Счупен млечен зъб

  • 9 725
  • 9
Здравейте, дъщеря ми /на 1,8м./ в неделя си счупи горният резец и си сцепи долната устна. Няма да разказвам, че само от мисълта за преживяното от дъщеря ми,  ми призлява. От Пирогов ни казаха, че трябва да я види зъболекар и да й се направи снимка. Зъболекар я видя, но снимка не знам къде да направим, тъй като според нашият зъболекар, няма специална апаратура за дечица. Аз не вярвам много в това твърдение. Не мога да си представя как толкова малко детенце ще го удържим, за да й направят снимка на онези големи рентгени за зъбни снимки.
Зъба е отчупен съвсем и не се знае дали има все още корен или не, ако няма ще трябва да се слага някакъв мост, който задържа зъбките да не се доближат. Ще отидем и на още един преглед при друг зъболекар за второ мнение.
Моля ви, споделете как е било при вас и всичко което знаете по въпроса.
ПП:  Да ви попитам, знаете ли дали има  детски стоматолог в стоматологията на Иван Вазов? Или ми препоръчайте друг добър.
Виж целия пост
# 1
Здравей,немога да ти кажа нищо за стоматолог,защото съм от Варна,но искам да ти кажа,че когато съм била на 1г и 10 м ,съм се спънала и избила предното зъбче.Докато са ме водили в спешното по пътя зъбчето е паднало и съм го глътнала.
И така до 7 годишна съм нямала зъбче,след това ми е излязло постоянното.
Успех и спокойно ,всичко ще се оправи. Wink
Виж целия пост
# 2
защо не я заведете в Юниордент на Попа. Иначе правят снимки на толкова малки деца,на моят непослушко му правихме миналото лято
Виж целия пост
# 3
Моят син си счупи горен кучешки зъб при падане май на същата възраст. Ходихме на зъболекар, но казаха, че няма възможност за пломба, нямало да се задържи там. Неговият е наполовина счупен, по дължина. Вижда му се корена. Зъболекарката ме посъветва да си го оставим, и предложи да му умъртви нерва, но аз отказах. Каза, че всъщност той и сам ще си умре, тъй като е открит, и ако направи някакво възпаление, тогава да идем. Засега няма нищо, зъбът потъмня, вероятно е умрял.  Sad
Ще чакаме да го смени.
Във вашия случай е по-различно. Аз бих направила снимка, не се безпокой, детето може и да реве, но бързо ще забрави.
По-добре да вземете мерки сега, за да не стане по-лошо после. Стискам ви палци!
Виж целия пост
# 4
 Maxin ,съжалявам за това,което ви се е случило.Рентгенова снимка на дете най-лесно се прави докато то седи в майката и тя го е прегърнала,лично съм пробвала с няколко пациентчета докато бях студентка.Бих ти препоръчала д-р Факих,работи в СФ,в Медицинска Академия-той ще прецени какъв точно местопазител е най-удачно да се постави,защото това в случая е най-важното.Стискам палци всичко да мине по възможно най-безболезнения начин.
Виж целия пост
# 5
Запазих час при Доц. д-р Николета Маркова за четвъртък, предвид липсващият зъб, ни записаха без чакане.
Благодаря за милите думи на всички ви.  Hug
Bili, моля те, кажи ми какво представлява този местопазител и задължителен ли е? Трябва ли да й бият упойка за да заспи? Много ме е страх от упойките за Ани.
Виж целия пост
# 6
И аз ти препоръчвам Юниордент а колко до упойките на моят син вече трети път му правят там зъбите с пълна упойка и съм много доволна
Виж целия пост
# 7
Моля ви ,ако можете насочете ме към някой детски зъболекар, че нямам понятие къде да търся. Видях, че внука има кариес, а не знам къде да го заведа.От София съм ,Красна поляна.Ще ви бъда благодарна!
Виж целия пост
# 8
ДОЦ.НИКОЛЕТА МАРКОВА Е НЕВЕРОЯТНА СТОМАТОЛОЖКА.СИНЪТ МИ БЕШЕ СЪС СЧУПЕН ПРЕДЕН ЗЪБ.ТЯ ГО ИЗЛЕКУВА И ИЗГРАДИ.СЕГА НЕ ЛИЧИ, ЧЕ Е БИЛ СЧУПЕН.ИЗКЛЮЧИТЕЛНО СЪМ Й БЛАГОДАРНА!
Виж целия пост
# 9
Какво стана със зъбчето?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия