До каква степен има наследственост при Диабета?

  • 1 084
  • 6
Брата на дядо ми беше диабетик. Вчера разбрах, че на брата на майка ми (тоест вуйчо ми) преди няколко дни са му поставили диагноза Диабет Confused. Какъв е риска аз, майка ми, сина ми или дъщерята на вуйчо ми да развием диабет. Направо ми се изправи косата баба като ми каза.
Виж целия пост
# 1
Ами риска е до толкова че сте наследствено обременени! Като % - незнам, може би някой по запознат ще напише! Иначе баба ми, съответно баща ми и сестра му сащо са диабетици.
Виж целия пост
# 2
Свекър ми е диабетик,девер ми също.Моя мъж все се притеснява когато му мерят захарта при профилактичните прегледи. Confused
Виж целия пост
# 3
Наследственност играет голяма роля при 2-ри тип диабет.
Ако има такава обремененост, хубаво да се поддържа нормално тегло и да се ограничи прием на голямо кол-во въглехидрати с цел профилактика.
Виж целия пост
# 4
Ей хора не се притеснявайте за глупости. Диабетът просто се случва и като дойде тогава животът става съвсем, ама съвсем друг. Сега като го нямате си се радвайте на живота и не го мислете. Никой не знае защо се появява за да може да каже как да се предпазите.
Виж целия пост
# 5
При вуйчо ми го е отклчил силен стрес. Не мога да не се втелясвам все пак ми е близък човек! А и опасноста да го развие дъщеричката му, майка ми, аз или детето ми май нараства. Сина ми е с Муковисцидоза и поради самото заболяване е предразпложен към Диабет а сега тази възможност ми се струва, че се удвоява. Криво ми е заради вуйчо ми но и ме е страх и за всички нас.
Виж целия пост
# 6
На детето ми му откриха диабет по случайност без в родовете ни да има диабетици. И при други дечица е така - без роднини диабетици. При диабет от втори тип като че ли може да има някаква наследствена обремененост но за тип 1 напоследък май не е така. вече никой не е застрахован. Стресът може да е последната капка но не е причина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия