Когато ти писне

  • 3 699
  • 34
Писна ми, писна ми,  писна ми...Ама така ми е писнало, че ми идва да се завра някъде и да не се показвам, докато някой с вълшебна пръчица промени хората около мен.
В момента ми е писнало от сестра ми. Вечно се сърди, вечно критики ( това трябвало така, защо съм правила онова така) към всеки и всичко. Исках да видя позната, с която се виждаме рядко, защото живеем в различни градове. "Не я понасям"- беше коментара и понеже и със сестра ми не се виждаме често, то не отидох при познатата.
Ако не стане по нейната: физиономии. Ако не отидем, където тя иска: физиономии. Ако не правим, каквото тя иска: физиономии. Вечно съм грешната и правя нещата не както трябва.
Да й кажа какво мисля: не става. Почва се вековното сърдене и мълчене. Опитвах, ама без успех. Сега си в позиция мълчене и правене, че не чувам, ама и това е трудна работа.
Има ли оправия за дипломатично разрешение? ( някой в подобна ситуация....)
Виж целия пост
# 1
когато цъфнат теменугите,
и работите тръгнат зле,
е.и им майката на другите
и гледай ти да си добре.

единствения вариянт в твоя случай е да става на нейната,
и да се радваш, че не се виждате често

не забравяй, че хубава или лоша тя винаги ще ти е сестра

не се ядосвай много, че с нервите става лошо  Whistling
Виж целия пост
# 2
Ти и сестра ти да не сте от т. нар. сиамски близнаци?
Виж целия пост
# 3
Уж не се виждате често, а как се стига до тези конфликти  newsm78 ?
Виж целия пост
# 4
Ами аз ако съм бих й казала истината,пък тя ще се посърди месец - два и ще спре.
Щом това че трябва да й се угажда ти тежи.
Ако пък не ти е в тежест и се виждате рядко - то тогава не е проблем.
Принципно обаче сестра ти не е права.
Добре че  с мойта си се разбираме страхотно.
Неможе като малко дете да очаква че постоянно ще й се угажда.
Виж целия пост
# 5
до характер си е - майка ми е същата кралица
а не се виждаме много често
Виж целия пост
# 6
Ти и сестра ти да не сте от т. нар. сиамски близнаци?


Защо?
Живеем в различни градове и затова не се виждаме често.

Boncuk,
това ми е ясно, ама ми писва вече. Вчера прави коментар, че тя била дошла, а трябвало да работя един ден. Искаше да ходим по магазините....
Виж целия пост
# 7
Абе, какви са тия глупости?
Вие да не сте деца??? ooooh!
Сестра, не сестра...щом те натоварва не общуваш с нея??? #Crazy
Виж целия пост
# 8
еми писах ти вече
пробвала съм и със сърденето - ефекта е краткотраен
ама ти писах и че хубава лоша си ти е сестра и съм почти сигурна,
че ако имаш проблем ще видиш сестра си от много различна светлина
/дано не ти се налага де/

писва писва, на мен ли го казваш  Tired
Виж целия пост
# 9
Абе, какви са тия глупости?
Вие да не сте деца??? ooooh!
Сестра, не сестра...щом те натоварва не общуваш с нея??? #Crazy

Бих искала да е толкова лесно....
Може би има дипломатично справяне с тези вечни критики и сръдни, ама аз да не ги знам...
Виж целия пост
# 10
Моето мнение е, че ако спреш да "играеш по гайдата на сестра си" тя ще си седне на д***то и ще спре да се сърди!
Е, няма да стане като с магическа пръчка: ще има период (може би много дълъг дори), в който ще се сърди, няма да ти говори и т. н. Ти пък се дръж с нея нормално, но без да започваш отново да и "удисваш на акъла". И ако държи на теб ще се сети по някое време и ще се научи, че и ти имаш свой си живот и не си и длъжна с нищо!
А ако не се сети: по-добре е да си по-встрани от нея! Дори и да е сестра ти! Защото такъв човек може окончателно да ти съсипе живота и отношенията с всички, ако правиш винаги това, което той/тя иска!
Виж целия пост
# 11
Пробвай да и обясниш кротко, че този и стил на поведение спрямо теб те дразни. Не е гаранция, че ще има ефект, но поне е опит - може и да се позамисли.
Виж целия пост
# 12
Ами където й минават номерата бе,мила.
Ако не й обръщаше внимание на чупките и стойките,нямаше да ти е писнало сега.
Виж целия пост
# 13
Писна ми, писна ми,  писна ми...Ама така ми е писнало, че ми идва да се завра някъде и да не се показвам, докато някой с вълшебна пръчица промени хората около мен.
В Hug.
Има ли оправия за дипломатично разрешение? ( някой в подобна ситуация....)

Да ти писне от сестра ти? Какво значи дипломатично разрешение?  newsm78  Ако с нея не можеш да се разбереш, тогава с кой? Та това е собствената ти сестра. Ти най-добре можеш да намериш решение, защото най-добре я познаваш.
Не знам, на мен това  ми е чуждо. Може би, защото моята сестра е от хората които обичам най-много на света.
Хайде погледни по ведро на живота и се радвай, че имаш сестра.  Peace
Виж целия пост
# 14
Хайде погледни по ведро на живота и се радвай, че имаш сестра.  Peace

Радвам се, че я има, но вечните й критики ме убиват. Това е най-тежкото...Да слушаш критики, критики и пак критики...Ами писва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия