Стромпел-любимото ястие на семейството

  • 1 998
  • 11
незнам дали сте чували името стромпел Роллинг Еъес,но за нашето смейство това е най обичаното и вкусно ястие.да го правя мее научила моято любима баба Лили.те са от плевенския край и там правят много рецептикоитоса румънски.ако някои го знае под друго име да ми пише или да ми обогати рецептата.
много е лесна и бърза за прготвяне.
ПРОДУКТИ:
4 пилешки бутчета
1 буркан печени чушки
5-6 супени лъжици олио
3 супени лъжици брашно
5-6 скилидки чесън
В дълбока тава слагаме олиото да се сгорещи и след това прибавяме нарязаните на дребни пачета чушки.така се оставят да се поопързат 20 минути.след това прибавяме 1-1 иполовина топла вода и осолявме на вкус.
в друга тава слагаме малко олио и водичка,намазнявме пилешките бутчета и ги натърквамес червен пипер,слагаме да се запекат хубаво.
след като чушките в другата тава пооврат хубаво,размиваме бръшанцето с вода иго сипваме при чушките,сотавяме да оври  10 минути и изтисваме скилидките чесън на вкус.слагме отгоре хубаво запечените пилешки путчета и слагме във фурната за 15 минути.
бон апети! чеф
вкусът е просто необясним.
може и да писано за тази рецепта,но аз съм новичка и може да не съм прочела, макар че почти всичко изчетох във форума Very Happy
 Наистина е много вкусно, и на мен ми е от любимите


neznam dali ste 4uvali imeto strompel Rolling Eyes,no za na6eto smeistvo tova e nai obi4anoto i vkusno iastie.da go pravia mee nau4ila moiato liubima baba Lili.te sa ot plevenskia krai i tam praviat mnogo receptikoitosa rumunski.ako niakoi go znae pod drugo ime da mi pi6e ili da mi obogati receptata.
mnogo e lesna i burza za prgotviane.
PRODUKTI:
4 pile6ki but4eta
1 burkan pe4eni 4u6ki
5-6 supeni lujici olio
3 supeni lujici bra6no
5-6 skilidki 4esun
V dulboka tava slagame olioto da se sgore6ti i sled tova pribaviame nariazanite na drebni pa4eta 4u6ki.taka se ostaviat da se poopurzat 20 minuti.sled tova pribaviame 1-1 ipolovina topla voda i osoliavme na vkus.
v druga tava slagame malko olio i vodi4ka,namazniavme pile6kite but4eta i gi naturkvames 4erven piper,slagame da se zapekat hubavo.
sled kato 4u6kite v drugata tava poovrat hubavo,razmivame bra6anceto s voda igo sipvame pri 4u6kite,sotaviame da ovri  10 minuti i iztisvame skilidkite 4esun na vkus.slagme otgore hubavo zape4enite pile6ki put4eta i slagme vuv furnata za 15 minuti.
bon apeti!  chef
vkusyt e prosto neobiasnim.
moje i da pisano za tazi recepta,no az sum nobi4ka i moje da ne sum pro4ela,makar 4e po4ti vsi4ko iz4etoh vuv foruma Grinning
Виж целия пост
# 1
Ох... просто не мога да го прочета... Има ли шанс за кирилица?
Виж целия пост
# 2
zaradi tebe naistina 6te se postaraia da gonapi6a na kirilica za da ulesnia i drugite deto edvam 6te go pro4etata! Laughing
Виж целия пост
# 3
zaradi tebe naistina 6te se postaraia da gonapi6a na kirilica za da ulesnia i drugite deto edvam 6te go pro4etata! Laughing

Ами няма да съм единствената, която няма да го прочете.
Във форума се пише на кирилица.
Виж целия пост
# 4
Моля те да си препишеш рецептата на кирилица.
Едно, че никой няма да я прочете и все пак правилата трябва да се спазват  Peace

12. Публикуването на теми и мнения, написани на латиница, е нежелателно.
Пишете на български, на кирилица!   
Виж целия пост
# 5
преведено:

незнам дали сте чували името стромпел Роллинг Еъес,но за нашето смейство това е най обичаното и вкусно ястие.да го правя мее научила моято любима баба Лили.те са от плевенския край и там правят много рецептикоитоса румънски.ако някои го знае под друго име да ми пише или да ми обогати рецептата.
много е лесна и бърза за прготвяне.
ПРОДУКТИ:
4 пилешки бутчета
1 буркан печени чушки
5-6 супени лъжици олио
3 супени лъжици брашно
5-6 скилидки чесън
В дълбока тава слагаме олиото да се сгорещи и след това прибавяме нарязаните на дребни пачета чушки.така се оставят да се поопързат 20 минути.след това прибавяме 1-1 иполовина топла вода и осолявме на вкус.
в друга тава слагаме малко олио и водичка,намазнявме пилешките бутчета и ги натърквамес червен пипер,слагаме да се запекат хубаво.
след като чушките в другата тава пооврат хубаво,размиваме бръшанцето с вода иго сипваме при чушките,сотавяме да оври  10 минути и изтисваме скилидките чесън на вкус.слагме отгоре хубаво запечените пилешки путчета и слагме във фурната за 15 минути.
бон апети! чеф
вкусът е просто необясним.
може и да писано за тази рецепта,но аз съм нобичка и може да не съм прочела,макар че почти всичко изчетох във форума Very Happy
 Наистина е много вкусно, и на мен ми е от любимите   Wink
Виж целия пост
# 6

Благодаря Hug
Виж целия пост
# 7
mnogo se izviniavam,niama da se povtaria! Embarassed
Виж целия пост
# 8
е,вече се поправих и ше се реванширам с рецепта правилно написана Embarassed
Виж целия пост
# 9
  nahodkata -много вкусно изглежда,но не разбрах колко е водата-1 1/2 лъжици или литър? newsm78
Виж целия пост
# 10
radost 24,водата е литър и половина,съжалявам че не съм обяснила хубаво.уверявам те,че наистина е вкусно.ако го направиш-пиши. Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
Ами, то написано и на кирилица е трудноразбираемо  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия