Проблем с покупка на куче

  • 5 069
  • 19
Здравейте на всички, които четете темата имам проблем с намирането на точно определено кученце, от два месеца със съпруга ми искаме да си вземем малко черно мъжко пуделче(кралски), но се оказа изключително сложно да си намерим. Ще ви бъдем благодарни, ако можете да ни помогнете със съвети и информация. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Здравей! Моето куче си го купих от агенция НЕТИ - офис-02/9310190, 0898529834, те имат и хотел за кучета, правят и кучешки училища  Grinning Ако имат заявка от някого за порода, която е рядка, могат да внесат кучето и от чужбина. Със сигурност ще ти намерят  кралско пуделче. Понякога, ако нямат в наличност търсеното куче, може да те запишат и да изчакаш малко. Преди време поне беше така, сега трябва да си провериш дали още имат тази практика. Друг вариант е да провериш в развъдниците и клубовете за тази порода, но там цените ще са доста по-високи. Трети вариант е да си пуснеш обява, че купуваш, но харесаш ли си кучето, искай да видиш и майката за да си сигурна, че купуваш пудел, или поне отиди с човек, който е компетентен за породата,  иначе има вероятност да купиш нещо съвсем различно от търсеното  Simple Smile
Успех!
Виж целия пост
# 2
Unknown_lady благодаря за отговора, но проблемът е там, че ме посъветваха от магазин или агенция да не купувам, защото напоследък кучетата купени от там са много болнави, а колкото до развъдниците за тази порода цените са направо страшни #Crazy обява съм пуснала, но уви отговор няма, но търсенето продължава.
Виж целия пост
# 3
Тази фирма няма собствен развъдник и не излагат животни на витрината. Преди офиса им беше в центъра, сега не знам дали още са там. Кучетата се намират при стопаните си в домовете им, те си ги гледат. Кучетата са здрави и са предварително проверени от експерт за чистота на породата. Поне преди беше така. Ти отиваш във фирмата и казваш какво търсиш, те проверяват дали го имат, капарираш и те завеждат при хората, които го продават, тогава и доплащаш. Те плащат на хората и от общата сума си удържат комисионна. В другия случай, ако нямат търсеното от клиента, те го заявяват за доставка и пак капарираш. Доплащаш като си получиш и одобриш животното, поне преди така процедираха. Всъщност, те са само посредници. Аз моето куче го купих от там и мои познати също купуваха, а и даваха кучетата си на обучение. Фирмата е сериозна. Сега не знам вече какви са им цените, но можеш да питаш.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ще взема да звънна.
Виж целия пост
# 5
Кралският пудел е над 2000 евро. До колкото знам сега се правят поръчки за кучило което се чака пролетта.
Внимавайте да не ви вземат пари за нещо което е минало покрай кралски пудел - не че няма да си го обичате, но все пак няма нужда да ви лъжат  Hug
Виж целия пост
# 6
Такива пари не можем да дадем за куче, колкото и да го искаме, навсякъде където звъня всеки ми казва, че в България нямало и трябвало да се внася newsm78 тук там попадам на обяви от частни лица, но са само женски кученца, ще продължаваме да търсим.
Виж целия пост
# 7
Стискам палци да намерите вашето куче  Hug Сигурна съм, че каквото и да е ще го обичате и много ще му се радвате  Peace
Виж целия пост
# 8
Ето тук пише повече за пудели: http://dog.bg/forum/index.php/topic,2634.0.html
Повече информация, може да получите и на някоя изложба. Това е календара с изложби на БРФК. http://brfk.org/izlojbi.php
Не искам да влизам в безплодни спорове, но абсолютна неистина е, че от развъдника е скъпо! Както е неистина, че развъдчик ще си продава кучетата чрез борса или магазин.  За това е и чакането. И това е разликата между ферма и развъдник!
Това е само при положение, че искате здраво куче с родословие! Дано съм била полезна.
Виж целия пост
# 9
Hela точно тук ми предложиха, но цената хич не беше малка, 800-1000евро, множко ми е
Виж целия пост
# 10
Щом сте се интересували от породата, значи сте разбрали, че кинологията е скъпо хоби. За да расте здраво, кучето изисква хубава храна, във вашия случай и поддръжка за козина и т.н. За моето куче, месечната издръжка е около 150 лв., като нямаме разходи по поддръжка на козината. Ако вие не сте готови да дадете еднократно 2000 лв, как ще давате около 15 г. по 12 м. по 150 лв = 27 000 лв?!? Казвам го, не за да обидя някой или да ви разубеждавам, а за това, че това е реалността. Няма кой да ви гарантира произход за куче, което продава за 150-200 лв. или малко повече! Успех! Пожелавам скоро да си намерите вашият четирикрак приятел и да ни го покажете щастливеца! Laughing
Виж целия пост
# 11
 Hela аз от 15 години имам кучета, и първото и второто което е на 5 години са пудели, знам как е подръжка и всичко, но въпроса е , че преди не беше така трудно имаше повече пудели, сега са на мода други кучета, аз второто чрез агенция го намерих, сега и агенциите ми предлагат само внос, зет ми е ветеринарен лекар и ме съветва да не рискувам с внос, много преблеми имало напоследък, а до гаранциите всички дават такива Confused
Виж целия пост
# 12
зет ми е ветеринарен лекар и ме съветва да не рискувам с внос, много преблеми имало напоследък, а до гаранциите всички дават такива Confused
И добре ви е посъветвал. Всички тези агенции не взимат кучета от домове, те се въдят във така наречените ферми за кучета-  у нас и в чужбина, после се продават в магазините. Ето тема за това. Има и още няколко теми там. Още една

А това са фермите з акучета, от които се снабдяват магазините. Има за съжаление дота такива и у нас.
Виж целия пост
# 13
зет ми е ветеринарен лекар и ме съветва да не рискувам с внос, много преблеми имало напоследък, а до гаранциите всички дават такива Confused
И добре ви е посъветвал. Всички тези агенции не взимат кучета от домове, те се въдят във така наречените ферми за кучета-  у нас и в чужбина, после се продават в магазините. Ето тема за това. Има и още няколко теми там. Още една

А това са фермите з акучета, от които се снабдяват магазините. Има за съжаление дота такива и у нас.
Аз вече си взех черен кокер, голям сладур Рлаф се казва, ние с теб май се познаваме от друг форум Wink
Виж целия пост
# 14


Аз вече си взех черен кокер, голям сладур Рлаф се казва, ние с теб май се познаваме от друг форум Wink
Хихи, вярно  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия