Брюксел какво да видя?

  • 2 098
  • 10
Мацки, очертава се ходене до Брюксел, но тъй като приятелката ми, на която ще гостувам, ще си ходи на работа, денем ще съм сама. Помагайте с инфо - как да долетя до там най-изгодно и обратно разбира се, какво си заслужава да разгледам, докъде мога да попътувам за 1 ден и изобщо всичко, което смятате, че може да ми е от полза.  newsm78Предполагаем престой около седмица. Период мисля юни.
Виж целия пост
# 1
аз го мразя, този град, защото съм съм си отвисяла там служебно, ooooh! но Манекен Пи, Двореца Белвю, Музея за изящни изкуства, Галерии Сен Юбер, Катедралата Сен Мишел, Малката Европа Атомиумът (последното е извън града) са все неща , които заслужават внимание.
Иначе с 2 ръце препоръчвам Брюж (Брюге) там е неописуемо - Камбанарията, Гроте Маркт,Кметството, катедралата Св. Спасител, кафененцата, ресторантите .... ммм
Виж целия пост
# 2
как бих могла да стигна до Брюж, за колко време, срещу каква сума. Все пак идеята е да не съм в тежест, така че казвайте и какви парички приблизително да подготвя за всяко посещение или пътуване.
Виж целия пост
# 3
Аз много си го обичам Брюксел, въпреки че и аз служебно само съм ходила (и понякога с не много приятни спомени от служебната част Close), ще потърся, преди няколко месеца доста подробно писах в една тема, както и други, имаше доста информация за града.

Иначе страната е малка, с влак  за нула време стигаш от единия край до другия. Най-лесно е да отидеш до Централна гара (Gare Centrale), на всеки половин час има влакове за Брюж, Гент, Антверпен, Льовен и т.н.
Виж целия пост
# 4
http://www.bugeurope.com/brussels/sights.html eто цени и друго инфо за някои от забележителностите.
За цени на влак не мога да кажа, защото аз съм се движила с кола. Ако имаш време можеш да разгледаш и Зеебрюге ( има разкошна изложба на пясъчни фигури, но май беше през септември), Гент , Антверпен, Ватерло.
Виж целия пост
# 5
Пикаещото момченце/един от символите на града/ и съответно Пикаещото момиченце/което е почти неизвестно/, площада пред кметството.
Вечеря в "Ше Лион" - не знам как се пише на френски - един от най-старите ресторанти в Брюксел, известен с мидите и пържените картофи към тях.
Последно се разхождах из един от старите квартали/за съжаление не му помня името/ с много антикварни магазини - неописуемо /за мен/ удоволствие.

Хапни си белгийски вафли, разходи се покрай Атомиума...

Аз съм за по-нетрадиционните забавления. За Брюж гласувам с 2 ръце.  Peace
Виж целия пост
# 6
В галериите Сен Юбер до магазина на Neuhaus има приятно кафе с много хубави сладкиши и кафенца  Grinning За пътуване до Брюж погледни и сайта на Thalys, има добри оферти ако си купиш билета по-рано.
Виж целия пост
# 7
Последно се разхождах из един от старите квартали/за съжаление не му помня името/ с много антикварни магазини - неописуемо /за мен/ удоволствие.


Този квартал е Les Sablons, наистина е много колоритен.  Peace  Има и много хубава църква там - Ste Catherine, една възрастна дама се грижи за нея, ще ви разкаже на драго сърце от историята на църквата и квартала.  Peace
Виж целия пост
# 8
Последно се разхождах из един от старите квартали/за съжаление не му помня името/ с много антикварни магазини - неописуемо /за мен/ удоволствие.
Този квартал е Les Sablons, наистина е много колоритен.  Peace 

Мерси - това е квартала   bouquet
Виж целия пост
# 9
Антверпен също не е за изпускане, там е къщата музей на Рубенс, къщи от времето на ханзата, музей на открито на кораби.
Виж целия пост
# 10
За "Shez Leon" с две ръце!
Само гастрономически се изказах, ама другото са го изчерпали Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия