Детската болница за белодробни заболявания в Трявна

  • 32 776
  • 74
Здравейте майчета, имам нужда от информация! Трябва да постъпим в Детска специализирана болница за долекуване и продължително лечение на белодробни болести-Трявна. Някоя от вас посещавала ли я е ? Каква е обстановката и отношението на персонала? Къде се намира сградата на болницата, извън града ли е?
Благодаря ви за вниманието
Виж целия пост
# 1
Санаториумът е в непосредствена близост до града. Сградата е строена от италиански архитект и е подарък на децата от Княгиня Мария Луиза. Мястото е избрано заради климата, който действа изключително добре на децата с белодробни заболявания. Изключително красиво и живописно. Стаите са просторни светли, с огромни прозорци към широка тераса, гледаща към планината.
Мисля, че във форума има подобни теми.
Виж целия пост
# 2
Да,санаториума е на хубаво  място и стаите са чисти и след ремонт мин.год.Но на прозорците няма пердета и лятото е като сауна,а детското легло е до прозорците и детето ще е облещено часове на сльнце.Терасата е обща за целият етаж и всеки се разхожда свободно/следователно нито може да се почине,нито да се преоблича/.Самостоятелната стая вьобще не е самостоятелна-нищо че е наи-скьпа.В сьседство има др. стая.Т.е. се явява апартамент с 1 тоалетна.Преобладава малцинство.Предлага се наи-вече суха храна-закуски.И за вечеря и за повечето време включително сьб. и неделя.Детското легло беше изтьрбушено и детето ми направо хльтна в дупката.Имаше врата за общата тераса,нооо безБРАВА>Вьобще от хубаво по-хубаво.За едни витамини реших да не подлагам детето ми на гладуване/защото има санаториуми с нормална храна-не единственно закуски през цялото време/ и такова мьчение.Да няма вьзможност да спи,да се пазим от циганки/много лесно може да се влезе нали няма брава сестрата показа с вилица как да отваряме вратата.Е поне разбрах,че ДАчев е фалшифицирал изследвания.Еее,благодаря това ми беше опита сьс санаториумите-за пьрви и може би последен.Бихме толкова пьт и за 2 часа взехме решение да се вьрнем.Но града е хубав-поне по 1 кафе изпихме.Аз не бих си подложила детето на такива условия.Не е това целта нали?Предполага се питателна храна и нормално пребиваване.За 20лв. на ден  а да няма кьде да спи детето ми,защото аз опитах да легна на неиното.Сещаите се как  по-голям човек може да лежи на д. легло с голяма дупка.
Виж целия пост
# 3
Съвсем ми се сви сърцето от прочетеното Sad
Дъщеря ми е на година и 8 месеца, едва ли би могла да се храни със закуски. Д-р Илиев , с когото разговарях по телефона, за да уговорим постъпването ни, ме убеди ,че стаята е луксозна ,с алуминиева дограма. Пита ме как е с храненето детето ми, а аз му казах ,че е на обща храна. Под това разбирам супички и яхнийки, нали все сме запечени. Май няма да издържим дълго.
По въпроса за леглото, реших да и взема сгъваемата  кошара, дали ще ми позволят да я внеса?
Има ли в близост хранителен магазин или ресторант, поне да вземам нещо свястно? Много ми се иска да изкараме поне няколко дни, за да и направят изследвания и да я излекуват от хремата и кашлицата (борим се с тях от 2 месеца и половина).  А и досега сме ходили само при един пулмолог-Дачев. А с нейния проблем би трябвало да ни консултират и други специалисти.
Благодаря ви,че отделихте време да ми отговорите Hug
Виж целия пост
# 4
desi_jul забрави за манджи там-няма.Не е позволено да се внася храна.Магазина не е  близко.Аиде да кажем ще си направите разходка до него ,но на врьщане 1 голям баир,а в краина сметка пак ще се вьрнете сьс суха храна.Много е любезен персонала,има дограма наистина,но каква работа ще ти свьрши като ще се печете в стаята?Гледката е супер-точно с/у балкана,но не се стои в стаята вьобще.П.ече часове.Погледни темата за Астма.Ако те интересува писах за 1 лекар и му имам координатите.Доста русенци са ходили при него.И човека помага наистина,вьпреки че е обикновен лекар.
Виж целия пост
# 5
elbosi, благодаря ти много за информацията. Ние трябва да постъпим в сряда, но при това положение се чудя дали изобщо да тръгваме. Йоана не е с астма, тя е с липса на ляв бял дроб по рождение. Ще говоря с д-р Андреева, която ни предложи да отидем, да видим какво ще каже. Чак не мога да повярвам, че праща детето ми в такова място  Thinking
Виж целия пост
# 6
И моето не е с астма,вьпреки че Дачев я диспансеризира с такова заболяване,за да можем да посещаваме санаториум.Е,при вас е по-сложно.Ти трябва да решиш.Д-р Христов лекува белодробни.Може би трябва да говориш с него,за да ти каже дали вьобще може да помогне.По телефона можеш да му обясниш.Ако може да помогне,тогава ще ви извика на преглед.Но ако не може-няма да те льже.
Виж целия пост
# 7
Наистина посъветвай се с лекар. Може би се струва да пренебрегнете някои неудобства ако въздухът и климатът ще помогнат на детето. В първоначалният си замисъл мястото е избрано за лечение на деца с туберкулоза, което е било и най-страшното заболяване по това време.
Виж целия пост
# 8
Неудобство като изтърбушено легло мога да приема, но няма как да държа детето гладно. Тя и без това няма 8кг Sad Сигурна съм ,че въздухът ще и се отрази добре и затова и се обадихме да отидем. Не съм и предполагала, че в санаториум няма топла храна Rolling Eyes Днес съм решила да се чуя по телефона с лекаря, който ни записа. Да видим той какво ще каже, може да са променили менюто от лятото насам. А и дъщеря ми е с хроничен запек и е немислимо да яде суха храна, дори да е мешана скара Laughing
Виж целия пост
# 9
Вьпреки ремонтите има нужда от още много неща в санаториума.А за леглото аз сьм категорична,че детето ми не може да спи на такова.Още повече,че е сьс сколиоза.Ще чакаме новини като се вьрнете.Дано поне храната я има.И моята дьщеря  е по-разнообразната храна и обича и супички напр.
Виж целия пост
# 10
Говорих с д-р Илиев за храната и той ме увери,че ще и направят индивидуално меню. Ще си взема и кошарата за всеки случей.
Там детските легла имат ли решетки? Защото видях,че болницата е за деца над 2 години по-принцип. Явно за нас правят изключение. Май е излишно да питам дали има хладилник в стаите? Rolling Eyes
Все пак мисля да си вакумирам в бурканчета супа и яхния, поне за първия ден. Laughing
Виж целия пост
# 11
Аз ходих миналата есен. Пуснах малко снимки тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227101.msg5087735#msg5087735
Само да добавя: на мен пулмолог ми каза, че в Трявна е препоръчително да се ходи през лятото за разлика от Сандански например, където се ходи пролет или есен.
Виж целия пост
# 12
Отидох, видях, постояхме и се върнахме.
Нямам никаква забележка относно стаята и персонала, всички бяха много отзивчиви. Но с храната проблема остава . Въпреки че още с пристигането подробно обясних на 2 сестри , какво е менюто на Йоанка, в кухнята не се справиха. А и няма как да стане, не може да нахраниш пълноценно дете с макарони, ювка ,боб и  ориз. При все че изрично отбелязаха, че не яде боб , леща и зеле, на 5-тия ден и дадоха пасирана леща за обяд. направо ми кипна #2gunfire Заявих им, че това си е направо подигравка и пожелах да ни изпишат.
И така вече сме си в къщи и едва ли ще посетим пак това място. А управителят имаше и безочието да ни покани пак на есен, тогава щели да се постараят повече #2gunfire
Виж целия пост
# 13
а някакви процедури имахте ли
Виж целия пост
# 14
desi_jul,kolko stoqhte tam?Ние колективно взехме решение да се вьрнем.Прегледа беше 30мин.,в следващите 30мин.дадохме на заден ход.Решихме,че за тези пари/20лв./ по-добре на Св. Влас при баба и.Имах малка надежда,че ще има някаква промяна,но уви.Но все пак сега е имало някакви манджи.Мин. лято само закуски.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия