мамчета дайте съвет

  • 1 466
  • 27
здравейте момичета,бях ви питала от кога започнахте да давате рибени пюрета на вашите бебчета,вчера говорих и с майчетата с които излизаме на разходка и те казаха че дават на бебоците,днес говорих и с педито и тя каза че може да му давам веднъш седмично,понеже ме притеснява това,че не могло да се яде риба и мляко или пък риба и яйца(Роско яде кисело мляко и прясно с бисквитки) и за това я питах-каза че при децата може,НО все пак искам и вашите мнения тъй като честичко се допитвам до вас и вашите съвети са ценни.БЛАГОДАРЯ предварително    bouquet  Hug   bouquet
Виж целия пост
# 1
Моите никога не са яли готови рибени пюрета. Бяха към 1,5 год, когато ядоха риба, печена и обезкостена от мен. Нещо тия готовите не ми вдъхват доверие, а и аз нещо с такъв мирис не бих яла.
Виж целия пост
# 2
Аз предложих риба след навършване на 1 г., тъй като съм чела, че рибата е потенциален алерген.
Виж целия пост
# 3
Разбира се,че можеш да му даваш,въпросът е дали ще му хареса newsm78Аз пробвах,когато Ния беше на 8 или 9 месеца (не помня точно),но тя направи такава физиономия,че това беше първият и последен такъв опит.Иначе сега вече си папка рибка без никакви проблеми feeding
Виж целия пост
# 4
След 1 год. се дава при нас и аз така направих. Риба и мляко или риба и яйца не бих комбинирала за нищо на света, ако ще и министьра на здравеопазването да ми го препорьча...  Wink Но майтапа настрана, наистина може да се получат много лоши реакции. Разбира се не непременно при всеки... но все пак знаеш ли newsm78
Виж целия пост
# 5
Аз предложих риба след навършване на 1 г., тъй като съм чела, че рибата е потенциален алерген.
И аз - на 1г. и 1 мес.
Виж целия пост
# 6
За каква комбинация говориш - да слагаш риба и мляко или риба и яйца в една манджа ли? Такава гадост никога не бих предложила нито на себе си, нито на децата си. От края на 5тия месец въведох рибено пюре - давах почти през ден, като го редувах с месно /моите деца твърдо отказаха да ядат зеленчукови пюрета/. Но това не е пречело в същия ден да предложа яйце и/или мляко.
Виж целия пост
# 7
Не бих дала риба под каквато и да е форма на толкова малко бебе. Това е едно от последните неща, които се включват в менюто. Иво яде риба за първи път след годинка и половина, не помня точно кога.
Виж целия пост
# 8
Започнах да давам пюре с риба след като навърши 1г. и давам веднъж на около 8-10 дни.
Виж целия пост
# 9
Дадох когато беше на десет месеца.
Виж целия пост
# 10
Опитах да им дам, но те дори не искаха да ги вкусят. Сигурно заради миризмата. В един момент започнахме да им даваме съвсем малки парченца риба, която сме готвили вкъщи. Тя им хареса.
Виж целия пост
# 11
Моята госпожица е на деска кухня от 8 месчна и там веднъж седмично им готвят риба. Много я харесва и никога не е имало проблем. Вечерно време си пие АМ или прясно мляко и не е имало проблем от комбинирането с риба през деня.
Виж целия пост
# 12
Жорко яде риба на 1г.и 2-3м.,когато го записах 2-ра група на детската кухня.Преди това не съм опитвала да му давам.
Виж целия пост
# 13
Рибата прави алергична реакция с прясно мляко и яйца, само когато е сурова,като маринована,солена,суши и т.н....Аз правя рибена супичка,която застройвам с кисело мляко и вече сварено яйце и реакция не сме имали.
Виж целия пост
# 14
Риба аз дадох на десет навършени месеца.
Но ако детето няма склонност към алергии след осмия месец може да се въведе.
Яйца и мляко давам същия ден, но не и преди да са минали поне 4-5 часа между храненията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия