Аптеки, които приготвят капки за нос?

  • 7 439
  • 11
Здравейте, знаете ли аптеки в София, които приготвят капки за нос, по възможност близо до Младост? Нямам предвид коларгол, защото него го приготвят в повечето аптеки, а капките с гентамицин на д-р Улевинов /не знам дали правилно пиша името/. Аз знам една аптека в Младост 3 срещу 25 поликлиника, но тя не работи в неделя, а вечер е до 8 часа, но понякога и в 7 вече няма никой, така че не може да се разчита на нея винаги.
Ще съм благодарна за инфо по въпроса.
Спокойна нощ.

Честита Баба Марта на всички.
Виж целия пост
# 1
сега ако някой ми обясни какво ще помогне гентамицинът в носа?
Виж целия пост
# 2
Аптека Слънце на Окръжна, денонощната, приготвя рецепти. А какви са тези капки? И защо с гентамицин? Има други с АБ, които слагаме в носа/очни/.
Виж целия пост
# 3
Tonev - Аз не съм специалист и нямам представа за защо точно какпи с гентамицин, но в една аптека, в която питах дали ги правят ми казхаха, че били много ефикасни. Лекарката така е преценила, че тези капки ще подействат.

Спокойна - много благодаря веднага ще изтичам да проверя.
Виж целия пост
# 4
Не съм използвала тези капки, но съм чувала, че са ефикасни.
tonev, защо се съмняваш за тези капки? Какво те притеснява за гентамицина?
Виж целия пост
# 5
Доколкото си спомням има и готови с Гентамицин, мисля, че се казваха Гаразон.
Виж целия пост
# 6
Не е близо до Младост,но все пак- аптеката срещу Чешкото посолство на Янко Сакъзов.
Виж целия пост
# 7
здравей, тези капки винаги може да ги вземеш веднага на място ги приготвят на ул. здраве до майчин дом софия в една аптека.не се занимавай с други аптеки.успех
Виж целия пост
# 8
Открих аптека Слънце на Окръжна болница и там ще ми ги приготвят. Благодаря.
Виж целия пост
# 9
Не съм използвала тези капки, но съм чувала, че са ефикасни.
tonev, защо се съмняваш за тези капки? Какво те притеснява за гентамицина?
Първо защото гентамицина има тесен спектър който не покрива бактериите въдещи се в горни дихателни пътища обикновено,
2. ако има въобще бактерии какви са те? къде е антибиотикограмата? ако после пуснем такава след гентамицина адекватна ли ще е?
3. ползата от локалните антибиотици е меко казано спорна.
4. създава се резистентност.
5. води до лесна алергизация.
6. невъзможнст за точно дозиране.
.....

а колко лесно е да се направи една антибоитикограма и да лекуваме ако има какво...
Виж целия пост
# 10
а колко лесно е да се направи една антибоитикограма и да лекуваме ако има какво...
ами не е много лесно да се направи една антибоитикограма, защото до като стане или ще се оправи от само себе си или ще се влоши доста и за това практикуват по усмотрение, малко като да хвърляш боб.
Виж целия пост
# 11
а колко лесно е да се направи една антибоитикограма и да лекуваме ако има какво...
ами не е много лесно да се направи една антибоитикограма, защото до като стане или ще се оправи от само себе си или ще се влоши доста и за това практикуват по усмотрение, малко като да хвърляш боб.
популярна практика в БГ.... тъжно...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия