Средна заплата в София

  • 9 447
  • 47
Здравейте,
Бих искала да науча, каква е средната работна заплата в София през последните месец-два според статистиката. И дали официалните данни отразяват точно действителността?
Много бих искала темата да не се превръща в мерене на п.шки, питам за данни, а не за възнаграждението, което получават съфорумците.
Предварително благодаря на всички отговорили.
Виж целия пост
# 1
Данните на статистиката категорично не отразяват действителността.  Мисля, че средната е около 900-1000 лв.  Но то зависи от много неща, нали знаеш. Теб кой бранш те интересува?
Виж целия пост
# 2
А слагате ли и продавачите по сергиите и кафетата?
ИЛи става дума само за заплата на квалифицирани кадри?
Виж целия пост
# 3
слагаме, слагаме ..
Виж целия пост
# 4
А слагате ли и продавачите по сергиите и кафетата?
ИЛи става дума само за заплата на квалифицирани кадри?
Да, питам за наистина средната нетна заплата, т.е започвайки от от хигиенист, продавач на вестници... до висши ръководни кадри.
Виж целия пост
# 5
Статистиката не може да даде реални резултати, тъй като много хора получават немалка част от доходите си като граждански договори, авторски права и пр., за да не се плащат осигуровки върху тях.
Виж целия пост
# 6
Взимайки предвид всички професии и нива на доходи, мисля че средната нетна е около 800 лева...Естествено, не мога да се обоснова научно - бях чела нещо подобно наскоро в Дневник мисля, и ми изглежда правдоподобно. На НСИ не вярвам. С тези нерегламентирани доходи...
Виж целия пост
# 7

Преобладаващата част от познатите ми на трудови договори се движат между 400-700 лв. Как се получава средна нетна заплата 800 newsm78
Виж целия пост
# 8
И аз това се чудя...
Виж целия пост
# 9
Според официалната статистика е 500-600лв, но това не бих го приела за истински ориентир. Много зависи какъв е бранша, който те интересува. Имам съседки, които са учителки и медицински сестри - ами вземат по 250-350 лв., нищо, че са в София. Имам и познати програмисти, получаващи по 1500лв. Моя приятелка, която е клиничен психолог в държавна болница в София, получава цели 330лв Mr. Green, а друга - училищен психолог, пак в София - 280лв(добре, че мъжът и е бизнесмен, иначе е за ушите с тази заплата). Впечатления за сферата на туризма - 500-800 до 1200лв за ръководнте позиции и то в по-големите фирми. Познати в банковия сектор - касиер в  банка - към 500-550лв. Мениджърските позиции пак там са от порядъка на 1500-2000лв. Чистачката на моя близка пък получава 500лв основна заплата +осигуровки към фирмата и  Mr. Green Една позната детегредачка - получава 400лв + разни бонуси. В държавната администрация - 300-700лв (над 450 е за ръководни позиции).
 Както виждаш - разликите са големи. Но всеки си докарва някакви допълнителни доходи и се скатава от към данъци и осигуровки извън официалния доход, така че едва ли тук можеш да получиш  достоверна информация.
Виж целия пост
# 10
Какви цифри съм виждала....помагала съм на ченето си милото да заеме нормалната си анатомична позиция, знам обаче, че са рядкост. Говоря за легални доходи по трудов договор. Така, че и аз мисля, че 900-1000 е "средата" за град София.
Виж целия пост
# 11
Така, че и аз мисля, че 900-1000 е "средата" за град София.

  Стига, стига...... шегуваш се. Иска ти се да е толкова.
Виж целия пост
# 12
Абе и аз съм чувала за цифри, но ти не питаш за бранш или фирма, а средно за София. В София има много хора, които са на държавна работа, включвам работещите по кафетата за жълти стотинки момичета, и киснещите по цял ден в магазините продавачки в базарите.

Ако искаш приблизително можеш да получиш информация като се пробваш на няколко интервюта за различни професии в различни фирми.
Виж целия пост
# 13
Завиши от бранша и от професията - варира между 200-300 до 10-15 000.
Средно не ми се смята.
Виж целия пост
# 14

Преобладаващата част от познатите ми на трудови договори се движат между 400-700 лв. Как се получава средна нетна заплата 800 newsm78

всичките ми познати вземат по 1200-1500лв. така се получава Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия