не ака

  • 922
  • 18
 Мами, знам, че има много теми по въпроса за изхождането на кърмачета, но моля да споделите как вие се справяте с проблема, защото аз вече се видях в чудо.
 Храня го  на поискване и е изключително и само на кърма, но изхождането от 2 седмицио е кошмар. Ака на 3-4 дни веднъж и акото е с консистенция на горчица - мазно, дори ми се струва слузесто и в огромно количество. Виждам, че детето се мъчи, но не знам как да му помогна и да стимулирам чревния тракт освен с масажи. Пробвах веднъж и с термометър, но ме е страх, а и нищо не стана. Давам и Лактулоза, но май не действа. Вие имате ли някакви хитринки?
п.с.
Сега видях, че и Мари е пуснала такава тема  Embarassed.
Виж целия пост
# 1
Каква е тази Лактулоза,която му даваш?Според мен трябва само да го кърмиш на поискване и самата ти да приемаш храни,които действат на перисталтиката-повече плодове и зеленчуци,сок от круши(много добре действа,ти да го пиеш,не бебето),сок от сливи,киви и т.н.Изхождането ще си се регулира,не се притеснявай и не мъчи бебето с термаметри и други неща. Grinning
Виж целия пост
# 2
Лактулоза е като Дуфалак. Давала съм 2 пъти до сега, но може би трябва да се дава редовно, не знам  Sad. Не го мъча, той сам се мъчи с това неакане. Не може да заспи, защото го мъчат и колики, а и с това пълно коремче вече съвсем. Също съм против даването постоянно на слабителни или термометри, но като го гледам как горко плаче ми се къса сърцето.
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай,ще се оправи!И при моето бебе имаше такъв период,акаше на 3-4 дена веднъж и то в големи количества,но после отмина.Купи си сок на "Капи"от круши и го изпий целия.Може да го слагаш по коремче върху коленете ти и лекичко да го потупваш по гръбчето.Не яж кисело и прясно мляко в големи количества,те могат да причинят колики.Дано се включат и други мами със съвети и дано се оправите бързо! Grinning
Виж целия пост
# 4
Не съм спец в тия неща но ако се опитваш да го изакваш вместо термометър използвай листенце от здравец,по-точно дръжчицата му. Просто го измий и не го мажи с нищо. А също така можеш да му дадеш Имопер - това не е слабително,просто прави акото по-хлъзгаво и му помага по лесно да излезе.
Виж целия пост
# 5
Май повечето бебовци минават през такъв период, и при нас го имаше около тази възраст, но отмина. С термометъра горе-долу оправях положението.
Виж целия пост
# 6
Опитай ТИ да хапваш овесени ядки всяка сутрин и да пиеш сок от круша. Точно в този период ако пропуснех да си изям овесените ядки и сина ми пропускаше да се изака този ден. Дано отмине бързо-но да знаеш-период е  Grinning
Виж целия пост
# 7
 Party Party Party изака се.
Благодаря на всички за отговорите.
Яна, ще започна да закусвам сутрин овесени ядки и се надявам да има ефект.
Виж целия пост
# 8
Аз хапвах овесени ядки по два пъти на ден заради кърмата, обаче само сливи, круши и кайсии помагаха ( до колкото си спомням сока на Флорина беше с най-голям процент на круши, но не се намира лесно).
Категорично съм против всякакво бъркане в анусчето съз здравец или прословутата дръжка от мушкато - те са токсични, затова дразнят и предизвикват изхождане. Но е много опасно!
По-добре ако ползваш термометър и не ти се получава само със зехтин да го намажеш с малко сапун или да го топиш в сапунена вода- има същия ефект, но не е опасно за здравето на бебчето.
И най-накрая, гледай да не суче само "предно", богато на лактоза мляко, а да си сигурна, че изсуква и "задното", богато на мазнини  мляко, защото "много лактоза- много колики", малко мазнини - няма засищане - огладняване при пълен стомах (лактозата се усвоява много бързо и няма достатъчно калории) - приемане на ново количество лактозно мляко и т.н.
Виж целия пост
# 9
Спокойно,не се притеснявай изобщо за това. Моята мъщеря също акаше рядко,на 2-3 дни веднъж. Беше ми обяснено и тук някъде четох,че изключително кърмените бебета може и на 4-5 дни веднъж да акат и е нормално. Когато я захраних започна всеки ден.
Внимавай с количеството овесение ядки заради глутена.
А това с мушкатото и здравеца изобщо не си го и помисляй.
Виж целия пост
# 10
Мами,вече не знам колко пъти съм го писала,но ще го направя отново.Когато бебето е изключително на кърма,не е проблем,ако не ака по няколко дни.Всякакви мъчения с термометър,листа и Дуфалак или от сорта са излишни.Вече съм го изпитала и знам,че е така.Наистина е период,който просто трябва да си отмине,а вие да не се притеснявате.
Виж целия пост
# 11
Моят син от 4я месец като каза, че няма да ака сам и край. Пробвах всякакви храни и сокове - не и не! Термометъра, също не помогна, сапун, масажи, "каране на колело" - нищо. Водих го на лекар и се принудих се с Дуфалак да действам, не мисля че е  бил излишен. Детето се мъчеше страхотно, душичката ми се свиваше в продължение на 2 месеца. Не знам, сега се замислям дали не е бил по-добрия вариант да му дам и на него разхлабващ сок... Помисли и над това, ако положението е напечено.
Дано при тех разхлабващите храни дадат ефект в/у бебто. Успокоението е, че със захранването нещата влизат в релси.
Виж целия пост
# 12
Има едно чайче на Блевит за разхлабване  Peace Но в този период и аз 1 /2 пъти ползвах листенцата  Embarassed ама много се мъчеше детето и с тези колики ме  беше жал, а като се изхождаше и заспиваше  baby_neutral
Виж целия пост
# 13
наблегни на разхлабващи храни при мен това помогн на бепчо
Виж целия пост
# 14
 Започнах да ям круши, но май ефектът е при мен  Mr. Green. Ще видим. Днес е по-спокоен и не се напряга толкова, но все пак е едва втори ден. Много ми е притеснено, когато не се изходи, защото виждам, че му е некомфортно.Дали наистина има връзка с това, че вероятно изяжда само предното мляко, което е по-богато на лактоза и от там да идва проблемът?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия