иска да го водя да ходи, не е ли рано?

  • 1 485
  • 36
Около нас има бебета с няколко месеца по-големи от сина ми. Те в момента прохождат. Синът ми  имитира всичко и непрекъснато иска да го изкарвам от количката и да го водя да ходи, подобно на другите бебета. Притеснявам се, че е малък. Рано ли е? Той е и едър, да не му натоваря крачетата? Моля ви за мнение. Да възпирам ли желанието на бебока?
Виж целия пост
# 1
Бебето тръгва, когато е готово  Peace Ще се опитам да цитирам по памет една книга, в която пишеше, че "по-скоро има шанс да си изкривиш кръста, отколкото краката на прохождащо бебе"  Grinning
Виж целия пост
# 2
 Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Моето бебе е колкото твоето. Обожава да го водя за ръце и да ходи:)
Виж целия пост
# 4
При прохождането на моят син спазвах правилото, че е готов за това упражнение в момента, в който успее сам да се изправи на крачетата си /например като се държи за решетките на леглото/. Преди това не съм го стимулирала, пък и той не прояваше интерес.
В нашата компания повечето бебета бяха като твоето - от 9-ия месец искаха да ходят и около годинката проходиха.
Виж целия пост
# 5
Той пълзи и се изправя по мебелите, за да вземе играчка, но не е стабилен. В леглото въобще не иска да стои, така че не знам дали би се изправил или не.
Виж целия пост
# 6
Охоо, щом се изправя по мебелите - направо си е готов да му помагаш да ходи.  Peace
 
Виж целия пост
# 7
Ние сме колкото вас на възраст и почти сме проходили прави крачки без да я държа така че не спирай детето то си знае най-добре кога е готово.В днешно време децата се развиват много по бързо от преди,както се казва родени са с полувисше образование Grinning
Виж целия пост
# 8
Моят син го водих да ходи на 8 месеца, правеше и сам по няколко крачки, а пълзеше още от 6 -ти месец Grinning
Виж целия пост
# 9
Не му е рано. Моето ходи от 8-месечна някъде, ама и досега все сме си за ръчичка! ooooh!
Виж целия пост
# 10
Защо да е рано?! Чувства се готов човека. Действайте. Моника се изправи сама на 6 месеца, започна да пристъпва на 7 м. Никога не е слагана в проходилка и никога не съм я държала. Тя сама реши, че е готова и нищо не можеше да я спре /бутали сме я да сяда/. Въпреки това доби смелост да се пусне сама и проходи на 11м. На една приятелка сина й едва пропълзяваше на 9м., но на 11м. вече беше проходил. Всичко е индивиуално. Аз съм на мнение, че нищо не трябва да става насила. Когато детенце е готово, само ще се справи и ще си покаже.
Виж целия пост
# 11
Здрасти. Аз опит с деца все още нямам.  Wink Но имах дюстабан - плоски ходила на краката. Казваха, че са се получили, защото, като съм проходила, съм била дебеличко бебе.  Crazy Но, кога съм проходила не знам.  newsm78 Трябва да питам майка ми.   Thinking Години наред ходехме по д-ри, носех специални обувки, специални стелки. С последните се разделих чак като станах на 18 г. Имам си сводове на двата крака и всичко е ок.  Grinning
Виж целия пост
# 12
На 9 месеца не е застрашително рано.  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Моята Сарка също иска да я държим и да ходи. На последната консултация в Токуда обаче ни казаха,че докато не навърши 9 месеца е добре да не я изправяме да си стъпва на крачетата за да не се изкривят тъй като е доста едричка.По тази причина сега сме ограничили ходенето до 2-3 метра на ден-колкото да и доставим малко удоволствие Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Ние бяхме като вас.
Сега вече ходи,а е на 10 месеца  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия