Продават ли в София постни торти?

  • 5 033
  • 21
Проблемът ми е че детето е с алергия към белтъка на кравето мляко и ще ми трябва торта без мляко за РД. Та предполагам, че ако някъде се продава такава, ще е в графа "постна"

P.S. Темата е тук, защото е за покупка. Не ме съветвайте да си направя торта сама, по този въпрос пускам паралелна тема в готварския  Simple Smile тук ме интересува дали някой е купувал такова чудо. Вегетарианци и постещи - хелп!
Виж целия пост
# 1
Неделя имат постна, яла съм от нея и не е лоша.
Виж целия пост
# 2
То едва се намира торта без желатин и яйца, ти се надяваш  без мляко... Само някой да не вземе да те убеждава, че има растителна сметана Hopla - само мазнината й е растителна, иначе е полуфабрикат с млечни белтъци.
Ще се радвам да намериш...
Виж целия пост
# 3
Пробвай в Теа
Виж целия пост
# 4
Констанс, а какво е Теа и къде се намира?
Виж целия пост
# 5
Една от най-добрите сладкарници в София
Намира се в Изток
ул. "Жолио Кюри" N: 10
Повечето неща от асортимента им са нестандартни или поне се различават от масовите торти, сладки, хапки и т.н. по останалите сладкарници
тук пише повече, има и телефон

Виж целия пост
# 6
сто грама сладки имат постна торта и е много хубава Peace
Виж целия пост
# 7
да и аз знам че 100гр сладки имат такава, но си мисля че не става за дете с такава алергия, по-простата причина че тука не става въпрос само дали има мляко  и яйца или не, ами маслото с което я правят? Не може да се направи съвсем от нищо.
Виж целия пост
# 8
Ами по принцип ако е постна, не трябва да съдържа и масло и никакъв животински продукт - иначе няма да е постна  Rolling Eyes мерси за предложенията, ще им звънна да проверя по--подробно и на двете места.

Звънях в "Теа" и ме увериха, че имат не една а няколко постни торти  Flutter Ще отидем семейно един от празничните дни да поговорим с управителя по-подробно за съдържанието на тортите, защото девойката по телефона не можеше да се ангажира 100% по въпроса, и да дегустираме. Алтернативно, съм замислиа и една-две домашни рецепти, но ще видим първо там как е. Ще докладвам после. Мисля си, че инфо за такова място би било полезно за всички с малки деца, за вегетарианци или хора чиито празници се падат през постите.
Виж целия пост
# 9
Браво! Дано!
Виж целия пост
# 10
Моля те, Мецанке като провериш на място пиши отново в темата, щото това ще е полезно инфо за мен специално. Ние вкъщи постим и като имаме празник или гости по време на пости се чудим какво да поднесем за десерт.
Виж целия пост
# 11
Мецанке, и аз ще съм ти много благодарна да споделиш инфо след дегустацията Hug
Виж целия пост
# 12
И аз ще чакам инфо Grinning
Веган съм ( пълен вегетарианец), за другите вегетарианци не е проблем да ядат мляко и т.н.
И аз бях търсила преди време постна торта. В Неделя имаше някаква бисквитена , но не рискувах с нея защото в повечето бисквити има масло или мляко.
И аз да ти кажа за сметаната - явно под растителна се има предвид , че мазнината е растителна, защото съм чела някои марки уж растителни , а пък има млечни протеини и не знам си още какво.
Има и соева сметана. Купувала съм я от диетичен магазин.
Виж целия пост
# 13
Жени, и аз единствената 100% растителна която съм намирала е совеа, био производство, от Пикадили.

Утре сме насладкарница и ще пиша.
Виж целия пост
# 14
мога да те посъветвам да отидеш в сладкарския цех на фирма Нилана ,на ул.Дамяница. И да обясниш за какво става въпрос. Мисля че ще ти обърнат внимание. Но такова понятие като постна торта няма. Освен това повечето сладкари ползват готови кремове и смеси(полуфабрикат). Така че обясни много точно-за да ти направят една торта по класическа рецепта. Примерно торта гараш без ,Шоколад и млечен крем. Или нещо подобно.
И нека разясня-постен продукт и такъв които няма дадени алергени е нещо коренно различно.
Има следните продукти които нямат нищо животинско като произход и стават за една торта;
-растителна сметана, за избиване. Представлява соев продукт.
-растително хидрогенирано масло,тип сладкарски маргарин
-захар
-брашно
-какао
-аромати,есенции,оцветители
-плодове или плодови желета

Но големия проблем е ако не може да яде яйца.Защото те са в основата на всяка платка за торта.

Има един вариант които аз лично харесвам това е:
Платка от многолистно тесто -прави се от такова тесто което се надупчва през 1-2 см с остър предмет.След коеот се изпи4а и набъбва по малко.
Прави се крем от растителна сметана . И се оформа една плодова торта с плодове,желе,сметана като се използват платки от многолистно тесто което няма яйца и мляко.

Има варианти но се консултираите със сериозни специалисти. Не говоря за маистор сладкари- а за лекари или технолози.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия