диагноза мисед аборт

  • 47 919
  • 53
Момичета ,бременна съм в 9 и половина седмица.вчера бях на преглед във"Вита"Гледаха ме с вагинален ехограф.Докторката каза че има проблем-зародишът  отговаря на 7 седмНе се чува сърдечна дейностПостави диагноза съмнение за спонтанен аборт.Много съм отчаяна.това ми е първа бременост.Може ли това да е някаква грешка,нали знаете-надеждата умира последна.Нямам никакви оплаквания от началото-нито кървене нито зацапване.А и гърдите ми са нопрегнати.От друга страна,ако плодът е загинал преди 15-20 дена ,досега не трябваше ли да го изхвъля.Моля ви за мнения! Praynig
Виж целия пост
# 1
Защо не потьрсиш мнението и на друг гинеколог.4увала сьм за такива грешки,но нищо немога да кажа от опит,консултирай се с още някой.Успех и дано вси4ко е наред Praynig
Виж целия пост
# 2
При мен се получи същото с първата ми бременност. За да си сигурна задължително иди и при друг лекар. При мен кървене се получи в 10 седмица чак , така че не е задължително да си го изхвърлила веднага. Също нямах никакви оплаквания, гърдите ми бяха напрегнати... Sad Дано да е грешка , но ако не е - следващия път всичко ще е наред. Кураж!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Ако си била при др. Кълвачева, малко вероятно е да греши, тя е много добър специалист. Понякога обаче сърдечна дейност не се чува в 7-ма седмица, било поради неточно определяне на бременността, било за друго. Не се притеснявай, дори да е това, ще има следващ път  Hug Стискам палци всичко да е наред. Кога те викат пак на преглед? При мисед няма плод, има празен плоден сак.
Виж целия пост
# 4
благодаря ви момичета ! При доктор велкова бях.каза в петък пак да отида ако не изкървя дотогава.Със сигурност в плодният сак имаше зародиш.
Виж целия пост
# 5
При мисед няма плод, има празен плоден сак.

Не си права - намесвам се само за уточняване на информацията.
Ембрионът може да спре да се развива и след като вече е била регистрирана сърдечна дейност, но тялото да не го изхвърли веднага - това също се нарича missed abortion, тогава имаме в наличност безжизнен плод.
Виж тук: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 645&Itemid=37

salem, има малка, но все пак някаква вероятност да си заченала по-късно. Отиди на преглед и при друг специалист. Стискам палци  Hug
Виж целия пост
# 6
Задължително се консултирай с още един гинеколог.Стискам палци да е грешна диагнозата Praynig
Виж целия пост
# 7
Пьрвия пьт и аз имах мисед, имаше плод дори сьс сьрдечна дейност... но само за няколко дни. После се наложи оперативна намеса. На втория пьт успях и износих здраво бебче. Така че, не се притеснявай, можеш да забременееш и всичко ще бьде наред. Имай повече спокойствие и тьрпение!  Peace

А когато плодния сак е празен се казваше май кухо яйце, а не мисед.... ако не се льжа.  newsm78
Виж целия пост
# 8
Задължително се консултирай с още един гинеколог.Стискам палци да е грешна диагнозата Praynig
Дано да е грешка Peace
Виж целия пост
# 9
Със сигурност в плодният сак имаше зародиш.

Стискам палци всичко да е наред и в петък да се похвалиш.  Hug

Котката, мерси за уточнението  Peace
Виж целия пост
# 10
И при мен първия път беше неуспешен.Точно както го описваш така бях и аз.Стигна до седма седмица и и там си остана.Не усещах никакви болки,никакво кървене нищоо.И до сега не мога да си обясня какво точно се случи тогава.
Отиди при още един лекар да те види.Ако се окаже най лошото не се притеснявай,аз имам едно прекрасно момиченце и сега чакам още едно бебе.Така,че не се отчайвай или отказвай от това да си имаш бебе.А аз ще стискам палци да се е оказало грешка!
Виж целия пост
# 11
Привет! И аз минах през това миналата пролет, но при мен имаше ръждшво кървене и лекарят, след като първо видя плодното сакче, седмица по-късно установи, че голяма част от него е изхвърлена от организма. Сега вече съм почти на финала със следващата си бременност. Искрено се надявам при теб да се касае за погрешно определена дата на забременяване, но ако не се окаже така, просто бъди силна и не се отчайвай! Ще имаш своето прекрасно бебче при следващия опит! Момичетата са те посъветвали да потърсиш и второ мнение, който съвет подкрепям Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 12
От опит немога да говоря,но те съветвам да изчакаш прегледа в петък и да запазиш спокойствие(доколкото е възможно).
Мисли положително!
Стискам ти палци всичко да е наред и да имаш едно чудесно бебе накрая!
Ако не сега,то следващия път!
Дано всичко е наред Praynig Praynig Praynig
И да кажеш как е минало.
Виж целия пост
# 13
Задължително иди не при още един, а при още двама специалисти, но не казвай за поставената диагноза и виж те какво ще ти кажат.... може да е грешка
Виж целия пост
# 14
Задължително иди не при още един, а при още двама специалисти, но не казвай за поставената диагноза и виж те какво ще ти кажат.... може да е грешка
Peace
Успех и дано всичко е наред!  Hug
Виж целия пост
# 15

А когато плодния сак е празен се казваше май кухо яйце, а не мисед.... ако не се льжа.  newsm78
Точно така - blighted ovum . Миседът е задържан аборт.
 salem , стискам палци да е някаква грешка  Praynig .Не се отчайвай  Hug
Виж целия пост
# 16
Аз "преживях " тази диагноза....Моят съвет е задължително да отидеш и при друг гинеколог!!!Още съжалявам, че се доверих на единственния преглед, който направих и като се сетя все нещо ме гризе отвътре...имам чувството, че беше грешна диагноза! Но това е минало...
Виж целия пост
# 17
Не се притеснявай.Изчакай до петък и ако пак се повтори диагнозата,потърси друго мнение.Но дори и да се потвърди,както са писали другите момичета,втория път всичко ще е наред.Чакаме най-добрите новини в петък Praynig
Виж целия пост
# 18
Аз имах мисед след първа успешна  бременност. д-р Кълвачева във Вита го установи. И на двете не ни се искаше да е така, за това изчакахме една седмица. При втория преглед се потвърди. Просто плодът беше спрял да се развивива, но аз не го изхвърлих и не получих кървене. Тя го "изсмука" със вакум. След известно време пак забременях и резултатът е чудесно момченце. Кълвачева тогава ми каза, може би за да ме успокои, че вероятно е имало проблеми с плода, за това да не съжалявам. Няма страшно, не се притеснявай, следващата бременност ще е успешна!
Виж целия пост
# 19
Аз имам две неуспешни бременности, от които втората missed. Моят съвет е да потърсиш възможно на-скоро второ мнение от друг лекар. Аз също нямах никакви признаци - нито болки, нито кървене. Въпреки преживяното лекаря, на когото попаднах ми назначи изследвания и ме увери, че следващата бременност ще е успешна. Аз му вярвам. Ако при теб сега не се е получило, вярвай, че следващия път всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 20
Задължително потърси второ мнение.Аз към лекарите във Вита съм много скептично настроена. Naughty.Точно месец преди да забременея получих ужасни болки ниско долу в корема.И отивам аз във Вита,преглежда ме някаква лекарка на която за съжаление не помня името и ми казва.Оооо да имате киста и то 7 см.Щях да падна.Викам,ми аз преди 3 месеца бях на преглед и нямах никва киста.Много добре съм запозната как една киста за да достигне тези размери са й необходими години.Ама оная не та не,трябва операция и вече ми пише бележка да ми насрочва час да ме режат. #CrazyИ ми обясняа овцата,как може би ще се наложи да премахнат единия ми яйчник.Тръгвам си аз и рев....Долу мъжа ми ме чека и вика,споко,първо ще търсим поне още едно мнение.Отидохме при друга лекарка и жената ми обясни че може да е фоликул който е нарастнал много и не се е спукал.Каза че ще чакаме 3 менстр.цикъла и ако не се махне,чак тогава ще мислем за операция.5 дни след това ми дойде.Отидох на преглед и тая гадост се беше махнала.Ама онея от Вита щяха да си ме резнат веднага bowuu smile3513
Виж целия пост
# 21
Съжалявам,знам как се чувстваш,с първата ми бременост се случи сащото.
Не е задължително плода да бъде изхвърлен веднага,но има и голяма вероятност да е станала грешка-Потърси поне още едно мнение,за да си спокойна.
Стискам ти палци,дано да е грешка  Praynig
Виж целия пост
# 22
Момичетата са ти казали какво да направиш. Аз бих добавила само да не се отчайваш, ако диагнозата е вярна. И аз съм го преживяла и зная как се чувстваш. Колко кошмарни са дните от единия преглед до следващия, надяваш се да не е вярно. Но пък и да е, важното е да съвземеш психически. Така ще бъдеш напълно подготвена за една нормална бременност и едно страхотно бебче на финала. Пожелавам ти го от сърце! Hug
Виж целия пост
# 23
Аз бих потърсила друго мнение особено ако не ти е предписала някакви задържащи за периода на изчакване до другия преглед. Ако няма мисед и плода забавя развитието си трябва да се вземат мерки, а не да се "чака" до следващият преглед. Аз имам един спонтанен и ме е яд за доктора при който ходих, че дори не ми обясни за опасността, а ми предписа лекарства за задържане, които нарече рутинни. Може да не е искал да ме притеснява, но когато прокървих (две седмици по-късно) отидох във Торакс, където ме пратиха в Шейново за наблюдение дали плода се развива. Е преди да видят дали се развива аз го изхвърлих още втората нощ. Бях съкрушена, но всичко се забравя. В този форум видях, че първа неуспешна бременност е много често явление.
Виж целия пост
# 24
Благодаря ви момичета МНОГО СТЕ МИЛИ.сега съм поне по-спокойна.В петък ще докладвам.Искрени прегръдки и целувки!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 25
Дано вси4ко е наред,стискам палци.Само гледай да бьдеш спокойна,колкото и да ти е трудно Praynig
Виж целия пост
# 26
Задължително потърси второ мнение.Аз към лекарите във Вита съм много скептично настроена. Naughty.Точно месец преди да забременея получих ужасни болки ниско долу в корема.И отивам аз във Вита,преглежда ме някаква лекарка на която за съжаление не помня името и ми казва.Оооо да имате киста и то 7 см.Щях да падна.Викам,ми аз преди 3 месеца бях на преглед и нямах никва киста.Много добре съм запозната как една киста за да достигне тези размери са й необходими години.Ама оная не та не,трябва операция и вече ми пише бележка да ми насрочва час да ме режат. #CrazyИ ми обясняа овцата,как може би ще се наложи да премахнат единия ми яйчник.Тръгвам си аз и рев....Долу мъжа ми ме чека и вика,споко,първо ще търсим поне още едно мнение.Отидохме при друга лекарка и жената ми обясни че може да е фоликул който е нарастнал много и не се е спукал.Каза че ще чакаме 3 менстр.цикъла и ако не се махне,чак тогава ще мислем за операция.5 дни след това ми дойде.Отидох на преглед и тая гадост се беше махнала.Ама онея от Вита щяха да си ме резнат веднага bowuu smile3513

Това са глупости. За 40 дни точно ми се образува киста с размер 8 на 8,5 см и ме оперираха по спешност и ми махнаха яйчника. Буквално ходех всеки ден да ми я гледат и растеше с часове. Друг път такава киста ми се спука сама, без усложнения. Така че лекарката ти е била права, но истината е че си извадила голям късмет.
Виж целия пост
# 27
Стискам палци да е грешна диагноза. Запази спокойствие - аз не съм, но доста майки са го преживели  Sad. Ако наистина е така - мисли за следващия път  Peace
Виж целия пост
# 28
Задължително потърси второ мнение.Аз към лекарите във Вита съм много скептично настроена. Naughty.Точно месец преди да забременея получих ужасни болки ниско долу в корема.И отивам аз във Вита,преглежда ме някаква лекарка на която за съжаление не помня името и ми казва.Оооо да имате киста и то 7 см.Щях да падна.Викам,ми аз преди 3 месеца бях на преглед и нямах никва киста.Много добре съм запозната как една киста за да достигне тези размери са й необходими години.Ама оная не та не,трябва операция и вече ми пише бележка да ми насрочва час да ме режат. #CrazyИ ми обясняа овцата,как може би ще се наложи да премахнат единия ми яйчник.Тръгвам си аз и рев....Долу мъжа ми ме чека и вика,споко,първо ще търсим поне още едно мнение.Отидохме при друга лекарка и жената ми обясни че може да е фоликул който е нарастнал много и не се е спукал.Каза че ще чакаме 3 менстр.цикъла и ако не се махне,чак тогава ще мислем за операция.5 дни след това ми дойде.Отидох на преглед и тая гадост се беше махнала.Ама онея от Вита щяха да си ме резнат веднага bowuu smile3513

Това са глупости. За 40 дни точно ми се образува киста с размер 8 на 8,5 см и ме оперираха по спешност и ми махнаха яйчника. Буквално ходех всеки ден да ми я гледат и растеше с часове. Друг път такава киста ми се спука сама, без усложнения. Така че лекарката ти е била права, но истината е че си извадила голям късмет.

А от къде си сигурна че е било киста,а не като моя случай?Нали не смяташ че след като са те резнали,биха си признали?!
Виж целия пост
# 29
Фоликулът, който расте и не се пука е функционална киста.

Така че случаят е съвсем същият. Кистата ми не е била "шоколадова", а най-обикновен фоликул, който не се е спукал. И не виждам какво има да си признават, яйчникът са махнали, защото е загинал заради тази киста.

Имала съм и много други други такива кисти, които са се спукали сами, без да е било необходимо да се стига до операция.
Виж целия пост
# 30
Нямаш ли възможност да отидеш по-скоро на преглед?
Аз преживях същото миналата пролет и имам спомен, че доктора ми каза че по-бързо трябва да ме почистят.
На мен д-р Мазнейкова ми го потвърди, нямаше свободен час, но ако се свържеш директно с нея и кажеш какъв е проблема може и да те приеме.
Стискам палци все пак да е грешна диагноза!
Виж целия пост
# 31
И аз мисля че трябва да не се чака до петък. Аз преживях същото на 19022008 г. в Майчин дом. Д-р Вили Димитрова, която ми следеше бременността не видя сърдечна дейност в 7-8 седмица и беше категорична , че е по добре да се прекъсне бременността по медицински показатели. Изсмукаха го чрез вакум. Сега вече съм добре. Казаха ми 6 месеца никакви опити за забременяване. Когато аз правих аборта имаше една девойка забременяла 2 месеца след първи такъв аборт.И сега се беше получило същото. Затова мисля че трябва да се изчака или поне да се вслушаме в съвета на лекарите.
Виж целия пост
# 32
На мен двама лекари ми казаха, че се чакат три менструции да минат и след това може да се работи за бебе.
salem, какво става с теб?
Виж целия пост
# 33
И аз пимам един мисед през 2006г.Бях в 12 седмица.И тогава прокървих, асе оказа че плода отговарял на 9г.с.Докторът ми каза ,че при мисед може да прокървиш доста по- късно, а и дори след като плодът загине можеш да чустваш напрегнати гърди и гадене.т.е. признаци на бременност.Като забременях 6 месеца след това пак се съмняваха за същото защото с ваг. ехограф в 6,7 и 8 г.с.нямаше пулс и точно когато искаха пак да ме чистят в9г.с. хванаха пулс и сега си имам прекрасно момиченеце.
Дано всичко с теб е наред.Кураж.
Виж целия пост
# 34
Задължително се консултирай с още един гинеколог.Стискам палци да е грешна диагнозата Praynig
Да--понякога е нужно да се действа веднага! PeaceДано са напразни страховете ти! spoko
Виж целия пост
# 35
Здравейте момичета!!!!!!!господ е с менДнес бях на преглед-Ембриончето е пораснало с цели 11 мм и има сърчице.Много съм щастлива-изписаха ми Дуфастон и но-шпа.Много ви благодаря за подкрепата тия дни.Желая ви-много щастие и късмет.Целувки!!!
Виж целия пост
# 36
Ех, чудесно, пожелавам ти лека и успешна бременност Hug
Виж целия пост
# 37
Бравооооооо! Поздрави! Много радости и любов, и оттук нататък всичко да е наред! Да сте живи и здрави!  Hug
Виж целия пост
# 38
Мога да те посъветвам задължително 2-ро мнение от друг гинеколог.На мен в 2-ят месец ми поставиха същата диагноза,само дето удар не получих и ми каза до 2 дни да направя аборт,отидох при друг лекар и се оказа че всичко е наред,просто предният е бил некадърен и не знае явно какво да гледа на екрана на видеозона. Успех!!!!
Виж целия пост
# 39
salem, Много се радвам, че всичко е наред с твоето бебче! Супер!

Но на тези във "Вита" не бих се доверила, ако бях на теб и ме бяха накарали да мина през такъв шок... Аз преживях мисед аборт с третата си бременност, след две успешни, в началото на годината. Диагнозата ми я поставиха, след като ме гледаха трима специалисти един след друг (това е задължително!, защото е сериозна диагноза).

Абсурдно и много несериозно ми звучи начина, по който са протекли нещата при теб... (Имам предвид лекарската "компетентност").

Желая ти лека бременност и живо и здраво бебче на финала!
Виж целия пост
# 40
Мога да те посъветвам задължително 2-ро мнение от друг гинеколог.На мен в 2-ят месец ми поставиха същата диагноза,само дето удар не получих и ми каза до 2 дни да направя аборт,отидох при друг лекар и се оказа че всичко е наред,просто предният е бил некадърен и не знае явно какво да гледа на екрана на видеозона. Успех!!!!
Хубаво е преди да се пише в дадена тема, да се прочете цялата.
Половината потребители в този подфорум само си трупат мнения, без да си направят труда да видят за какво иде реч Tired
Виж целия пост
# 41
Здравейте момичета!!!!!!!господ е с менДнес бях на преглед-Ембриончето е пораснало с цели 11 мм и има сърчице.Много съм щастлива-изписаха ми Дуфастон и но-шпа.Много ви благодаря за подкрепата тия дни.Желая ви-много щастие и късмет.Целувки!!!
Браво!Много се радвам за чудесното развитие на нещата! Grinning Grinning Grinning
За пореден път се убеждавам,че форума е голяма сила! thumbsup
Виж целия пост
# 42
salem радвам се, че всичко е наред! Пожелавам ти хубава бременност  Heart Eyes
Виж целия пост
# 43
Много се радвам за теб! Желая ти лека и безпроблемна бременност!  bouquet
Виж целия пост
# 44
И аз се зарадвах много като прочетох новината. Честито!  Hug Лека и безпроблемна бременност от тук нататък и едно страхотно  newsm30 на финала!
Виж целия пост
# 45
Здравейте момичета!!!!!!!господ е с менДнес бях на преглед-Ембриончето е пораснало с цели 11 мм и има сърчице.Много съм щастлива-изписаха ми Дуфастон и но-шпа.Много ви благодаря за подкрепата тия дни.Желая ви-много щастие и късмет.Целувки!!!
Браво  Hug Леко и безпроблемно доизкарване на бременността  Peace
Виж целия пост
# 46
Здравейте момичета!!!!!!!господ е с менДнес бях на преглед-Ембриончето е пораснало с цели 11 мм и има сърчице.Много съм щастлива-изписаха ми Дуфастон и но-шпа.Много ви благодаря за подкрепата тия дни.Желая ви-много щастие и късмет.Целувки!!!
4естито и от мен за хубавата новина HugПожелавам ти лека и безпроблемна бременност,а на финала хубаво и здраво беб4е  bouquet
Виж целия пост
# 47
знам подобен случай,който вече е на 1 месец..............
като се изхвърли плода,симптомите продължават още 1седм.докато организма осъзнае случилото се
потърси още едно мнение от специалист
Виж целия пост
# 48
Здравейте момичета!!!!!!!господ е с менДнес бях на преглед-Ембриончето е пораснало с цели 11 мм и има сърчице.Много съм щастлива-изписаха ми Дуфастон и но-шпа.Много ви благодаря за подкрепата тия дни.Желая ви-много щастие и късмет.Целувки!!!

Господи, колко се радвам  Hug  bouquet
Да сте живи и здрави и да се пазите.
Виж целия пост
# 49
Страхотна новина, леко и безпроблемно занапред  Hug
Виж целия пост
# 50
salem, много се радвам, че всичко е наред! Пожелавам ти лека хубава бременност, на всеки миг от която да се наслаждаваш!!!  Hug
 
 
Виж целия пост
# 51
знам подобен случай,който вече е на 1 месец..............
като се изхвърли плода,симптомите продължават още 1седм.докато организма осъзнае случилото се
потърси още едно мнение от специалист

Поне да беше прочела последната страница, преди да бързаш да пишеш. ooooh! Дори само горното мнение щеше да бъде достатъчно. Whistling
Виж целия пост
# 52
лошото се случи-вчера ме кюртираха след обилен кръвоизлив.Но живота продължава.ще изчакам 6 месеца и дано следващият път всичко бъде наред
Виж целия пост
# 53
лошото се случи-вчера ме кюртираха след обилен кръвоизлив.Но живота продължава.
Миличка,много съжалявам за случилото се! hug spoko  action032Вярно е,че живота продължава и ти пожелавам да си все така борбена и духът ти никога да не пада! thumbsup
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия