паркет - ламинат или друго?

  • 10 492
  • 63
Здравейте,

Купихме си нов апартамент и не мога да реша какво да сложим за пода в хола, детската и спалнята? Има много изказвания за и против ламината? Какво мислите вие? Гранитогрес не искам понеже държи студено... той е само за коридорите.... дайте идея...
Виж целия пост
# 1
Паркета определено е по-добре, но под него сложете плоскости OSB за изравняване на нивото. След това налепете и наковете паркета отгоре. Това е и допълнителна изолация. Ако е ламинат, нека е с по-дебела подложка(изолация над 5мм) и дайте малко повечко пари, за да ви е качествено покритието и да не се драска лесно. Иначе може да си сложите и по-дебел мокет. Има вече достатъчно голям избор и не мокетите не простеят както преди години.
Виж целия пост
# 2
Ако имате възможност, разбира се, че паркета е на-добрия вариянт.  Peace
Виж целия пост
# 3
Има много изказвания за и против ламината?

Паркетът е по-добрият вариант от ламината, но ако говорим само за ламинат като по-евтина алтернатива - би ли споделила изказванията против? Е, трябва да се има предвид, че е необходимо да се проучат добре видовете ламинати, защото съм виждала протрил се (като изстърган) от колелцата на компютърен стол.
Виж целия пост
# 4
Ако имате възможност паркет  Peace
Виж целия пост
# 5
след като сме изпробвали и двете с години, гласувам с 2 ръце за естественото дърво- дюшеме, паркет. по-добро е от ланината поради много про4ини поне според мен. но ако цената е фактор- изборът е ламинат.
Виж целия пост
# 6
Парите не са проблем... никога не бихме се поскъпили да дадем повече пари за под, кухнята и бяната...понеже те не се сменят през 2-3 г. Повечето хора ми хвалят ламината... ние преди 6 г. правихме на сегашният апартамент основен ремонт сложихме дъбов паркет много хубав.. това което на мен не ми харесва е че скърца.... за ламината нямам мнение... не сме слагали никога...
Виж целия пост
# 7
Виж какво съм ти писал по-горе.
Паркета скърца, защото не е нареден като хората.
Единствения начин, по-който съм правил паркет и не съм имал проблем е с плоскости OSB по пода и отгоре паркета.
Плоскостите ги закрепваш с дюбели/анкери за пода. 8мм OSB е достатъчно. На самото OSB  отгоре, паркета се лепи и кове. Гарантирам ти , че няма да скърца. В никакъв случай не прави т.нар. изравнителна(ръчна или саморазливна) замазка, която е с дебелина няколко милиметра. За момента ти оправя проблемите с неравностите, но във времето, понеже е тънка и не е достаъчно здраво свързана със съществуващата, се напуква, натрошава и почва да ти скърца отвратително под краката . Все едно стържеш две плоскости с пясък между тях. Определено най-доброто е дюшеме или паркет. Полирания варовик също е вариант, но на мен лично не ми харесва за стая. По-скоро за заместител на фаянс/теракот, тъй-като имитира мрамор.
Виж целия пост
# 8
Аз съм за ламината.Много ледно се почиства.Много по-лесно от паркета.
Виж целия пост
# 9
ако мислиш , че ламината никога не скърца- грешиш. слу4ва се понякога. ние бяхме с ламинат висок клас за магазини у дома, хем МДФ, нем до балконската врата, където явно температурната амплитуда бе най -висока- ми проскръцва, въпреки безбройните замазки и подложки по пода .
а ина4е е вярно, ве4е 3ти дом сменям , навсякъде скърца по нещо- явно в това му е уюта.
ако скърцането те дразни, най-ве4е, един съвет- не купувай дюшеме. сега сме с такова, с гума на прах между фугите и лакирано 4 пъти- скърцааааа.

това 4е, самонивелиращата замазка не е достатъ4на е вярно Peace. ако сега ремонтирам основно и мога да си го позволя ще сложа подвигнат под. а отгоре каквото ми хрумне.

настилките от естествено дърво се мият толкова лесно , колкото и ламината, особено ако са лакирани добре.  Mr. Green  аз вода не жаля- поливам здраво- при ка4ествен лак- няма разлика. а при наводнение пак от опит и двете се скапват, а ламината тотално. другото поне се суши, прережда и цикли.

Виж целия пост
# 10
След като съм "минала" през почти всички видове подови настилки-гласувам за паркет с две ръце Peace
Виж целия пост
# 11
Паркет по стаите, категорично ми е мнението! Ние сложихме ламинет и гранитогрес /хола + кухнята/ и ужасно съжалявам! Единствено се успокоявам, че след някоя и друга година мога да сменя ламината. Доволна съм от гранитогреса в кухнята.
Виж целия пост
# 12
Ако говорим за ново строителство лично аз бих избрала ламинат.Но ако апартаментът е в стара сграда,по-добре паркет.
Виж целия пост
# 13
Паркета скърца, защото не е нареден като хората.
Единствения начин, по-който съм правил паркет и не съм имал проблем е с плоскости OSB по пода и отгоре паркета.
Плоскостите ги закрепваш с дюбели/анкери за пода. 8мм OSB е достатъчно. На самото OSB  отгоре, паркета се лепи и кове. Гарантирам ти , че няма да скърца.

А това отнася ли се за дюшемето или само за паркета? И по този начин трябва ли да се нареждат в замазката дървените дъски, за които се закрепя дюшемето (забравих им името)  newsm78
Виж целия пост
# 14
Ние сложихме ламинат и съм много доволна. Почиства се супер лесно  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия