Каша на Нестле

  • 537
  • 8
Здравейте мамета. От няколко дни се мъча да направя една каша на Нестле оризова но нищо не става. Тя се приговяла с мляко но на мен нищо не ми се получава. Става много рядка. Правя е с кърма но съм пробвала и с адаптирано мляко. Моля кажете ако сте използвали така дали не бъркам с нещо. Получават се и много гранули вътре не е гладка.Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Оризовата и на мен  ми ставаше на буци!!!Бърках ли бърках!!! LaughingСега става по -добре.Приготвям млякото и го слагам в купа,да не е много топло,такова ,което става за пиене.Сипвам каша по малко в млякото,докато се получи желаната консистенция.  chef
Виж целия пост
# 2
Кърмата съдържа ензим, който втечнява. Може би затова става рядка...
Виж целия пост
# 3
Специално оризова каша не съм му правила, други каши на Нестле съм давала. На кутията е показано, че първо се слага водата, а след това сухата каша. Слагам кашата на око (наведнъж) и бъркам. Така не става на бучки, но ако не съм уцелила количеството и е станала рядка и като прибавя още сухо вещество става на бучици. При по-старателно разбъркване се оправя.
При обратния вариат - първо каша, след това вода - става на бучки.
Виж целия пост
# 4
днес на малчо правих с АМ с температура като за пиене. първо сложих кашата, после добавих АМ. стана на бучици, ама количеството беше малко и лесно се размиха.
сега обаче си направих за мене - първо сложих вода, после кашата и стана на големи буци чак  Confused
Виж целия пост
# 5
сега обаче си направих за мене - първо сложих вода, после кашата и стана на големи буци чак  Confused

При мен не се получава така. Много добре се разтваря.  Rolling Eyes

Опитай с по-топла вода, друго не се сещам.
Виж целия пост
# 6
Просто опитай да не спазваш пропорциите, които са указани на кутията. Аз първият път сложих от кашата на око - да стане с гъстота, приятна на твоето бебе. След това вече знаеш на какво количество мляко/кърма колко каша да слагаш. За да избегнеш буците е най-добре да прибавяш кърмата към кашата по малко и да бъркаш непрекъснато, или предварително да си приготвиш адаптираното мляко като за пиене и да го добавяш към кашата (не обратното). Аз лично си давах кашата с буците Simple Smile
Виж целия пост
# 7
И аз бях взела от тази каша когато преди няколко месеца детето ми имаше разтройство,и трябваше да пази диета.Как ли не се мъчих и аз ooooh!,така и не успях да я направя както трябва,и на всичкото отгоре накрая като се получи нещо сина ми я изплю Close,след всичките тези мъчения Crossing Arms.И аз я опитах после,тя наистина и на мен не ми хареса-много безвкусна,нито солена,нито сладка CrazyИначе за бисквитената на Nestle направо умираше като беше малък Wink,аз също Embarassed
Виж целия пост
# 8
стопли вода сложи млякото да се разтвори след това слегаш количеството каша постепенно като бъркаш като лудА  до получаване на желаната консистенция успех   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия