до колко е вреден алкохола??

  • 2 657
  • 18
Здравейте, интересува ме до колко е вреден алкохола при зачеване и по време на 1-я месец, чувала съм че е вреден доста. Понеже мин месец спазвах доста стриктно и при опита за зачеване и след това докато не ми дойде  не съм пила въобще, а не ми се иска вече така чак да се втелявам понеже се притеснявам, че това е причината да не става нищо..........  Hug
Виж целия пост
# 1
Алкохола е вреден и без да правиш бебе, по принцип аз си позволявам по чаша винце като ми се пие, но след овулацията доста внимавам, и все пак една чаша винце не вреди, карйностите са затормозаяващи  Peace
Виж целия пост
# 2
Преди овулацията, мисля, че е все едно дали пиеш или не. Тъй като си жена, едва ли става въпрос за повече от чаша вино, бира или малко ликьор. След като мине овулацията, докато не си сигурна, че не си бременна, се въздържай от алкохол - така или иначе ще трябва да свикнеш.  Wink Аз не съм пила алкохол вече повече от година и нямам търпение вече, остават ми още 5-6 месеца въздържание Laughing
Виж целия пост
# 3
Не се вглеждай много в тези неща , историята помни много тежки случаи Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Алкохола е вреден и без да правиш бебе, по принцип аз си позволявам по чаша винце като ми се пие, но след овулацията доста внимавам, и все пак една чаша винце не вреди, крайностите са затормозяващи  Peace
Точно така!Не се втелясвай прекалено много--каквото има да става-ще стане! smile3521
Виж целия пост
# 5
Да, и на мен това ми е мисълта, че каквото има да става ще стане, въпроса е до колко е вреден алкохола???
Виж целия пост
# 6
Предполагам, че не си алкохоличка Laughing, а всичко крайно е вредно, не променяй корено начина си на живот, защото не винаги бебето става от раз и се затормозяваш психически с това предпазване, а това не е добре! Peace
Виж целия пост
# 7
Доколкото съм чела в Интернет все още няма изчислена безопасна доза алкохол по време на бременност, но със сигурност една чаша бира или вино от време на време няма да ти навредят.
Виж целия пост
# 8
Една бира или чаша вино изобщо не са вредни. Както също и едно малко по някакъв повод. Това важи за преди, по време и след овулация. Спокойно, не се втелясвай  Peace
Виж целия пост
# 9
Всъщност аз се надявах някой да зне нещо научно, сестра ми беше чела в една книга, че е доста вреден алкохола, понеже бебенцето може да изпадне в някакъв шок-по скоро плода и то от една капка алкохол.
Виж целия пост
# 10
Всъщност аз се надявах някой да зне нещо научно, сестра ми беше чела в една книга, че е доста вреден алкохола, понеже бебенцето може да изпадне в някакъв шок-по скоро плода и то от една капка алкохол.

Чак пък толкова,аз мисля,че това важеше за мъжа при бебеправенето,не е хубаво да е пил,зада може да са му жизнеспособни семенцата,нали и при донорство на сперма не трябва да си пил и чекиджийствал поне 3 дена  Mr. Green
 Аз забремнях на втория месец от опитите.Първия се бях шашнала,направо изкукала да не пия,да не ходя много ,да лежа 30 мин след секс с вдигнати крака  Embarassed и накрая нищо,а втория го ударих през просото,не ми пукаше,и се местихме и мебели вдигахме и изпадахме в алкохолни делириуми и накрая ми се роди най-приказното и красиво същество ,което мога да си представя,синеоко с дръпнато очички и съвършен профил  Joy Сори,за отклонението,но не се сдържах.Не казвам,че трябва да се опиеш с водка(не е хубаво),но по принцип,ако е здраво бебето,няма да му навреди,някоя друга пиянска вечер  Peace
Виж целия пост
# 11
Алкохол досега не знам да е полезен Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes, но да се втеляваш няма смисъл аз лично си пия и по една малка ракия с мъжо вечер за отпускане или чаша бира а бе живи хора сме. Като стане СТОП Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 12
katuci  , абе французите откриха скоро , че по една чашка на ден вино е даже полезно, ама дали и за едно малко човече е така-това е въпроса. Аз затова питам понеже не искам да се втелявам, но съм вече на 30 (даже ще направя 31 тая год.) така или иначе може и да не стане скоро и ако това допълнително може да усложни макар и маааааааалко нещата просто не ми се иска да поемам този риск. Това е не че смятам, че има някаква вреда в една чашка с нещо си..... Party
 
Виж целия пост
# 13
Всъщност аз се надявах някой да зне нещо научно, сестра ми беше чела в една книга, че е доста вреден алкохола, понеже бебенцето може да изпадне в някакъв шок-по скоро плода и то от една капка алкохол.
В първите седмици за какъв плод говорим въобще Rolling Eyes В 5г.с е просто сакче...няма дори сърдечна дейност та тамо ли и да изпада с шок Mr. Green
За протокола забременях и родих на 30г. и то в месеца с най-многото си купони.
Виж целия пост
# 14
Всъщност аз се надявах някой да зне нещо научно, сестра ми беше чела в една книга, че е доста вреден алкохола, понеже бебенцето може да изпадне в някакъв шок-по скоро плода и то от една капка алкохол.

Ето една статия относно влиянието на алкохола по време на бременността (за съжаление на английски):
Fetal Alcohol Syndrome
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия