца...

това ли от черупки?
Виж целия пост
# 23
 asyalein, точно така и тези са направени от черупки




А върху тези и декупаж



Виж целия пост
# 24
Какво можем да направим от обикновена пластмасова саксия
Виж целия пост
# 25
asyalein, точно така и тези са направени от черупки


като гледам самите неща са лъскави и пише, че черупките са inlay, значи има някаква технология, която ми е непозната.  newsm78

или са лакирани отгоре или нещо друго...  Thinking
Виж целия пост
# 26
И това е правено с черупки, после лакирани - не е саксия, но и върху нея може

 

В детската стая съм сложиле тези саксийки: - боя и декупаж
Виж целия пост
# 27
Правила съм саксия за подарък с парченца начупени плочки. Става за глинена и за пластмасова. Лепих с прозрачен санитарен силикон - устойчив е на метеорологични условия и на вода. Запълних с фуга за плочки. Хубаво е отгоре да се завърши с някакъв лак. Става обаче доста тежичка. Имай го предвид ако декорираш пластмасова саксия.
Много ефектно се получават саксии, облепени с изсъхнала дървена кора, може да се декорира и с клонки, но всичко трябва да е добре изсъхнало и обработено с лак. Може да се използват и изкуствени цветя, ефекта е добър, платнените повърхности също трябва да се обработят, зада не попият прах, пръст и пр.
Друг вариант е да увиеш саксията с грубо, но не много дебело въже. От него може да се направят и различни форми.
Също начупено стъкло. Ръбовете трябва да се обработят.
За пластмаса може да използвш и разтопен восък. Покритието е задължително. Недостатък е омекването на восъка при излагане на слънце.
Може да съчетаеш с автолак, бронз или друга боя
Виж целия пост
# 28
А някой правил ли е това с черупките?
Виж целия пост
# 29
А някой правил ли е това с черупките?
Можеш да погледнеш тук
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия