има ли ограничения да се полва в бг автомобил, регистриран в САЩ ?!

  • 783
  • 12
Здравейте,

Знаете ли има ли ограничения да се полва в бг автомобил, регистриран в друга държава, например в САЩ.

Например изпращат ти автомобил от САЩ, който караш с пълномощно. Има ли някакъв срок в който автомобила трябва да се регистрира в България, при положение, че собственост на гражданин на САЩ.
Виж целия пост
# 1
Най-правилно ще ти отговорят в КАТ  Peace
Виж целия пост
# 2
Мисля че няма проблем със самото возило, но ще има проблем със пълномощното според мен.
За возилото единствения проблем е застраховката,че тук се плаща по скъпо. Но както каза Mopsy - КАТ
Виж целия пост
# 3
Автомобила минава като временен внос, не се регистрира тук и се движи на американските табели
Виж целия пост
# 4
Автомобила минава като временен внос, не се регистрира тук и се движи на американските табели

това може ли да бъде неограничено във времето или понятието "временен внос" е фиксирано със някакъв срок !?
Виж целия пост
# 5
Сега се сетих,
На 6 месеца отиваш до Гърция или Македония и се връщаш и си 6
Виж целия пост
# 6
Ако е на амер.фирма регистрирано /работеща в България/няма проблем.
Виж целия пост
# 7
Автомобила минава като временен внос, не се регистрира тук и се движи на американските табели

това може ли да бъде неограничено във времето или понятието "временен внос" е фиксирано със някакъв срок !?

Не може по закон  Mr. Green, максималния срок е 2 год
Виж целия пост
# 8
Сега се сетих,
На 6 месеца отиваш до Гърция или Македония и се връщаш и си 6


Не на 6 Naughty, ами на 3 месеца
Виж целия пост
# 9
и аз искам така автомобил
щото тиа мита  ooooh!
Виж целия пост
# 10
Да, има.
Виж целия пост
# 11
Автомобила минава като временен внос, не се регистрира тук и се движи на американските табели

това може ли да бъде неограничено във времето или понятието "временен внос" е фиксирано със някакъв срок !?

Не може по закон  Mr. Green, максималния срок е 2 год

хей, много благодаря за тази информация, дали можеш да ми цитираш и конкретен член и от кой закон  Sunglasses
Виж целия пост
# 12
Ами за съжаление не мога, защото това си го знам
Тук някъде трябва да го пише
http://www.mitnica.com/

http://forum.mitnica.com/viewforum.php?f=6 хвърли едно око и тук
А в страницата на митницата има по върпоса в отдела "митнически" - режими
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия