смучене на палеца

  • 1 379
  • 24
Внучката ми, на 1г. 8м., заспива с палеца в устата и го смуче цяла нощ.
Как да я отучим? Ако някой е решавал такъв проблем, моля за съвет.
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
моето дете го смуче и през деня. пръстът вече е морав на цвят, два пъти по-голям от другия. като отекъл е. мазах с онзи специален лак, не става. говоря непрекъснато, вадя го от устата, връзваме с бинт. нищо не помага. ще следя темата с интерес Sad
Виж целия пост
# 2
Може да ви се стори  не много добро, но при мен имаше ефект - мажех пръстчето със сол. Веднага щом детето го сложеше в уста вкусваше солта и набързо си изваждаше пръстта. Но това беше още в началото,когато забелязах, че се опитва да си смуче палеца. Защо сте допуснали въобще да се стига до там, че да заспива с пръстче в устата?
Виж целия пост
# 3
Може да ви се стори  не много добро, но при мен имаше ефект - мажех пръстчето със сол. Веднага щом детето го сложеше в уста вкусваше солта и набързо си изваждаше пръстта. Но това беше още в началото,когато забелязах, че се опитва да си смуче палеца. Защо сте допуснали въобще да се стига до там, че да заспива с пръстче в устата?

никога не съм си помисляла, че ще се стигне дотук. не познавам деца с подобен проблем и въобще не предполагах колко сериозно е.

това със солта не става. като успее да стигне полицата със солницата си я изсипва в устата Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Истината е, че и солта не помага.Не е панацея.Ако при едно е помогнала-при 10 няма да помогне.Аз знам , че този лак, който е на основа на лютата чушка-също не помага на масата с този проблем, да е помогнал на 1-2-3 деца.Опитвайте с хитрини...
Виж целия пост
# 5
Една майка ми каза, че в аптеките се намира някакъв крем, с който се маже пръста или биберона на детето. Вкусът му определено не е приятен и така децата бързо и доста лесно се отказвали от този навик.
Виж целия пост
# 6
Има и други постинги на тази тема.

При нас смукането спря на 5 години!!! Нищо не помогна - мазане със специални кремове, лак, люта чушка. връзване на лепенки, напръстник. Нищо! Помогна ми един човек, познат на наши приятели, който срещахме за първи път - попита дъщеря ми защо палчето и е изтъняло и отгоре има брадавица. И тя му каза, че го смуче, а той много сериозно и обясни, че скоро ще трябва да и го отрежат, защото палчето ще изсъхне, но в болницата дето режат пръсти не пускат майки.

Знам, че е гадно и не трябва да се подхожда така с децата, но това беше краят. Никога повече не си сложи палеца в устата.

Не искам никой да съветвам да прилага този подход, само споделям.
Виж целия пост
# 7
Специалният лак се казва Даум екзол, продава се в аптеките и при нас подейства безпогрешно. 2-3 пъти го намазах, повече не посмя да го лапне. Дълго след това все се сещаше, но само като му кажа, че горчи, се отказва. Пробвай така и предложи алтернатива - да ти държи пръста, да гушка играчка или нещо такова, вместо да смуче горчивия пръст!
Виж целия пост
# 8
  Peace
Виж целия пост
# 9
На сина ми му помогна специална играчка, която му дадох за заместител. Когато се сети за палчето да я гушка и да знае колко го обича мама. З аняколко дена се разреши проблема с палчето. Около 2 години и половина беше като проложихме хитрината със заместителя. През нощта още се случва да го заваря с пръст в устата, но все по-рядко. Доволана съм и на това, че поне през деня не го смуче. И мазолчето на пръста вече значително намаля  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Иван е на три и половина, и също заспива с палец. Като му се доспи, и го засмуква.
Не съм мислила изобщо да го отказвам.  Embarassed
Виж целия пост
# 11
както казах, на нас нищо не ни помага, даум екзол беше първото, което опитах. брат ми отказах детето от гризане на нокти, но при моето за палеца не помогна.

обяснявам й, че ще го отрежат, но тя казва 'добре' и пак го налапва. смятам някой ден да я кача в колата и да й кажа, че отиваме да го режат. смятате ли, че това е твърде гадно? пръстът е наистина в окаяна положение. от 2 дни го връзваме, вечер заспива много трудно, плаче по един час. добре, че баща й е в къщи, аз не бих издържала. ама утре го няма Confused
Виж целия пост
# 12
Касис, аз бих опитала, мдам.И при нас не помага нищо, но малката е много малка, не разбира от заплахи.
Виж целия пост
# 13
Касис, аз бих опитала, мдам.И при нас не помага нищо, но малката е много малка, не разбира от заплахи.

ами, май така ще направя. никога не съм искала да я стресирам и после да има цял живот детски травми, ама пръстът е много зле Cry
Виж целия пост
# 14
както казах, на нас нищо не ни помага, даум екзол беше първото, което опитах. брат ми отказах детето от гризане на нокти, но при моето за палеца не помогна.

обяснявам й, че ще го отрежат, но тя казва 'добре' и пак го налапва. смятам някой ден да я кача в колата и да й кажа, че отиваме да го режат. смятате ли, че това е твърде гадно? пръстът е наистина в окаяна положение. от 2 дни го връзваме, вечер заспива много трудно, плаче по един час. добре, че баща й е в къщи, аз не бих издържала. ама утре го няма Confused

Моят съвет е да не я плашиш ти. Помоли някой да го направи вместо теб. Децата се плашат от други хора повече, отколкото от родителите си.  А и не е хубаво майката да е лоша. Аз на мойто момиче и бях казвала, че ще и изсъхне пръста, но тя не ми обръщаше внимание. Като го каза чуждия човек - подейства веднага.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия