Може ли да се отбие от антибиотик?

  • 432
  • 4
Здравейте мили мами! От няколко дена съм с гнойна ангина и висока температура. В началото се лекувах само с хомеопатия и нурофен за температурата, но по никакъв начин не се подобрявах. Напротив... вчера температурата ми достигна почти 40 градуса. Обадих се на личната лекарка и тя ми включи антибиотик - Оспексин. Предупреди ме обаче, че може да се промени вкусът на кърмата и бебка да се отбие сама заради това, а тя е само на 2 месеца. Тя си суче и не виждам нещо да я безпокои или притеснява за сега, но знам ли какво ще стане след няколко дена пиене на тези лекарства. Пия и други работи, но те не ме притесняват като антибиотика.
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай излишно. Вкуса на кърмата се променя от много неща, вкл. от храната, която си яла. Според мен няма начин да се отбие детето. Аз също съм пила антибиотик и малкия си сучеше без да се оплаква Grinning
Да знаеш, че е възможно бебето да получи разстройство от антибиотика, който ти пиеш, да не се притесняваш ако стане така, ще си мине без лечение като спреш АБ. Дано да не се получи при вас все пак.
Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 2
Не може да се отбие  Peace
Аз пия в момента втори път АБ и детенце си суче, без да мрънчи  Peace
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви мами, малко се поуспокоих! Знам, че не съм единствената, но исках да се допитам до някой който вече го е препатил...
Виж целия пост
# 4
Пила съм два пъти - заради мастит и заради ангина - точно Оспексин и нямаше никакъв проблем с малкия. Сучеше си и даже не направи разстройстов, но ако се безпокоиш, можеш да му даваш малко пробиотици ( на капсули или счукани таблетки - с малко вода и лъжичка).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия