Нужда от спешен съвет - цигани се населиха пред блока ни

  • 2 846
  • 28
Момичета, имам нужда от вашата помощ.

Преди седмица цигани се населиха в един фургон зарязан на поляна пред блока. Фургона не е ясно чий е.   Поляните пред блока по последния градоустройствен план, който сме виждали са предвидени за парк, но напоследък от строежите наоколо са се превърнали в сметища, а сега отиват и към второ Филиповци.

Викахме 2 пъти полиция, не можах обаче да разбера какво говорят от вкъщи, а не смея с детето да ходя там (вчера към живущите вече във фургона се присъединиха и 2 кучета, 3 циганета и няколко възрастни). Вчера звънях и на един телефон в столичен инспекторат, на отговорника за район Лозенец. Нищо не можела да направи жената, накара ми се. Е циганите се заселвали в София, голяма работа. След остра реакция от моя страна обеща да прати инспектор да провери чия собственост е фургона.

Друг проблем в нашия район е разбитите улици, на места ги няма. Прахоляка от строежите, невъзможно е да разхождаш дете навън. Става дума за квартал Витоша, район Лозенец. А иначе данъците ни са най-високите за София, голям майтап  Sick

Моля, някоя от вас която се е преборила с подобни проблеми да ми даде съвет как да се справим със ситуацията.

Благодаря  Hug
Виж целия пост
# 1
Ти с вятърни мелници борила ли си се.Май ми се струва мисия невъзможна Tired
Виж целия пост
# 2
Според мен трябва да се обадиш в общината ..
Виж целия пост
# 3
Глухарче, абе поляната е с размери колкото Младост 1А и започва на 2 метра от блока, през улицата ooooh!

Можеш ли да се досетиш какво ще стане след година с тази поляна  ooooh!

Квартала се води елитен, цените на апартаментите са по 1200-1300 евро на зелено  #Crazy

Не мога да приема че нещата могат да останат така.

Ако аз направя такова нещо още утре полицията ще ме изхвърли, но това за циганското малцинство не важи  Thinking

Ей сега ще взънна в община Лозенец, да видим там какво мога да направя  newsm78
Виж целия пост
# 4
Не съм се сблъсквала с подобен проблем, но ми се е случвало да роптая за друго. Писала съм в този форум и са ми отговаряли съответните ресорни управници. Попитай там къде да се обърнеш и какво да направиш. Peace
Виж целия пост
# 5
Аз бих те посъветвала да напишете една жалба и да прилажите към нея подписка по възможност от всички живущи наоколо, и да я подадеш в общината! А ако се обърнеш и към медиите предполагам, че ще има положителен резултат - няма как да не вземат мерки общинарите  Peace
Успех!!!  bouquet
Виж целия пост
# 6
Минала съм по твоя път. В изоставена общинска къща до нас се бяха самонастанили.
Ходих в Общината, ходих в Районното - и на двете места пуснах писмена жалба, където признавам си доста подсилих дисконфорта, който създаваха.
Насърчих доста съседи да направят същото. Реших да не пишем обща жалба подписана от всички, а повече хора да пуснат самостоятелни жалби.
Нещата се оправиха. 2-3 пъти ги гони полиция, после съседи ми казаха, че съвместно общински служители и полицаи ги изгонили и повече не са се завръщали.
Успех!
Виж целия пост
# 7
направо при бойко и нова телевизия, това бих направила аз. учтиво, но крайно настоятелно, граничещо с нахалство.
Виж целия пост
# 8
Мтакаааа...позната история. Сега ще ти споделя моя опит.

Преди 4 години се изнасяме с мъж ми да живеем заедно. Намерихме си чудна квартирка под наем. Опиянени от щастие и изненадващо ниската /защо ли?/ цена го наехме за секунди. На 3- 4 ден /беше януари месец/, се нагъзвам да мия прозорци /апартамента беше на партера в стара кооперация/. И почва нещо да ми мирише  Sickна кенеф. Чудих се, маях се. На следващия ден забелязвам една непрекъснатао процесия от цигани, която се точи към нашия блок. Бре, позаглеждам се известно време и виждам как се намъкват под нашия балкон, заглеждам се и виждам някаква врата, в която се влиза по няколко стъпала навътре в земята под балкона ни. Помещението явно е било сервизно преди много години, когато се са складирали въглища и пр., или за нещо друго, незнам. Общо взето нещо като мазе, с врата навън. Лошо ми стана, като ги гледах.По едно време в решетката, водеща се отдушник на мазетата, кляка един мангал и почва да с*ре  Sickщях да умра на място. Идентифицирах смрадта веднагически. За няколко дни видях, че в това мазе се преточват и спят близо 10 цигани - малки, големи, кой от кой по-смръдливи  Sick поне пет пъти викахме полиция, те ги гонят и слагат катинар на вратата, на следващия ден мангалите го разбиват и пак се нанасят. Обикаляхме по съседите да ги питаме не са ли взели мерки, казах, че положението е така от 5 години  Shocked нямало решение. Съвсем скоро с мъж ми взехме решение. Купихме една желязна решетка и веднага щом полицията за пореден път ги изгони, мъжа ми слезе с един приятел и завари решетката директно за вратата, сложи още една и на стълбите, водещи към мазето. Дъго време се чудехме дали не е останал някой циганин вътре, защото смрадта беше толкова убийствена, че мъж ми даже и не влезе да провери. Месеци след това мангалите се точеха тъжни-тъжни и проверяваха какво е положението. Смрадта полека лека се изпаряваше, но дълго време даже и лятото, не отварях въобще прозореца.

Та общо взето саморазправа му е майката. Не казвам да се биете, но институциите нищо не могат да направят. Трябва да измислите начин да ги накарате сами да се разкарат оттам.
Виж целия пост
# 9
  Отново Би Жи Риалити...... Ами честити съседи, какво да ти кажа. Или ги изгонете дружно, или пийте една ГОЛЯЯЯЯЯМА студена вода. От звънене по институции, единствения реален резултат ще е по-тлъста сметка за телефон.
Виж целия пост
# 10
Aми то май ако не се оплачете на някоя телевизия  няма никой да ви чуе.Не сте ли забелязали,че като се намеси някой по-пиперлив и напорист журналист да раздуха проблема и чак тогава управляващите си размърдват задниците........
Виж целия пост
# 11
Мисля,че Мартин Карбовски скоро имаше предаване с подобен проблем.Оформено циганско гето в някакъв хубав квартал в София.Доколкото си спомням и Бойко Борисов бяха извикали да види за какво става въпрос.Незнам обаче дали се е намерило разрешение за порблема.Направо ви съчувствам и дано намерите начин да ги разкарате от поляната!
Виж целия пост
# 12
Глухарче, абе поляната е с размери колкото Младост 1А и започва на 2 метра от блока, през улицата ooooh!

Можеш ли да се досетиш какво ще стане след година с тази поляна  ooooh!
Че е адски неприятно е ясно,идеята ми беше че едва ли общината ще ти помогне.
Виж целия пост
# 13
Баща ми си живее на село и скоро имаха такъв проблем. Някаква орда цигани се появила от някъде и се настанили в някакви фургони накрая на селото. Още същата вечер са се събрали всички мъже от селото, отишли при циганите и ги попиляли от бой. Бой ама бой на умиране дето се вика. После ги натоварили на няколко каруци и ги изхвърлили няколко километра извън селото. Повече не са се върнали ....
Виж целия пост
# 14
У-ф-ф-ф-ф и аз живея в "елитния" столичен квартал Лозенец.Какво да ти кажа-няма по-неприятно място за живеене.Освен,че няма улици (тротоарите въобще няма да ги коментирам) имам усещането,че всички клошари и цигани на София все тук се мотаят,някои са с постоянно местожителство.И ние имахме скоро такъв проблем,само дето новонанеслите се не бяха цигани,ама все тая,миришеха още по-зле.Няма оправия.Институциите не помагат.Още са тук и май скоро няма да си тръгнат.Все пак ви желая успех в борбата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия