"Спешна помощ " за ожулени колена в парка

  • 1 990
  • 9
Привет, искам да  ви попитам как оказвате  първа помощ при ожулени колена в парка, имате ли под ръка мини аптечка и какво има в нея.Преди време бях чела за някакъв спрей с които се пръска раната и няма нужда от лепенка но не помня името, а имам чувството че скоро ще ни трябва.
Виж целия пост
# 1
Никога не съм носила нищо специално в мен. Освен дежурните лепенки (цитопласт), които ми стоят в портфейла. Най-безобидно е промивка с вода. А бутилка мин. вода винаги се намира под ръка.
Мисля, че имаше спрей гентамицин, но не съм ползвала.
Виж целия пост
# 2
 Винаги нося в чантата си шишенце спрей Aloe First.С него пръскам при нужда ожулени ръце, крака.Има противовъзпалително и успокояващо действие, също така ожулванията минават бързо.
Виж целия пост
# 3
Шише с вода и мокри кърпички вършат работа за първа помощ. Peace
Виж целия пост
# 4
Аз също ползвам мокри кърпички и вода.
Виж целия пост
# 5
Да и аз с влажни кърпи или вода ,когато нямам под ръка кърпички.С друго не мога да се справя аз- със синявките по краката-удари ли се по-силно,мястото посинява и така стой с дни
Виж целия пост
# 6
http://www.arishop-pharma.bg/bg/products/139.html
Виж целия пост
# 7
Мен като дете ме пръскаха с Пантенол и много бързо минаваше. Не знам дали го има все още.
Виж целия пост
# 8
Пантенола го има все още  Peace

На нас миналото лято коленете ни оздравяха чак когато отидохме на морето  Sad До тогава бяха рана върху рана  Sick
Виж целия пост
# 9
веднага промивам с вода и след това със солфатиацол  така ли се казваше newsm78 прахчето за подсушаване на раните
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия