Масло от макадамия

  • 10 281
  • 11
Знае ли някой, освен "Икаров", друг производител на масло от макадамия /австралийски орех/? И откъде мога да си купя?
Виж целия пост
# 1
Знае ли някой, освен "Икаров", друг производител на масло от макадамия /австралийски орех/? И откъде мога да си купя?

не съм много сигурна, че купувах преди 1 година, но от Зара (магазините за бои и козметика за коса) си купувах някакви ампули с масла. не бяха на Икаров, но незнам на коя фирма бяха.
в улицата на Св. Петка църквата, май е П.Д. Петков  newsm78,  в една нова кооперация имаше фриз. салон и щанд на Зара. преди районното, на отсрещната му страна.
дано не се заблуждавам, че и масло от макадамия имаше.

за какво го ползваш?
Виж целия пост
# 2
Като масажно масло за децата след баня.
До скоро ползвах специална козметика (Стелатопия на Мустела) за атопична кожа, лекуваме се с хомеопатия и хомеоп. предпочита да не ползваме никаква детска козметика. Каза, че щом е толкова суха кожата и искам да я мажа с нещо по -добре да е някое студено пресовано масло...
Пробвахме бадемовото и зехтина - не й понасят, сега съм взела от макадамия - и видях, че и действа добре. Та искам да я мажа с такова, но няма го навсякъде, много е малко като количество и се надявах да намеря на друг производител, евентуално, ако има в по- голяма разфасовка.
Виж целия пост
# 3
тц, там всичко беше на ампули  Thinking
не вярвам да го намериш в по-голяма опаковка, малко хора го ползват.

аз също съм със суха кожа и като си взимам вана си слагам зехтина във водата, не се масажирам
при детето какво не му понася? обрина ли се?
аз не мога да се мажа с маслата, някакси не попиват и кожата пак изглежда суха  ooooh!

успех в търсенето Peace
Виж целия пост
# 4
Да. Не попиват в кожата, и става леко на пъпчици, и си остава суха, това не й понася при зехтина и бадемовото, но при макадамията това липсва - попива много бързо, не оставя мазен филм и после кожата й не е суха, на люспички, не се лющи като брашно, а си изглежда нормално.
Виж целия пост
# 5
Пробвай сусамово.Аз за съ6тия пробем при моето дете съм ползвала лененото-вън6но и вътре6но.Мaзно е,но помага.Много добре при нас подействаха баните със соли от Мъртво море и после мазането.
Виж целия пост
# 6
аз имам масло за тяло-макадамия и ванилия-на алдо вандини.но то е козметично средство,незнам дали става за деца.
Виж целия пост
# 7
аз имам масло за тяло-макадамия и ванилия-на алдо вандини.но то е козметично средство,незнам дали става за деца.
Със сигурност не става - толкова силно е парфюмирано ooooh! Аз пък търся маслото от макадамия на Икаров, но нещо не го намирам. Да не са го спрели от производство?
Виж целия пост
# 8
*Nessa*, не са го спрели от производство. Току-що си купих от една аптека точно макадамия на Икаров  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
"Примавера" имат масло от макадамия. Поне в каталога им го има.
Виж целия пост
# 10
а с кокосово масло пробвали ли сте.Много съм доволна от него ползваме го като слънцепретпазно средство и за омек4аване на загрубели пети, помага при напукани устни  и ръце.
Виж целия пост
# 11
"Етерика" също имат масло от макадамия. Не е парфюмирано.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия