Много ли го храня?

  • 1 625
  • 32
Здравейте! Синът ми утре ще навърши 5 месеца, но все не му стига храната и е гладен. Тежи 8.5 кг, висок е 71 см. Не е дебел, но си е "голям" - и мъжът ми и баща ми (на когото изцяло прилича) са високи едри мъже, така че това си му е генетично обусловено. Но "дажбата" му на хранене според всички схеми не му стига. До вчера му давах по 160 гр. на хранене, но много плачеше и видно оставаше гладен. От вчера, въпреки заръките на педито, започнах да му давам по 180 гр. и въпреки, че е малко по-добре, продължава да иска още. Какво да правя? ooooh! Не искам да е гладен, но и не искам да му претоварвам и разширявам стомахчето. Да не говорим, че и през нощта плаче и иска да яде... #Crazy
Виж целия пост
# 1
Давай на бебока колкото иска. Няма опасност да преяде. Бебетата знаят кога да спрат. За ръста, теглото на бебето е идаално.
Виж целия пост
# 2
Ако ти кажа, че на тази възраст моето бебе ядеше по 210мл. +млякото общо 240мл. ще ми повярваш ли  Grinning На педиатъра, щом е от тези, които смятат, че всички деца поглъщат еднакво количество мляко, казваш, че даваш 160гр. И му даваш колкото иска.
Бебето ми в момента е на 9 месеца, количеството пюре, което изяжда е 400гр. 9 кила е и не е никак дебел. Даже е по-дребен от връстниците си.
Педиатърът винаги ми казва "Не го ограничавай в количествата".  Grinning Успех!
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви!  bouquet
Виж целия пост
# 4
Никога не съм ограничавала сина си в количеството на храната.Той винаги яде толкова колкото поиска.Давай на бебока колкото поиска.За ръста, теглото на бебето и аз мисля че е идаално.
Успех  bouquet
Виж целия пост
# 5
Мила,моят син е 75см. и тежи 10 кг. а е само на 7 месеца!Едър е да,ама си има и бузи Grinning
Яде по 200мл. мляко(180 вода+6 лъжици ам) и то от 5 месец!
Сега едва издържа на 3 часа и половина хранене.От вчера му слагам сухар в пюрето,че иначе си е гладен.
И аз се притеснявах преди,сега не ми пука.Важното е детето да ти е здраво.Като проходи ще отслабне.
Няма да го държиш гладно я!Нека яде колкото иска,защо да мъчиш и себе си и него!








Виж целия пост
# 6
Ами аз под 180 мл. мляко имам предвид 180 мл. вода + 6 лъжици мляко, то наистина се получава повече, ама аз го броя за 180 мл. Едно пюре наобяд го засища само за 1.5-2 ч. и към пюрето добавям 3 лъжици мляко, разбити в 20 мл. вода.  ooooh!
Благодаря ви за подкрепата, дано не греша, че грешките на майката са най-фатални... Rolling Eyes
Tantra, ще ти пиша след два месеца, но със сигурност ще ви изпреварим в мерките Laughing
Виж целия пост
# 7
Моята дъщеря винаги е яла повече от "предписанията", никога не съм се съобразявала с тях, а с детето.
Виж целия пост
# 8
на вашата възраст и дъщеря ми си ядеше 180 мл. АМ-НЕ мисля че е проблем да му даваш толкова Peace
Виж целия пост
# 9
Никога не съм ограничавала сина си в количеството на храната.Той винаги яде толкова колкото поиска.Давай на бебока колкото поиска.За ръста, теглото на бебето и аз мисля че е идаално.
Успех  bouquet
bowuu bowuu bowuu
Виж целия пост
# 10
Ами аз под 180 мл. мляко имам предвид 180 мл. вода + 6 лъжици мляко, то наистина се получава повече, ама аз го броя за 180 мл. Едно пюре наобяд го засища само за 1.5-2 ч. и към пюрето добавям 3 лъжици мляко, разбити в 20 мл. вода.  ooooh!
Благодаря ви за подкрепата, дано не греша, че грешките на майката са най-фатални... Rolling Eyes
Tantra, ще ти пиша след два месеца, но със сигурност ще ви изпреварим в мерките Laughing
Спокойно,не грешиш.Просто децата ни са по едри и се нуждаят от повече калории.
И да пишеш...... Grinning
Виж целия пост
# 11
Давай на синът ти толкова колкото иска,не го ограничавай ,не го оставяй гладен иначе все ще ти плаче,а относно теглото всички деца като проходят отслабват.Не слушай педито нали на плачи в нейните ръце и не на нея и е гадно че детенцето е гладно.Малко стана рима а  Laughing
Виж целия пост
# 12
Много ви благодаря!  Hug А сега бягам да му забъркам поредните 180 мл вода + 6 л. адапте. Peace
Виж целия пост
# 13
Щом е гладен не го ограничавай! Hug
Виж целия пост
# 14
Храни си детето спокойно, когато аз давах на сина ми 170 мл. по схеми и според джи пи трябваше да яде 120... детето ми не е дебело. Сега от месец и половина насам му правя по 200, понякога ги изяжва, понякога оставя по 30-40 мл... колкото си иска, досега не ми е преяждал, сам си решава кога се е нахранил.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия