Моите чувства на тържеството в детската градина.

  • 4 794
  • 29
Много се вълнувам  винаги на този ден- когато е тържеството в детската градина послучай Празникът на Мама! Не за да видя изявите на детето си. Заради себе си. Защото този ден винаги е бил един от символите на щастието за мен- денят на тържеството. И на този ден усещането ми, че съм осъществена като жена и майка е много плътно .
Довечера е нашето тържество. Този ден е моята слабост.   Цяла нощ не съм спала от вълнение. А е третото тържество- вече сме трета група. Но за първото ме напипа вдъхновението  и ще ви го припомня.

Сине, днес е празникът на мама!
Много съм щастлива с тебе.
Станала съм отзарана
да приготвя, да разтребя,

И те гледам във леглото
сладко спиш, какво сънуваш?
Сине, ти си най-доброто
за което съм блянувала.

Днес за първи път ще чуя
песни, стихчета за мама.
ще ми подариш подарък
и до тебе ще застана.

Със щастливата си дреха
гушнала букет от обич.
ще ти се усмихна леко,
ще забравя за тревогите.

Ще благодаря на Бога,
че си мой син и надежда,
че животът с теб ни срещна
и във тебе се оглеждам.

С теб сме били разделени
не дни, хиляди години
Много чувства разпилени
предстои ни да събираме.

Този ден е пълен с радост,
от която се вълнувам.
Ставай сине, ставай рожбо,
днес за първи път празнувам!

Интересното е, че стихчето ,която ни дадоха- завършва- „ с ... нашта мама мила , що ни е родила”. Учихме си го чинно и реших, че ако има въпроси, ще обеснявам. Засега няма.

Надявам се в тая тема да споделим чувствата и емоциите около тържествата за мама.Вие сте. Аз довечера, ако имам време ще кажа как е минало.

Виж целия пост
# 1
Аз лично съм силно притеснена от предстоящото тържество - от стихотворението ние знаем само "Мамо много обичкам.". Ще разкажа в четвъртък, как ще мине.
Виж целия пост
# 2
Дарена, разплака ме рано-рано. Как не те е срам Hug
Фоксче, че то детето е научило най-същественото. Не се притеснявай- ще имате най-прекрасното тържество  Hug

Виж целия пост
# 3
Дарена,разплака ме.Аз току що се прибирам от тържеството на Боби.
И ние сме трета група,ама всеки път,различни трепети и една горост ме изпълва.
Как да не си похваля момчето,най-изразително казано стихче,най културно държание,а бе моето гардже си е най-хубаво. Hug
Ето и стихчето с което ме зарадва:

         
ПОЗДРАВ ЗА МАМА

Поздрав ти поднасям
мила моя мамо,
ида да ти кажа,
тези думи само.

С твоя имен празник
аз те поздравявам
тебе и на татко
здраве пожелавам

И във знак на обич,
мамичко засмяна,
китка ти поднасям
росна и румяна.


Виж целия пост
# 4
Мина  и нашето тържество. Ивка, права си всеки път е по-различен начин мило и запомнящо се. Всички деца бяха страхотни. На мама гарджето е много музикално. Да си го похваля.  Участва в музикална пиеса- Петя и вълкът, в която беше вълкът. А като го видях как пляска, толкова е ритмичен! Че аз не съм си познавала детето!   ooooh!

Хубаво е това преживяване.   bouquet Да са ни живи и здрави дечицата!   Hug
Виж целия пост
# 5
А като го видях как пляска, толкова е ритмичен! Че аз не съм си познавала детето!   ooooh!
Нали???У дова е много различен,никога не слушащ за нищо,пък на градината един изпълнителен,един подреден скромен,абе все едно не е моето дете.


Наистина да са живи и здрави и все така да ни радват а ние техните родители,нека винаги изпитваме тези тъй хубави трепети.
На мен догодина ми предстои да изпитам това два пъти,защото от тази година юни,Преславка заминава и тя на градина при батко си(в различна група естественно)
Виж целия пост
# 6
мога само да кажа - блазя ви!/ С най-хубаво чувсто го казвам!/Да са ви живи и здрави дечицата!
Виж целия пост
# 7
Здравейте мами. Нашето тържество беше вчера аз много си поплаках защото всички в градината знаят че Кари е осиновено но учителката и беше дала думи който много ме наринаха:
"Ти си тази дето ме роди ти си  тази дето ме кърми ти си мойта мила майка"
Обичам дъщеря си но тези думи ме убиха бих искала наистина да бях родила Кари защото тя е много умно красиво и будно дете и много я обичам но не съм я  родила аз.
Виж целия пост
# 8
...беше дала думи който много ме наринаха:
"Ти си тази дето ме роди ти си  тази дето ме кърми ти си мойта мила майка"

Браво! Учителка с много финес и чувствителност... Shocked
Ще ти мине, а другата година, ако е същата госпожа, й занеси ти стихче и й кажи, че ти е трудно да разчиташ само на нейният усет.
Виж целия пост
# 9
Ау, аз бих я оскубала косъм по косъм, докато не й остане коса на главата. Как може учителка в детската да е такава? Възмутена съм, но това е малко.
Виж целия пост
# 10
иска ми се да кажа нещо много гадно за тази учителка.Но понеже е празник , понеже   възпитанието ми не го позволява и тъй като в рода ни има №.......брой учителки /вкл. мама и мама-разбирайте- майка ми и свекърва ми/няма да кажа нищо.Освен това- за пореден път се убедих, че учителките в днешно време не заслужават и половината от трудовото си възнаграждение и не ми е жал, че момичета с къде по-ниско образование получават в пъти по-големи възнграждения от тях в други сфери.Малко такт и деликатност никога не са излишни, а и да си припомним,че ..."пред погибел гордост върви..."
съжалявам,че развалям темата, но много се огорчих от учителката на детето на Ваня, е , може ли такава липса на такт.Не е речено, че всички трябва да стъпват на пръсти около осиновители и осиновени, но наистина, колко малко, колко елементарно разбиране е нужно в случая, нещо, което е толкова лесно постижимо.
Виж целия пост
# 11
Нямам думи за "Тактичността" на въпросната учителка.  Sick Това е израз на някаква криворазбрана демонстрация : "вижте, не деля децата - биологични/осиновени".
Ние сме още далече от тържеството в детската градина, но днес малката ми стопли сърцето. За първи път ми каза "мама".
Виж целия пост
# 12
Маня, честито!Еха, точно на днешния ден най-милата думичка!
Виж целия пост
# 13
И нашето стихче беше, за майката, която ни е родила. НО! Аз не съм казала в детската. Те не знаят. Приех го много спокойно, учихме го, реших, че ако има въпроси ще се обясним пак. И така.
Въпросната учителка ?- а сега де!
1. вариант- забравила е, когато е раздавала думичките
2 вариант-
Това е израз на някаква криворазбрана демонстрация : "вижте, не деля децата - биологични/осиновени".
3. вариант- нарочно

Само,че - питам се- Ваня, не ви ли раздадоха думите предварително? Не ги ли учехте в къщи? Ти не ги ли видя преди тържеството, не ги ли знаеше? Защото при нас дадоха думите и аз знаех много преди тържеството. И досега винаги е било така.

Маня, честито и от мен!Радост върху радост!  Hug
Виж целия пост
# 14
Само,че - питам се- Ваня, не ви ли раздадоха думите предварително? Не ги ли учехте в къщи? Ти не ги ли видя преди тържеството, не ги ли знаеше? Защото при нас дадоха думите и аз знаех много преди тържеството. И досега винаги е било така.

На нас не ни ги дадоха - всичко беше изненада. Но това стихотворение изобщо го нямаше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия