Кои са любимите ви художници?

  • 31 590
  • 321
Кои са любимите ви художници?

И въобще имате ли такива? Ама конкретни имена, да не се залъгваме с разни "тези, които рисуват нам си как"...

И какво си слагате по стените в къщи (винаги съм се чудела) - да си дойдем на думата.
Виж целия пост
# 1
Моне, Мане и по принцип импресионистите.  Simple Smile
Не мога да си ги позволя, затова не висят на стените ми.
Йоаний е фаворитът ми от местните таланти. Уви, и негови картини не мога да си позволя.
http://www.hezayany.narod.ru/photoalbum2.html
Виж целия пост
# 2
Харесвах класиците, но от известно време съм запленена от художниците от движението Trompe l'oeil
http://images.google.com/images?q=trompe+l'oeil&hl=bg&a … ages&ct=title

Приятно забавление с техните картини!

По стените още нищо не съм си сложила. Предпочитам албумите.
Виж целия пост
# 3
За простосмъртните, които не могат да си позволят Големите, съществуват доста прилични постери.
Такъв постер ли предпочитате да си закачите, или например истинско масло от някой не чак дотам популярен художник, все пак истинските маслени бои въздействат другояче, спомням си колко приятно ми изненада в един хотел, дори май бише бивша соц хижа, една съвсем непрентециозна картина, но "истинско масло", която висеше в стаята ни.
Виж целия пост
# 4
Аз съм влюбена в автора, автор на аватара ти, Седада! Но съм обикновено девойче с непретенциозен вкус и не мога да тълкувам творбата. Моля те за помощ...
Виж целия пост
# 5
Моне, Сезан.
Виж целия пост
# 6
  Този дето ти е нарисувал аватара ми е любимият!!!!  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
  Олеле, сега видях, че и други преди мен са го заобичали....
Виж целия пост
# 8
  Олеле, сега видях, че и други преди мен са го заобичали....

(смутена и румено-засрамена)
Виж целия пост
# 9
Владимир Димитров - Майстора и Хуан Миро
Виж целия пост
# 10
                     Да почакам ли за друга тема, за да запиша Микеланджело, или може и тук? От българските - Стоян Венев, Майстора, всичко, което съм виждала на Чудомир... Много отдавна ми беше направил впечатление един световно неизвестен русенски художник... Венко Венков може би беше името... но може и да бъркам...
Виж целия пост
# 11
Рубенс и Дали!
fanta, ако скромните ми познания не ме лъжат, ако това на аватара наистина е първата картина на сина ти от дядо му, тогава ти трябва да си дъщеря на Ганчо Карабаджаков! Имам щастието семейството ми да притежава няколко негови неща... Laughing
Виж целия пост
# 12
  Много са тези, които харесвам-ще изброя само няколко и да се знае, че не всичко тяхно ми харесва еднакво (, което, предполагам е напълно нормално Grinning).
  Харесвам гравюрите на Дюрер.
  Франсиско Сурбаран- в Ермитажа има една мъничка Мария...просто съвършена Simple Smile("Детството на Мария").
  Много от нещата на Томас Гейнзбъро.
  Рембранд, Леонардо, Микеланджело и мн. др. ,но...
  По принцип, класиците, видяни "на живо", оставят отпечатък в душата ти за цял живот. Аз, лично, никой от тях обаче не бих си окачила на стената. Твърде са огромни, твърде са сериозни...предпочитам да ги гледам в галерията... 
   Импресионистите обаче, който и да е от тях-бих си закачила...стига да мога да си ги позволя, но ...не мога Laughing  ...Боже-е-е...представям си един мъъъъъничък Дега, например...или някоя от сладките таитянки на Гоген...или пък...нещичко на Сисле или Тулуз-Лотрек...може и някоя скица, но...Уф...размечтах се... Laughing
   Нищо на ван Гог не бих отказала, даже грозните му автопортрети, но и те са непостижими... Laughing...Обожавам го. Simple Smile
   Пък за синия или жълтия период на Пикасо  да говоря ли?  Grinning
   Матис и Шагал също ме радват. Grinning
   Салвадор Дали ми е много забавен, но и него трудно си го представям на стената у нас...,освен ако не си наема огромен апартамент в най-шикозната част на Манхатън Grinning   
   Някой май спомена и Миро-и той ми харесва.
   Не са "рисувани", но ужасно харесвам нещата на Роден, на Бернини, на Ставри Калинов (по-малките работи)...
   ...има още толкова много...
 
    Колкото до репродукциите...не знам, може би някоя много съвременна, в готина, естравагантна рамка...може би...трябва да се влюбя в нея...Иначе предпочитам "истински" картини. Любимата ми българска художничка (засега) е една моя приятелка- Неда. Ужасно харесвам и нейните керамични неща, както и рисунките на стъкло. Всичко нейно е съвършено! Heart Eyes

  офф: Sedada, изчисти си кутията, моля те! Grinning
   
                   
Виж целия пост
# 13
Аз обожавам Debi Hubbs Hug
Виж целия пост
# 14
Фрида Кало ми е любима.



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия