Сметка за два Вивателски номера, а не са купувани от длъжника?

  • 1 472
  • 16
Случаят е следният:
Преди около 2 седмици са се обадили на моя служител от фирма занимаваща се с несъбираеми вземния,
и са му казали, че дължи 68 лв. към "Вивател" с молба да плати незабавно.Той е обяснил, че изобщо няма такива карти, нито е закупувал някога и ползва Мтел.Те му отговорили, че картите са закупени Август месец миналата година, продиктуват  му трите имена и ЕГН на купувача и са точно неговите данни.Обадили са му се на служебния телефон.Посъветвали го да отиде в офис на БТК и да види какъв точно е случаят.
Отидохме двамата.След 20 минутен спор и звънене по различни телефони, и разговори с различни Вивателски служители разбрахме следното:

1.Не сме първите, които се жалват, че не са закупували карти, а пък имат задължение.Служителката в БТК ни каза, че има поне още 10 човека, които са в същата ситуация.И всички карти са продадени от магазините  "Ту  Би" /техните служители си позволявали да продават без представяне на  лична карта, ако купувачът си знае данните от нея/.
2.Картите, които са закупени са 2-Симпатия и са закупени наистина Август месец
3.Номерата на картите /но те вече са спряни и не можахме да видим кой ще се обади при набиране/

Написахме жалба, в която подробно описваме ситуацията и несъгласието си да плащаме задължения, които всъщност не съществуват.Обещаха в 30 дневен срок да ни кажат от кой град са закупени картите, от къде по-точно, кой служител си е позволил да продаде без да изисква лична карта и тяхното становище и намерение по възникналото задължение.
Аз съм твърдо против да се плаща тази сметка и служителят ми е съгласен с мен.Няма да платим.Ще ги съдим - категорична съм!

Питането ми е -  има ли и други попаднали в такава нелепа ситуация?
И, ако да - то как завършиха нещата при вас?Накараха ли ви да платите?



Виж целия пост
# 1
Мисля, че няма начин да ви накарат да платите тези сметки.

НО
е много приятен начина, по който се грижиш за подчинените си и казваш "ние няма да платим... ще ги съдим"  Peace готин началник си.
Виж целия пост
# 2
За да се сключи договор е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се направи копие на лична карта, като  на копието  се пишат собственоръчно трите имена и  се подписва клиентът. На двете части от договорът клиентът също се подписва.
Няма как да има договор без копие на лична карта. Питай този човек да не би да си е давал личната карта на някой, или пък да му е била открадната през това време.
пиши ми на лични ако искаш повече информация, дано мога да ти бъда полезна.

На какъв адрес изпратихте жалбата?
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви момичета за бързите отговори Hug

Argun, мерси за милите думи.Аз винаги съм се грижила за момчетата си, те не са много оправни и биха ги прецакали.А и ми се струва много нагло да го накарат да плати нещо, което не е закупил, заради техни си неуредици и неспазване на изискваният за подобна покупка.

Весела 77, точно и аз това се чудя newsm78?В жалбата съм поискала да ми предоставят копие от договора и копие на личната карта при сключването му/ако има такова разбира се/.
И не си е давал   личната карта на никой, нито си е оставял документите без надзор.
Но много ме дразни тази цялата работа, така както е тръгнало- утре аз мога да се събудя  "купила" си  нещо си за 2000лв например...


Виж целия пост
# 4
    Служебна ли е картата ? И аз съм твърдо против да ги плащате тия пари, как така ще продават карти без лична карта, че на мен само за информация ми искат такава, ужас !!!  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Ася, а дали момчето не е кандидатствало за лизинг във въпросния магазин?
Виж целия пост
# 6
Ами не е кандидатсвал Peace.
Има теглен кредит от банка, където наистина има приложени негови копия на документи.Ама не ми се вярва да изтича информация от банката Thinking?

Ние мислим, че може би по-скоро е някой негов близък познат, който му знае ЕГН то, работното място и служебния телефон.За мен лична карта изобщо не е приложена при покупката.

Незнам какво да си мисля вече, честна дума...Знам, че живееме в България, ама чак пък толкова...Или просто е наблагоразумие на някой неопитен служител на   "Ту Би".
Виж целия пост
# 7
Има теглен кредит от банка, където наистина има приложени негови копия на документи.Ама не ми се вярва да изтича информация от банката Thinking?


Не бъди толкова сигурна! На моя съпруг му е изтичала информация точно от банка.
Всъщност, информация може да изтече отвсякъде. Например в нашия град все още продължава практиката при кандидатстване за работа да се иска и ксерокопие на лична карта. Ако не дадеш, губиш право да кандидатстваш. Ако щеш.
Виж целия пост
# 8
Как"Сийке, ти ме уби #Crazy
Да се иска копие от лична карта за кандидадстване за работно място...?Това е безумие, ако не е тайна за кой град става въпрос?
Виж целия пост
# 9
Стара Загора. Продължават да го правят, даже спокойно го пишат в обявите за работа като част от пакета с документи при кандидатстването.
Виж целия пост
# 10
Учудвам се наистина, Стара Загора е доста голям град, как си го позволяват...
Един да писне и незнам какво ще правят тези  "работодатели".
Много е долно от тяхна страна, а и като знае човек какви неприятности може да му се причинят от недоброжелател, който разполага с данните му.....Как ще си подаде документи за работа..., а в същото време гладен ли да стои....
Порочен кръг Sad
Виж целия пост
# 11
При сключване на договор с БТК за домашен телефонен пост ми направиха копие на личната карта и ми поискаха дори копие от нотариалния акт за адреса, на който ще пуснат телефонната линия. Направих оплакване на имейла на сайта на БТК и какво мислите ми обясниха... НИЩО! Според мен е напълно незаконно да правят копия на лични карти и други такива важни документи. Все някъде са му направили копие на личната карта и още от там е възможно да е откраднато копие от копието, и вече се завърта колелото. В София, в Технополис, на брата на мой приятел бяха натресли лизинг на много скъп телефон, но момчето има късмет, че брат му (въпросния мой приятел) е бивш полицай и знаеше какво точно да им каже, за да си разровят и да намерят своя служителка, която е връткала такива далавери. Който няма човек да му помогне си плаща като поп за съжаление. Дребни наглед, в сравнение с други, престъпления, но трудно доказуеми. Много неприятно във всеки случай!
Виж целия пост
# 12
Мале какви мошеници, направо вече не знам какво да мисля ...
Всички живеем в Абсурдистан ...
Виж целия пост
# 13
Има теглен кредит от банка, където наистина има приложени негови копия на документи.Ама не ми се вярва да изтича информация от банката Thinking?


Не бъди толкова сигурна! На моя съпруг му е изтичала информация точно от банка.
Всъщност, информация може да изтече отвсякъде. Например в нашия град все още продължава практиката при кандидатстване за работа да се иска и ксерокопие на лична карта. Ако не дадеш, губиш право да кандидатстваш. Ако щеш.


Напълно права е Как Сийка.
Аз обаче продължавам да твърдя, че договор неможе да се сключи без копието на личната карта, така че според мен няма как някой негов познат да го е направил.
Виж целия пост
# 14
Аз обаче продължавам да твърдя, че договор неможе да се сключи без копието на личната карта, така че според мен няма как някой негов познат да го е направил.
Копие на личната карта правят за какво ли не! Не вярвам момчето да няма собствен телефон, когато е сключвал своя договор са снимали личната му карта. Преди дни подадох молба в офис на Германос да ми прехвърлят остатък от надплатена сума за номер, чиято карта спрях и пак ми снимаха личната карта! #Cussing out Като ги питах това пък за какво им е при положение, че молбата е на бял лист със свободен текст, пак казха, че: "Ами такива са изискванията". Да не мислиш че сред тези служители всичките са читави? Всеки в офиса има достъп до това копие...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия