пак за пасаваните, ама за бебе

  • 6 774
  • 32
Дето сте занимавам всички на лични, реших да пусна тема направо, 4е страх ме хвана като прочетох какво е писала Роза в темата за регистриране на дете в Бг. Та значи проблемът ми е такъв. на 19.05 трябва да летим за Бг, но тримесечната ми дъщеря няма паспорт. Интересувахме се за пасаван, но ни казаха че давността му бил 7 дни, затова ще ходим да го вадим вторник и четвъртък да летим. обаче сега чета че трябвало и преведен акт за раждане, но не ми стана ясно немския преведн на български или трябва български да имам за целта?А от посолството не ни казаха за нищо такова, но това не е гаранция като ви чета, на всеки различно казали Sad  оставаше само и да можем да се приберем. че и време нямаме. понеделник е почивен де, вторник отиваме в посолството, сряда не работят и 4етвъртък летим  Praynig (освен ако не летим ). Ама сама съм си виновна че не прочетох по-рано, понеже отдавна се каня и с вас да си сверя часовника.
ако можете да ми помогнете с инфо.... Thinking
Виж целия пост
# 1
Ще ти кажа как е тук.
Слагаш апостил на акта за раждане и го даваш на преводач (специален, одобрен от посолството!). Щом е готов превода може да ходиш в посолството да подадеш за пасаван.
Сиреч: трябва да действаш бързо ако е същото като тук! Апостилът се слага веднага, при нас е в съда, ако се уговориш с преводача може да ти го направят за същия ден, а вече за посолството нищо не мога да ти кажа, тука е трагично Sad
Успех и приятно пътуване!
Виж целия пост
# 2
ох, знаех си аз, апостил слогихме, ама някои да ни беше казал и че трябва да се преведе Twisted Evil ъасто е това посолство като дават информация с половин уста и само #Bad Talk  
дано утре успеем да го преведем. значи ако съм разбрала правилно, немския акт трябва на български да се преведе Thinking
Виж целия пост
# 3
уууупс, сега като чета отново виждам че си писала, че трябва не от кои да е преводач, а удобрен от посолството... #Crazy  4е къде ще го търсим сега и такъв Thinking
Виж целия пост
# 4
Ами да ти кажа не знам. при нас поне на страницата на посолството има списък с преводачите, но на вашта не открих от пръв поглед.. нямате ли там познати, които да са минали по тоя път?
успех все пак!
Виж целия пост
# 5
Ние вчера ходихме за документи за паспорт на бебето и ми казаха че пасавана важи 1 месец, не 7 дни?? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
аз също знам 7 дни. така беше с Дани поне. сега пратихме пълномощни в БГ за Руби
Виж целия пост
# 7
I NA MEN MI KAZAHA 1 MESEC
Виж целия пост
# 8
Може пък да са го променили?
Виж целия пост
# 9
Това пише на страницата на БГ посолство в Холандия.
"Пасаванът се издава обикновено със срок на валидност 5 дни, считани от датата на издаване, включително. Пасаванът е документ за незабавно завръщане в Република България по най-прекия път. Пасаванът не представлява личен паспорт, с който може да се пътува с цел пребиваване в други страни. При пристигане в България, пасаванът подлежи на изземване от българските власти. "
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви момичета. И едно голяяяямо благодаря на Розичка също. не знам къде изрови саита които ми прати на лични, но ние не можахме да достигнем нещо толкова навътре Confused:
Поне ни станаха по-ясни нещата. странното е обаче, че никъде не прочетохме за какъв срок от време важи пасавана или "временния паспорт" както там го пишат.
я да ви попитам и още нещо, понеже се пообаркахме още с техните обиаснения- веднага ли става, тоест веднага ли ви го издават, или се подава молба и се чака и след като го издадат важи 7 дни (или 5 или мецец, маи навсякъде е различно)?
Виж целия пост
# 11
Супер! Тема тъкмо на време и за мен.
На 20ти и ние ще пътуваме за Бг и по този случай трябва да придвижа документите на Борис. Утре ще звънна в Посолството и ще поразпитам. Консулът тук не изглеждаше особено ентусиазиран от работата си, но пък беше прилично отзивчив като говорихме с него преди време.
Ако имам късмет утре (да се надяваме, че човекът-консул ще е в настроение  Mr. Green ), ще докладвам за последните новости в пасаванството  Wink .
Виж целия пост
# 12
az ne moga da razbera shto se zanimawate s pasawani i tempodobni. kato se priberete w BG otidete i si izwadete mezdunarodni pasporti na decata ana na wlizane w BG im obiasnete che sega takmo shte gi wadite. edinstweno si wzemete akta za razdane na deteto i go prewedete. w BG mu naprawete adesna registracia, EGN i towa e. zashto se habite s  #Sniper konsuli, pasawani i kakwo li ne.
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Anonymous
az ne moga da razbera shto se zanimawate s pasawani i tempodobni.....
Щото иначе май не пускат. Искат паспортче, пък като няма - пасаван (който е точно временен документ за преминаване на граница)  Confused  Thinking
Виж целия пост
# 14
#Crazy ami poradi prostata pri4ina 4e nikoi nqma da ni pusne da napusnem stranata bez takav dokument, koito v sku4aq e vremenen dokument za samoli4nost. nali moga da otkradna dete taka. ako beshe taka lesno, nikoi nqmashe da se zanimava da vadi pasavani, da se razpravq s konsuli i t.n.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия