По колко ги извеждате ако са били грипави наскоро?

  • 2 553
  • 25
 Confused Здравейте, момичета.

Иван го извеждам винаги, стига да не е с темп. Не се събираме с други деца, обикаляме си сами, но в това хубаво слънце сме навън.

Три дни беше без темп. (от миналата седмица е болнав от стандартният за сезона грип с кашлицата, сополите и т.н). Преди 2 дни пак  вдигна 38, и майка ми ме овика, че пак съм го разболяла с тези разходки, болно дете нямало нужда да излиза толкова ... а аз го извеждам 2 пъти на ден за по 40-50 мин, не прекалявам.

Кажете си мнението, прекалявам ли? Защо си мисля, че дете болнаво дете, но без температура може да излиза, без проблеми и това не може да го дораболее, когато е облечен добре?
Виж целия пост
# 1
Запис,
малката 3 дни беше с 39.5 днес се чувства по-добре, макар и малко отпаднала. Чудя се дали да не я изведа на разходка за половин час в това хубаво време.
Виж целия пост
# 2
И аз процедирам като теб-извеждам си децата,стига да се чувстват добре.Не ги събирам с други деца,когато са болни.И,разбира се,съобразявам се с вревето навън.Не мисля,че си го доразболяла Иван,извеждайки го навън. PeaceСлед грипа обаче моите деца се изморяваха много лесно при разходки и затова основно пред вкъщи са играли,за да се приберем като се почувстват отпаднали.
Виж целия пост
# 3
Първо поздравления, че не събираш твоето дете с други деца, когато е болно.

Ако на детенцето му видимо му е добре и не е омърлушено, не виждам нищо лошо в това да стои повече време навън. Дори напротив, мисля, че ще оздравее по-бързо на въздух и слънце
Виж целия пост
# 4
 Hug благодаря за отговорите, едвам удържам в момента да стане поне 9:30, да отворят някои магазини и да излезем.

В Русе времето е прекрасно.
Виж целия пост
# 5
Вергилия, като става въпрос за разходка на болно дете, повечето имат предвид разходка в парка например, а не по магазините.
Аз лично никога не съм водила болното си дете на места, където има много хора - едно, за да предпазя самите хора от евентуална зараза (не само за малките деца са опасни контактите с болни!), второ - болното дете е с понижен имунитет и може да лепне нещо друго, освен това, от което е болно в момента. Даже когато се е налагало да чакаме пред кабинета на лекаря, съм се старала да го държа по-далече от другите болни...
Виж целия пост
# 6
Да,и аз имам предвид не разходка в магазина.Моите,както писах по-горе,обикновенно дори в парка не ги водя,защото се изморяват.Играят пред блока. Peace
Виж целия пост
# 7
грипав, негрипав го иzвеждам, особено при хубаво време. Т вдига от вирусната инфекция, органиzма се бори ...
Виж целия пост
# 8
Габриела беше с пневмония. Изкара три седмици у дома. През последната седмица времето беше хубаво, а тя - доста по-добре и излизахме за по 2-3 часа в кварталната градинка, но далеч от други деца.
Ходенето по магазините за разходка с дете ли се брои?
Аз за себе си го приемам като наказание, какво остава за децата...
Виж целия пост
# 9
Вергилия, като става въпрос за разходка на болно дете, повечето имат предвид разходка в парка например, а не по магазините.
Аз лично никога не съм водила болното си дете на места, където има много хора - едно, за да предпазя самите хора от евентуална зараза (не само за малките деца са опасни контактите с болни!), второ - болното дете е с понижен имунитет и може да лепне нещо друго, освен това, от което е болно в момента.
PeaceТака правим и ние.Извеждах го за около час,час и 1/2 в някой парк,но далече от здрави деца.
Виж целия пост
# 10
И Калина беше в същото състояние.Първите дни не я извеждах,тъй като просто нямаше силички.Но после за поне един час гледахме да сме навън,като не се събирахме с други деца.Майка ти не е права според мен - дори и болни децата имат нужда от свеж въздух.
Виж целия пост
# 11
Не я спирам от разходки, дори когато е болна. Е, ако е много зле, естествено не я извеждам.
Виж целия пост
# 12
Като гледам парковете и детските площадки са пълни с кашлящи деца целогодишно, чудя се къде да извеждам здравото си дете, защото на всяка площадка поне по 1-2 деца кашлят  Confused. Видно е, че повечето хора изобщо не се притесняват да събират болните си деца с останалите. Иначе разходка по магазините или парковите алеи е ок за болно дете.
Виж целия пост
# 13
zа мен раzходка по магаzините , zа дете, което не стои само в количка, а ходи и пипа насам натам си е потенциално zараzяване с нови вируси. Алеите в парка са ОК.
Виж целия пост
# 14
Даже е много хубаво да се извеждат децата на въздух. Моята педиатърка ми препоръча да извеждам детето дори в много студено време, докато Т не е паднала до минус 20 градуса, стига да няма вятър, разбира се. Даже ми е препоръчвала, докато е грипав, с бронхит или нещо подобно, да го извеждам на чист въздух, но, повтарям, само да няма вятър.
Чистият въздух си е направо инхалация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия