Бременост и кърмене

  • 423
  • 3
Малкия ми син е на 1 год и 10 месеца.
Мислих да го кърмя до 2 год. възраст, но в момента мисля да прекъсна.
Бременна съм в началото на 3-ти месец и много често ме болят гърдите.
От месеци го кърмя само 1 път дневно, обикновено нощен или рано сутрин.
Мисля, че нямам почти никакво мляко. Той просто си държи гърдата и се успокоява.
Ако сега спра мога ли да имам проблеми с гърдите?
Много ме болят, а в тях няма мляко. Изцедих 1-2 капки след  к ато не съм кърмила 2 дена.
Също така забелязах, че откакто почнах работа преди няколко месеца и намалихме значително кърмнията, той започна да си гризе ноктите. Явно така се успокоява, когато мен ме няма                                                                                                                                                                                                                                   
И се чувствам виновна.
Какво ще стане ако продължа да му давам, а няма мляко? Как ще го отбия?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Виж целия пост
# 1
Ако си решила да отбиеш и се чувстваш готова за това, давай. Не мисля че ще имаш някакъв проблем с гърдите, а и в никакъв случай не трябва да се чувстваш виновна за решението си.
От друга страна, болките в гърдите ти може да отшумят към края на 3тия месец, поне при мен положението значително се подобри.

По въпроса какво ще стане ако продължиш да му даваш.. много е вероятно да се отбие сам в един момент, щом сте само на едно кърмене, ако не сега, то следващият момент е като млякото стане на коластра и промени вкуса си. Но и това не ти дава гаранция, че ще се откаже сам Wink Ако перспективата за тандемно кърмене не те радва особено, бих те посъветвала да започнеш лека полека да заместваш кърменето с четене на приказки, гушкане и т.н. Не бързай и ще спестиш излишният стрес и за двама ви.
Ако пък не си готова да вземеш решение в момента спокойно можеш да изчакаш и да видиш как ще се развият нещата.
Каквото и да решиш бъди уверена, че си направила най-доброто и за трима ви.  Hug
Виж целия пост
# 2
Болката наистина ще отмине. Дъщеря ми съвсем сама се отби, когато бях в 6 месец бременна, на 1 г и 11м. При все, че беше доста пристрастено кърмаче. Но когато млякото започна да свършва, се отказа.
Виж целия пост
# 3
Има цяла тема тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=140619.msg%25msg_id%25
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия