ХА мляко????

  • 1 559
  • 16
Момичета кажете ми какво ХА мляко да взема
Педи сега ми каза да взема НАН ХА понеже сме с дерматит (сетила са кога д ами каже оФцата)
и сега незнам какво да купя
Ние ядем Нутрилон 2
НАН хубаво ли е ..въобще не ми се сменя марката ама май нямам друг вариант като гледам #Crazy #Crazy
И до кой месец са тези ХА млека newsm78
Виж целия пост
# 1
Ако не се лъжа, дерматитът не е алергия от храна и няма да промени нищо. Не съм сигурна, така мисля. Ако досега не е било детето с алергия към млякото, няма смисъл да го сменяш.
Виж целия пост
# 2
Ако имате дерматит, това не се влияе от млякото, а от микробната флора в стомахът или предизвикан от външни дразнители /плетени блузки.../ - в този случай се препоръчва мляко с пробиотик.
ХА млека са горчиви на вкус и се препоръчват за бебета, които имат алергия към белтъка на млякото. А такава алергия може винаги да се появи, даже когато бебето е на годинка, но пък си има предшестващи признаци за това.
Може да пробваш
Виж целия пост
# 3
значи няма смисъл да го сменям.И а зтака си мислех..ама като чета повечето момичета   на който дечицата имат дерматит  са на ХА мляко.И  се чудя за какво са им го зиписали.Защото се води хипоалергенно явно Thinking Thinkingи един вид  Дерматита се води като  алергия
което за мен не е точно така де..
Моето дете няма  алергия към белтъка но педи ми каза че ще въвеждаме  жълтък по късно.Може би заради  дерматита
Мисля да отида и на алерголог да  видя какво ще ми каже относно храненето на детето  Thinkingче сега  нали се захранваме   Flutter
Виж целия пост
# 4
Аз ползвам НАН НА-супер е  Peace
Виж целия пост
# 5
а защо го ползваш??
По каква причина??
Интересно мие защо ги изписват тея млека newsm78Освен   от алергия към белтък другоз а какво??

както при нас ни казаха да купим newsm78
Виж целия пост
# 6
тези млека се пият дори при съмнение,че детето би могло да има алергия/има си признаци,които лекарите разпознават/ и консумирането на това мляко би намалило вероятността да се развие алергията.АД също се води алергия и значително се влияе от намаляване на млечни и глутенови храни.Моя съвет е също да изчакаш с  жълтък и риба,но правилно си се насочила към алерголог Peace
Виж целия пост
# 7
Моето мнение съвпада до голяма степен с тези на Clementina и Блонди. Моят син е с атопична кожа (още си седи със съмнение за АД newsm78). Освен това е фамилно обременен откъм алергии. Докато беше по-малък обривите бяха неконтролируеми. Сменяла съм няколко АМ, включително и HA - резултат нямаше (няколко лекаря ме пращаха директно на HA-та). Когато го "минах" към Лактана БИО - туширахме проблема (да чукна на дърво) и досега го пие. Моето мнение е, че това се дължи на бифидобактериите (пробиотиците) и може би също така има значение, че е екологичен продукт. Така че аз съм малко скептична относно това, кога има и кога няма смисъл от HA AM... Според мен - ако не мислиш, че Нутрилона му пречи - не го спирай, ама се съветвай наистина с алерголог.
Интересно мие защо ги изписват тея млека newsm78Освен   от алергия към белтък другоз а какво??.......
   
HА-тата са също на базата на краве мляко, така че те не са за АБКМ (за тях има други АМ) Simple Smile


 
Виж целия пост
# 8
Ние сме с себореен дерматит който рецедивира през 10 ина дни и дерматоложката ми каза,че в никакъв случай не е алергия към храна и когато я попитах дали да сменя млякото тя твърдо каза:НЕ! Naughty
Забрани ми обаче банан както и бананова каша+ жълтък защото са силни алергени и да не пречат на лечението!
Виж целия пост
# 9
Хиполергенни млека се дават при повишен риск от хранителна алергия, по-специално АБКМ. При налична такава се дават напълно хидролизирани млека - фризопеп, Алфаре и т.н.
Аз съм за ХИПП-ХА, ако изобщо даваш ХА мляко, защото е с порбиотици - те по принцип имам ефект и върху атопичните прояви при децата.
Виж целия пост
# 10
а защо го ползваш??
По каква причина??
Интересно мие защо ги изписват тея млека newsm78Освен   от алергия към белтък другоз а какво??

както при нас ни казаха да купим newsm78

Ползвам НАН НА защото от фризолака цялата се изсипа  стана  в едни червени петна от главата до петите когато отидохме при педито каза че е алергия и трябва да минем на НАН НА а пък кисело мляко тъкмо съм е  захранила и добре го понася даже днеска и в кухнята ни имаше кис.мляко за мое учудване.[
Виж целия пост
# 11
И моето дете пие NAN HA oт 8-9 месечна възраст. Имахме много обриви и е с фамилна обремененост от алергии и ни предписаха него. Дори и сега продължавам да й давам него,въпреки,че е опитвала кравя мляко и нямаме  проблем. Харесва го и не смятам да и отнемам това удоволствие вечер преди съм.
това е от библиотеката:
NAN HA Nestle
Хипоалергенно адаптирано бебешко мляко, при което след специална обработка са отстранени по-голяма част от алергенните субстанции, откривани обикновенно в кравето мляко. Така Nan H.A. е специално подходящо за деца с риск от развитие на алергия към белтъка на кравето мляко или други протеини (например, ако член от семейството е алергичен).
Въпреки това, ако бебето има вече доказана алергия към белтъка на кравето мляко, Nan H.A. не бива да се използва без консултиране с лекар. Въвеждането на друго адаптирано мляко или краве мляко трябва да се извършва само под медицински контрол. Nan H.A. е подходящо и за редовно хранене на здрави деца от момента на раждане. Неговият състав е основан на този на майчината кърма и съдържа всички витамини и минерали, необходими за здравословен разтеж и развитие.
Виж целия пост
# 12
Ние сме с АД и сме на Милумил ХА, и съм доволна
Виж целия пост
# 13
Здравейте, момичета. След като прочетох темичката се зачудих защо ли е нужно и ние да пием НАН НА.
Така Nan H.A. е специално подходящо за деца с риск от развитие на алергия към белтъка на кравето мляко или други протеини (например, ако член от семейството е алергичен).

Единият от синовете ми стоя 5 дни в Неоантологията, защото повръщал кръв. Много бях притеснена, защото никои не ти обяснява от какво се е получило. Позната акушерка ми каза, че се получава от по- груба или продължителна аспирация. Педиатърът ни и той се учуди на епикризата каза, че не вижда защо са го държали в Неоантологията толкова време, като му няма нищо. А лекарката в родилното ми каза, че е МНОГО важно за Марти да е на кърма или на хипоалергично мляко, за да няма проблеми.
Според вас дали Хипоалергичното мляко играе някаква роля в нашия случай (забравих да питам педиатъра ни, но другия път няма да пропусна).
Виж целия пост
# 14
A какво толкова ви притеснява да давате на децата си хипоалергенно мляко? Аз пък го предпочетох пред другото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия