Цедене за кратко отсъствие, кога?

  • 430
  • 3
Мили мами,
имам един въпрос, на който не намерих еднозначен отговор с търсачката. Налага ми се да отсъствам по около 2-3 часа на ден, от време на време (ходя на зъболекар), а малкот ми бебче е на кърмене на поискване. Понякога се храним през 3 часа, а понякога през 1 1/2ч, че и по-малко. Въпроса ми е, кога е най-удачно да изцеждам необходимата кърма за храненето, при положение че ако доизцеждам гърдата от която се е нахранила това са към 10-20мл, а от другата гърда която не съм изцеждала изцяло са идвали към поне 50-60мл. Ако изцедя напълно втората гърда при последното вечерно хранене - към 10ч вечерта, дали ще имам достатъчно мляко да я нахраня към 2ч, защото обикновено тогава правим най-голяма пауза в храненето? Или по-добре да карам по изпитания начин да изцеждам на порции по 20-30 мл от всички хранения нощни (тогава най-добре ми тръгва кърмата, то и през деня от свободната гърда винаги почва да изтича спонтанно мляко)? Благодаря предварително на всички, които могат да помогнат.  Praynig
Виж целия пост
# 1
 Ако изцедя напълно втората гърда при последното вечерно хранене - към 10ч вечерта, дали ще имам достатъчно мляко да я нахраня към 2ч
Със сигурност ще имаш достатъчно мляко...
Аз също разчитах на нощното цедене, като имах излизане/ходех по прегледи и тодоста дълго време/...но примерно цедях последно към 00,00 обикновено тогава си лягаме/и успяваха да набавя необходимото количество за другия ден/...беба се е случвало и 1 час след това да се събуди и е имало мляко...Внимавай само с цеденето да не си докараш повече мляко и след това наново да трябва да ти се регулира кърмата/макар, че вие сте на 3 седмици и сигурно тепърва ще се случва това/Ако доизцеждаш  всеки път след като бебето се е насукало ,ще даваш информация за производство на повече кърма и така ще увеличиш количеството.
Ако ти трябва повече кърма, можеш и сутрин да цедиш, тогава обикновено бебето не изсуква всичко...ако се е нахранило от едната гърда само..изцеди другата, колкото да я облекчиш или пък да си набавиш цялото количество кърма...
След като ти свършат излизанията може да се наложиш да поизцеждаш по-малкото докато кърмата се регулира наново...Аз лично махнах това цедене в 00,00 ч постепенно , като все по-малко изцеждах като количество и така нещата плавно си се регулираха.
Виж целия пост
# 2
Дори да се изцедиш точно преди кърмене-пак в гърдата ти ще има мляко и то вероятно ще е достатъчно да се нахрани бебето ти. Пък и все пак изцедената кърма ще ти е под ръка и ако е толкова зле положението можеш нея да дадеш.
Според мен-цеди когато ти е удобно, и от двете гърди, за максимален резултат-преди кърмене. След това просто ще ти се наложи да кърмиш по-често и от двете гърди.
Успех!
Виж целия пост
# 3
Благодаря Ви момичета!  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия