Момичета моля ви помогнете ми да разчета спермограмата на мъжа ми

  • 1 017
  • 6
Правена е в клиниката на д-р Владимиров след 5 дена въздържание и без алкохол и цигари.
обем на еак.-4.2мл.
PH-7.2
цвят-нормален
концентр.на сперм.-17,33млн.
общ бр.на сперм.72,78млн.
обща подвижност на сперм.43%
сперм.с нормокинеза 32%
сперм.с хипокинеза 11%
сперм.с акинеза- 57%
бр.нормокинетични сперм.-5545600
общ бр.нормокинет.сперм.-23291200
аглутинация на сперм.-не
агрегация на сперм.-не
По крюгер.
Сперм.с нормална морфология-7%
Сперм.с отклонения в морф.-93%
Тератозооспермия индекс-1,2
Заключение-Олигоостенорооспермия

Момичета как ви се струват тези резултати и ако не са добри какъв е пътя по нататък.
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Пепи 15 , резултатите ви не са от най-прекрасните, но не са и трагични.
Има отклонения в концентрацията, намалена подвижност и лоша морфология. Хубаво е да се консултира мъжа ти с андролог, за да се отхвърлят физиологични причини. Също така е добре да започва с добавките, витамините и билките, вие ще си решити кое точно и как ще пие. Моят съвет е да направите още една на 3 дни въздържание, обикновено дългото въздържание води до влошаване на подвижността.
Може да пробва мъжа ти с витамини и добавки 3 месеца, през това време да си правите секс, а ако и след този период не става, вече да се обърнете към специалист за прилагане на АРТ.
Успех и късмет ви желая Hug
Виж целия пост
# 2
Морфологията не е много хубава. Нормата по Крюгер е над 14 %. В началото си написала “5 дена въздържание без цигари и алкохол”, което ме кара да мисля, че мъжът ти по принцип пуши. Много е важно да спре цигарите, те са една от причините за влошаване показателите на спермограмата.

В тази връзка да попитам (че не ми се отваря нова тема), какво е аглутинация и агрегация на сперматозоидите. Аглутинацията си я изясних горе долу, ама не намирам почти нищо за агрегацията. Лошо ли е е наличието на аглутинация и агрегация едновременно? Аглутинацията променя ли се със времето, изчезва ли? А агрегацията?
Виж целия пост
# 3
Пепи 15 , резултатите ви не са от най-прекрасните, но не са и трагични.
Има отклонения в концентрацията, намалена подвижност и лоша морфология. Хубаво е да се консултира мъжа ти с андролог, за да се отхвърлят физиологични причини. Също така е добре да започва с добавките, витамините и билките, вие ще си решити кое точно и как ще пие. Моят съвет е да направите още една на 3 дни въздържание, обикновено дългото въздържание води до влошаване на подвижността.
Може да пробва мъжа ти с витамини и добавки 3 месеца, през това време да си правите секс, а ако и след този период не става, вече да се обърнете към специалист за прилагане на АРТ.
Успех и късмет ви желая Hug
напълно подкрепям  Peace
Ако все пак решите да посетите андролог с две ръце съм за д-р Кацаров  Peace
Виж целия пост
# 4
Пепи,
нещата не са толкова трагични. Ние само можем да мечтаем за морфология като вашата! Wink
Стъпките са следните:
Запазвате час за уролог - андролог. Препоръчвам ви д-р Милен Кацаров.
Пускате хормони на съпруга ти / може пак в клиниката на д-р Владимиров/
Изчиташ тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242198.0
Задаваш въпроса на андролога, кои точно добавки от описаните да приема съпруга ти и започвате лечението. Контролната спермограма ще е след не по-малко от 3 месеца прием на добавки.
Цветунчо е права, трябва ви нова спермограма, но този път след 3 дни въздържание.
Специално за билките, те трябва да са съобразени с хормоналното изследване.
Хормоните са:
Естрадиол, Тестостерон, ЛХ и ФСХ. За да си спестите размотаване, пуснете хормоните и с резултата отидете при андролога. Дава се кръв сутрин, няма значение на гладно или не.
Никакви цигари и алкохол, особено бира! Да сведе до минимум консумацията на соеви продукти / внимавайте с купената кайма, съдържа много голям процент соеви протеини/ и варивата.
Труден е пътят, но ще се справите! Успех! Hug
Виж целия пост
# 5
Момичета,много ви благодаря.Как мога да се свържа с д-р Кацаров?
Виж целия пост
# 6
Ето - http://andrologia.hit.bg/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия