Имам нужда от писмената ви подкрепа!

  • 1 228
  • 4
Пускам нова тема, за да може повече от вас да я видят. Утре ми е падежа за материала за преждевременно родени дечица и запазването на лктацията... трудно ми е. Искам да звучи позитивно... надявам се да се справя.Но имам нужда от вашата помощ. При това сериозна нужда.
Редакторката ми иска поне две мами, които да споделят своя опит. Как са се справили, от къде са получили подкрепа... Ще се радвам ако поне една от тях е запазила по някакъв начин лактацията си и сподели как са се справили с бебо. Имам нужда от хубава снимка и кратко разказче.
Благодаря на модераторите и се надявам да не изтриете темата. Обещах и в близнашкия, и тук ще обещая - месец след излизането на статията ще предам и суровият материал от лекциата, и самата статия за библиотеката на форума.
Само моля за скоростно съдействие Hug
Благодаря ви предварително. Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Здравей,
реших да ти напиша за себе си.
Когато родих в седмия месец пред мене не стоеше въпроса дали да запазя или спра кърмата си. Понеже смятах , че това е най- добрата храна за бебето ми, бях готова да направя всичко по силите си за да я запазя до изписването на бебето. Цедих се 2 месеца и прибирах кърмата във фризер, напълни се целия и взехме назаем още един от приятели. От тази кърма е ял една седмица с биберон, веднага след като го изписаха, защото ми се наложи да пия антибиотици. След това като му предложих гърдата веднага засука. Кърмих го горе долу докато стана на 11 месеца. Малко след нова година изхвърлихме замразената.
Знам, че е много по-трудно за една първескиня да запази кърмата си, или да осъзнава какво търпение ще се иска от нея да се изцежда всеки ден по няколко пъти. ПОнякога ще се налага да се бори със запушени канали, температура, всичко е ново и непознато. А и е доста различно да кърмиш, от това да се изцеждаш. Затова разбирам майките, на които е спряна кърмата.
Друг проблем е че никога не знаеш, дали детето, хранено преди това с беберон ще иска да суче. За нас това си беше чудо, много от децата отказват, може би защото ни изписаха около термина, а тогава сукателния рефлекс е най силен.
Другото важно нещо е, че за недоносените по мое мнение кърмата не е достатъчна, има елементи, които са в много малко количество, като желязо и тогава изкуствените млека са с предимство, за такива бебета, които нямат запаси, както са доносените. Мисля, че  трябва да се дават добавки, и да се дава по късно и друго мляко, също да се захранват, за да не се получи недостиг.
Това е засега, нямам повече време да пиша.
Виж целия пост
# 2
искам да кажа че кърмането и кърмата са много полезни за недоносените бебчета,първо контакта с майката е успокояващ за малкото.второ кърмата на преждевременно родилата майка е по богата и наситена на микроелементи и най различни неща,забравих им научните названия Simple Smile
след като родих,нямах слизанене на кърма и затова на 3я ден след раждането започнах бавно да стимулирам пройзводството и.есественно 1я ден нямаше нищо,но после се появиха капки коластра и така ежедневно почна да се увеличава количеството,верно е има и неудобства и подуване на гърдите и мастити,но при мисълта, че това е най доброто което можете да направите за вашето бебе-всяка капка-всеки ден са от голямо значение за неразвития детски организъм.
Виж целия пост
# 3
Флора, много, много много благодаря. Hug
Може ли да ми изпратиш снимка на assya_ivanova@abv.bg

Иначе по последните ти разсъждения мога да кажа следното - права си, че желязото е в много по-големи количества в АМ, но за съжаление процентът, в който то се усвоява от там е много, много малък. ЗА сравнение желязото в кърмата се усвоява в пъти повече и по-лесно.
Затова и при недоносени бебета, хранени само с кърма се препоръчва 12 кратно хранене на денонощие, защото са мънички и трудно се хранят. Разбира се по света има биолгочни сгъстители на кърмата (фортифайърс), които са прахообразни и имат свойството да правят и малкото количество много по-маслено и богато. За съжаление такива в БГ още не се внасят Close
имаше едно момиче от форума, на което майките от чужбина му изпращаха. Но тази неща са и много, много скъпи. Спомням си цена от около 2-3000 долара за една кутия... но не помня колко пакетчета съдържаше кутията ooooh!
Виж целия пост
# 4
Да, контакта с майката наистина е успокояващ. Като си спомня само колко уплашено беше това бебе, личеше си че е в някакъв стрес. Не е така с другите, които са заедно с майките от раждането. Те са блажено спокойни. На термина беше доста по малък отколкото ако се беше родил тогава. И някак гладен - имах чувството, че трепери от глад и немощ. Ядеше често и по малко - около 40 гр макс на ядене, не можеше по повече, но пък на всеки 2 часа, денем и нощем. Така че, наистина се получава 12 кратно хранене, но така си стана от само себе си.
Мисля, че децата трябва да се оставят сами да определят ритъма си на хранене, независимо дали са доносени или не.
Кърмата наистина идва на около 3-тия ден след раждането, при секцио може и малко по късно. Да кърмата, може да е по полезна при недоносените, но точно първата кърма няма как да им се даде, ако са в болница и в тежко състояние. А и до колкото забелязах не се предпочита, само ако детето не понесе адаптираното мляко. Всичката кърма от първите 2 месеца след раждането при нас отиде на боклука.
А за желязото и аз съм чувала, че се усвоява по добре от кърмата. Ама стига за доносените, които имат запаси, за недоносените не стига. Въпреки че се хранехме по 12 пъти и наддавахме много добре, след 3 кръвопреливания и изписан със 150 хемоглобин, около 2 месеца по късно хемоглобина му беше 84 при норми мин 116. На всички които познавам им се налагаше да пият малтофер. Вит Д също е нужен в повече.
Но да са живи и здрави всички дечица и много сили и търпение на майките и татковците  Praynig  Peace
А това е за лекарките от педиатрията - за високия професионализъм и големите сърца :
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия