Лактана Био - 1

  • 13 337
  • 60
Здравейте,мили майчета,

осмелих се да пусна тази тема,поради причината,че малкият ми син се изхожда през голям интервал от време и вече се виждам в голямо приключение.
От 20-тия ден дохранвам,първо беше Фризолак,после го смених с Нан,сега взех да му давам Лактана Био.
Въпроса ми е следния - кога бих могла да очаквам резултат/евентуален/,след колко ли време би подействало АМ?
Ще Ви бъда благодарна,ако някоя от Вас го е използвала и има впечатления!!! Hug
Виж целия пост
# 1
Anichka77,не е добре това често сменяне на млеката.Най-вероятно заради това ви е и проблема.Той още не е свикнал с едното мляко и ти го сменяш с друго.
Аз също давам Лактана Био 1 и акаме по два пъти на ден,но все пак си е и до дете.Не бързай отново да го сменяш изчакай стомахчето да свикне поне седмица. Hug
Виж целия пост
# 2
Kloie,от Фризолака е изял 2 кутии,от Нан-а - 3,не мисля,че проблема е в честата смяна на АМ.Според педиатърката ни,при 20 % от бебетата има по-дълго дебело черво,което с израстването се коригира.При последния ни преглед /на 4-тия ден неакане/,го преслуша и каза,че е във възходящо положение на червото.Надявам се,че Лактана-та малко от малко ще регулира положението.
Виж целия пост
# 3
Anichka77,не е добре това често сменяне на млеката.Най-вероятно заради това ви е и проблема.Той още не е свикнал с едното мляко и ти го сменяш с друго.
...

Това абсолютно не е вярно!  Naughty

Няма как някой да ти каже за колко дни ще "подейства" Лактаната - зависи от организма, а те са различни.  Wink Аз също давам по-активно Лактана (3, вместо обичайните 2 дневни приема), ако усетя, че назрява проблем от такова естество - на моето бебе помага. Дано и на твоето помогне.

Смяната на АМ по никакъв начин не се отразява неблагоприятно на бебето!
Виж целия пост
# 4
..........
Няма как някой да ти каже за колко дни ще "подейства" Лактаната - зависи от организма, а те са различни.  Wink .............
Съгласна съм с ivonska. Аз също бях сменяла няколко АМ и все имахме проблем. Не си спомням точно за колко време видях добрия ефект от Лактана, но не мисля, че беше повече от седмица. Въпреки че сме големи, ние също пием все още Лактана БИО 3 и по същия начин - както ivonska - когато кара грипчето и имаше чревни проблеми, увеличих дневното пиене и той се регулира  Peace
Дано най-накрая си намерила вашето АМ  Peace
 
Виж целия пост
# 5
Ами аз не споря,така си мислех.  Peace
А какво значи да увеличите дневния прием? newsm78
Виж целия пост
# 6
При нас ефекта беше след 3 дни-смяна от Аптамил. Аз също съм на мнение, че ако се прецени че едно мляко не се понася от бебока е по-добре да се смени Peace
Виж целия пост
# 7
А какво значи да увеличите дневния прием? newsm78

Ами, както писах по-горе: вместо 2 хранения с АМ, да станат 3.
Виж целия пост
# 8
А какво значи да увеличите дневния прием? newsm78

Ами, както писах по-горе: вместо 2 хранения с АМ, да станат 3.
А при нас: Нормално пие по 1-2 пъти на ден, а когато има проблемче давам по 2-3 пъти. Освен това взависимост колко е ял преди това - понякога приготвям 200 мл. а друг път 230 мл. мляко. (Ама да не стане объркване тук, защото това е при Лактана БИО 3 - при 1-цата и 2-ката съм виждала, че дозировките са различни). Честно казано, момичета много се радвам, че още го пие с удоволствие и много се надявам да е така поне до 3-тата годинка  Laughing   

Anichka77, имате ли някакъв напредък?
Виж целия пост
# 9
Anichka77, на нас ЛактанаБио ни реши проблемите с акането. Някъде четох обаче, че на Лактаната и липсвало не-знам-си-какво, а и преди месеци много трудно се намираше, та сега бъркам Лактана с розов Хип. От акане на 3-4 дена, почна да ака по 2 пъти на ден  Shocked Как стана - почнах да давам - малко се позапече  - почна да ака, но твърдо. Обадих се на педиатърката - каза ми, че вазжното е че ака. След около седмица почна да ака всеки ден, но на памперса имаше като твърда тапа и после нормална консистенция. тапата вече не беше суха и твърда. След около месец почна да ака веднъж на ден, нормална консистенция. Сега ака всеки ден по 2-3 пъти, без да се напъва и почервенява и т.н. - напълно нормално  Peace

Тези моментни твърди изпражнения малко ме поуплашиха, но после разбрах че е нормално при смяна на млякото (аз сменях от стар аптамил). Това имат и в предвид момичетата, като ти казват, че честата смяна на млякото не е добре - бебето не може да свикне и първоначалната реакция наистина може да е подобна.

Лактаната има поне за нашия случай едно голяяямо предимство - много му успокоява коремчето - ние колики вече нямаме, но от време на време имаме неразположения и да ти кажа честно - една лъжичка повече лактана (за сметка на Хип) го успокояват
Виж целия пост
# 10
Аничка77, предполагам, че вече има резултат в пампито  Wink при нас този резултат се получи на 2 ден  Peace
Виж целия пост
# 11
Ох,да ви кажа,майчета,човека се изака на третия ден,откакто дадох Лактана-та,но беше в комбинация с Дуфалак.Сега отново 4 дни сме без ако...Вече не знам какво да правя...Но пък бебо е спокоен,коремчето не е твърдо и последното ако си беше съвсем нормално,златисто-кафяво и със "семчиците" в него,с кашава консистенция,но пък в доста обилно количество.Ще продължа с Лактана-та,пък да видим по-нататък как ще е!
Дано Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 12
Аничка, ако даваш капки за колики на симетиконова основа (инфакол, еспумизан и т.н.) спри ги. Това на Руси му помогна  Peace
Виж целия пост
# 13
Маги,Еспумизана съм го спряла поне от три седмици насам.
Днес момчето се изходи без никакви стимуланти,вярно на 5-тия ден,ама свърши работата.Предишния път бяха 7 дни.Намаляха...Ще видим по нататък как ще е...Явно АМ започна да действа...Дано да е така и занапред! Praynig
Виж целия пост
# 14
Да,да,да,това е млякото!!!
Резултата дойде на 7-мия ден,откакто дадох Лактана-та.Вече три дни подред човечето се изхожда без проблем.

Благодая Ви,майчета,за споделените мнения и опит!!! Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия