Мами, какво давате на 5 месечните си бебчета?

  • 981
  • 16
Навършихме 5 месеца и сме само на Фризолак 1. Аз бях решила да я захраня на навършени 6 м. но кърмата ми спря преди 20 дена, а вкъщи само ми казват да я захранвам вече, че поотслабнала. Порових се тук там и виждам, че е най добре да започнем с оризова каша, но незнам как се приготвя и на кое ядене да давам. Какво друго може да хапва бебо, сокчета може ли? Дайте ми съвет.Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Ако ще започваш с каша е добре за първи път да я дадеш по-рано през деня за да можеш да следиш за реакции, а после е най-добре да я даваш следобед към 16:30-17:00ч., зависи кога хапвате. За приготвянето и няма голяма философия, на всяка кутия си пише грамажа на кашата и на водата, хубаво бъркане и готово. Аз и дадох за 1-ви път половината каша и си дохраних с АМ, следващият път и дадох цялото количество. За сокчетата не знам, всяка майка си преценява, но аз лично предпочитам плодово пюре пред сок, въпросът е да не свикне със сладичкото и после да ти отказва зеленчуковите пюрета.
Виж целия пост
# 2
Аз захраних най-напред сьс зеленчуково пюре наобед след 5-ия месец. Една седмица само моркови, после на другата седмица моркови с картофи и така всеки нов зеленчук вьвеждах за около седмица и следях за евентуални алергични реакции. Сок не бих ти препорьчала да даваш, много ви е рано! След 6-ия месец дадах плодовете и кашата последна след 7-ия. Защо искаш да започнеш точно с каша, все пак тя е тежка храна за стомахчето. Иначе ако ще даваш каша оризова или бананова е наистина най-добре и не забравяй да предлагаш течности (вода, чай) когато захранваш за да не се запече бебенцето от твьрдата храна. Успех!  Peace
Виж целия пост
# 3
Аз захраних първо с плодово пюре и после със зеленчуково. И аз не бих захранване с сок, но както е казала Мама на слънце, всяка майка си преценява. Дано сме били полезни
Виж целия пост
# 4
Сок няма нужда засега. Оризовата каша е добра за захранване. Има два начина - или я добавяш по малко в самото му мляко с шишето (аз така започнах), или си му правиш каша в купичка и даваш с лъжичка. След няколко дни продължаваш с еднокомпонентно плодово или зеленчуково пюре.  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
eто и моят съвет оризовата каша е добър вариант като първа захранваща храна. Можеш да слагаш в млякото(има каши които се слагат в шишето) по малко докато стигнеш цяла порция и след това да я даваш с лъжичка  най добре за закуска.Можеш да искараш само на каша до 6 мес.и да захраниш с зеленчуково пюре. За сокчета е много рано. Аз лично захраних на 6 навършени месеца ,а  пресни пасирани плодове  дадох на 7 и половина .
Виж целия пост
# 6
Оризовата каша и на мен ми се струва добър вариант.Ако имам др дете ще започна с нея.Иначе аз дадох първо плодово пюре,зеленчукови и после каша.Сок -рано е още. Peace
Виж целия пост
# 7
Благодаря за съветите!
Виж целия пост
# 8
аз започнах с оризова каша - педиатър ми я препоръча , дадох първо 2 бебешки лъжичкикато ги разтворих с 15бебешки лъжички АМ - голямо броене падна
Виж целия пост
# 9
Аз захраних с плодово пюре след това каша.Винаги я давах следобяд.
Виж целия пост
# 10
 Cryникъде неможах да открия оризова каша за 5 месеса, тези които намерих са за след 6 месеца, а ние сме едва на 5 м. и 5 дена. кажете ми каква точно трябва да си взема. Praynig
Виж целия пост
# 11
Био безмлечна каша ориз на Milupa. Когато започнах да давам каши, започнах с нея. Това е инстантна каша(на прах) и се приготвя директно като я смесиш с вода или адаптирано мляко...аз лично я смесвах с изцедена кърма. И Hipp също имат такава.На опаковките пише, че са за след 4 месеца.Има ги сигурно в почти всички аптеки,бебешки магазини или хипермаркети-Billa, Pikadili....
Виж целия пост
# 12
Благодаря много tedie p a  bouquet
Виж целия пост
# 13
Аз захраних с плодово,след това зеленчук,после каша и от 2 седмици и месни пюрета!
Виж целия пост
# 14
блевит оризова каша с бифидогенен ефект - слага се в шишето с мляко и се разтваря
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия