Мама....светица или деспот

  • 5 068
  • 94
В не една и две теми се възмущавахме и обсъждахме свекървите.
А колко често ви се е случвало собствените ви родители да ви вбесят до степен,в която знаете,че ако отговорите - много ще ги заболи.
На мен ми се е случвало сравнително често.....стискам зъби,но не знам до кога ще издържа newsm78
Майката е най-святото - да,но означава ли това,че тя има право да "тъпче" всячески.
Случвало ли ви се е да си зададете въпроса "Тва моята майка ли е?" Confused
Е.... вашите майки какви са по-скоро....светици или подтисници?
Виж целия пост
# 1
викаме и 'Прокурора'  Laughing
мисля, че няма смисъл да обяснявам  Flutter
Виж целия пост
# 2
Добре че не живеем заедно. До преди да се омъжа бяха постоянни скандали, викове, крясъци|! Беше ужасно!
И сега, когато не живеем заедно периодично се случва мама да ми се катери по главата, но поне има мир и любов през повечето време.
Виж целия пост
# 3
Жената ,която ме е отгледала е светица.....
Виж целия пост
# 4
Доскоро не съм имала сканадли с майка ми. Но....... напоследък определено не можем да говорим нормално. Ревове, караници.......... не знам защо става така.

Предполагам че не може да осъзнае че съм отделна личност която си има свое семейство.
Да много ми помага и много я обичам но понякога.................
Виж целия пост
# 5
От много време с майка ми немога да говоря,като с нормален 4овек,все за не6то мранкоти,ве4но недоволна,иска да контролира вси4ки около нея,но няма да стане.
Виж целия пост
# 6
Не става въпрос за скандали,може би не съм се изразила правилно.
По-скоро за отношението......имали ли сте чувството,че дори в желанието си да прави всичко за ваше добро ви подтиска,опитва се да контролира живота ви?В яда си-да изрича неща,които толкова да са ви наранили,че да не можете да ги забравите никога...все едно чужд човек ги е изрекъл?
Виж целия пост
# 7
Нито деспот, нито светица.

Много неща съм научила от нея, много ми е била полезна, много ме е обичала, давала ми е право  на избор...

Много ми се е месила, много ме е контролирала, понякога е прекалявала със съветите, обиждала ме е...

Нито деспот, нито светица. Любим човек, който е правил и грешки.

Сега аз правя същото. Не искам да се отъждествявам с нея, нито да приличам на нея, аз съм си аз, но често се улавям, че правя неща, които съм се заричала, че няма да направя. Дали пък не остарявам... newsm78
Виж целия пост
# 8
До толкова ме вбеси , че миналата година й звъннах по телефона и й казах , че се отказвам от нея и баща ми...ако трябва и в държавен вестник ще го обявя!
Преди да си отидат от този свят, може би ще им поискам прошка, но за сега съм непоколебим...и даже мисля , че ми дължат голямо извинение!
Виж целия пост
# 9
Нито едното, нито другото. Мама е човек, нормален човек, има прекрасни качества, има и много недостъци. С годиниките, недостаъците все повече се набиват в очи, но пък качествата й са това, за което я обичам. Едно време я боготворях. Сега сме равни. Казваме си директно нещата в очите, което често е повод за разправии. Но фактите са си факти - разчитам на нея на 100%, тя е Човекът до мен, когато имам нужда, а съпругът ми не може да се отзове/което е често, по стечение на обстоятелствата/.
Споровете ни са за битовизми/ защо пак миеш на ръка, тая миялна за какво е?; защо седиш по къс ръкав, а детето е с две блузи?; защо пак си ми пренаредила шкафовете, нищо не мога да си намеря!!! Simple Smile/ Но истински лоша дума от майка си никога не съм чула Hug
Виж целия пост
# 10
Скъпа, сбъркала си в заглавието - не "или" а "и".
Виж целия пост
# 11
Не става въпрос за скандали,може би не съм се изразила правилно.
По-скоро за отношението......имали ли сте чувството,че дори в желанието си да прави всичко за ваше добро ви подтиска,опитва се да контролира живота ви?В яда си-да изрича неща,които толкова да са ви наранили,че да не можете да ги забравите никога...все едно чужд човек ги е изрекъл?

да точно това преживявам и аз...................
Виж целия пост
# 12
Нито деспот, нито светица.

Много неща съм научила от нея, много ми е била полезна, много ме е обичала, давала ми е право  на избор...

Много ми се е месила, много ме е контролирала, понякога е прекалявала със съветите, обиждала ме е...

Нито деспот, нито светица. Любим човек, който е правил и грешки.

Сега аз правя същото. Не искам да се отъждествявам с нея, нито да приличам на нея, аз съм си аз, но често се улавям, че правя неща, които съм се заричала, че няма да направя. Дали пък не остарявам... newsm78
Това все едно аз съм го писала.
Ние й викаме генералисимус.Но всяка майка си мисли че го прави за доброто на детето си.
Виж целия пост
# 13
Цитат
имали ли сте чувството,че дори в желанието си да прави всичко за ваше добро ви подтиска,опитва се да контролира живота ви?В яда си-да изрича неща,които толкова да са ви наранили,че да не можете да ги забравите никога...все едно чужд човек ги е изрекъл?

Все едно описваш свекърва ми... А тя има и дъщеря, с която се държи също според мен безобразно. Често съм си мислела, че трябва да съм много благодарна, че този екземпляр не ми е майка. Ако майка ми беше такава, не знам как щях да оцелея, при всичките чудесии, които са ми се струпвали на главата. Разбирам те и ти съчувствам, дано имаш други хора, на които да се опреш в трудни моменти...
Виж целия пост
# 14
и моята е Генерала, ама ако е била добричка  Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия