Нещо и от моята кухня

  • 6 010
  • 7
Курабиите на МАМА

Продукти: 3 яйца, 1 ч. ч. олио/мас, 1 ч. ч. кисело мляко, 1 ч. л. сода, 2 ч. ч. захар, 1 ванилия, брашно - колкото поеме.
Приготвяне: от посочените продукти се омесва меко тесто. Правят се курабиите, като в средата може да се сложи орехче, плод от сладко. Топят се в захар и пекат в предварително загрята, умерена фурна.
Най-вкусни са след 1-2 дни.

Торта "Негърче"

Продукти: 1 пак. ванилия, 1 коф. кисело мляко, 1 ч. л. сода, 3/4 ч. ч. олио, 1 ч. ч. захар, 2 ч. ч. брашно, 3 с. л. какао, 1 щипка сол.
За сиропа: 1 каф. ч. вода и 2 с. л. захар.
Приготвяне : продуктите се разбъркват добре и сместа се изсипва в голяма тава, намазана с олио и поръсена с брашно. След изпичане се оставя да изстине и се полива с изстудения сироп.

Бърз сладкиш

Продукти: 1 буркан (от детски храни) вода, 1/2 ч. ч. олио, 1 ч. ч. захар, 2 ч. ч. брашно, 1/2ч. л. сода, 1 с. л. какао.
Приготвяне: всички продукти се разбъркват добре. Пече се в умерена, предварително загрята фурна. След като се извади се ръси с пудра захар.

Сладки с моркови - леля Катя

Продукти: 1 ч. ч. брашно, 1 ч. ч. настъргани моркови, 1 ч. ч. захар, 1/2 ч. ч. вода, 1/2 ч. ч. олио, 1 ч. лч сода, брашно колкото поеме.
Приготвяне: от посочените продукти се омесва меко тесто. Оформят се топчета и се пекат в предварително загрята, умерена фурна. След като се опекат се потапят за кратко във вода и се слагат да се отцедят.

Тази рецепта я правеше бабата на една приятелка и много я харесвах. Като ходех все молех да ми я прави бабата.

Агнеса - Елена

Продукти: 4 яйца, 2 пак. масло, 1 ч. ч. захар, 1 ч. ч. брашно, 1 ч. ч. смлени орехи, 1 ч. ч. пудра захар.
Приготвяне: маслото се разбива със захарта, към него прибавяме брашното и орехите. Отделените белтъци се разбиват на сняг и се прибавят към тестото с леко бъркане.Разстила се тестото в тавичка, като дебелината да е 1 пръст. пече се в предварително загряна, умерена фурна. Жълтъците се разбиват с пудрата захар. След като се изпече тестото отгоре се разстилат жълтъците и се слага сладкиша във фурната да се засуши, като се пуска фурната само отгоре.


Виж целия пост
# 1
Сега се сетих и за любимата ми млечна баница. Правеше я един съученик и  за да не го обидя взех та пробвах. Оказа се адски вкусно така проядох това чудо  на кулинарията. Wink

Млечна баница Андре

Продукти: 1 пак. фини кори или домашна юфка.
Крем: 1 л. прясно мляко, 4 яйца, 1 ч. ч. захар, 1 ванилия, 1 каф. ч. пудра захар.
Приготвяне: корите се слагат в тава, върху тях се слагат парченца масло и се запича. Отделяме жълтъците от белтъците и разбиваме жълтъците. Прибавяме ги в студеното мляко и го слагаме да се вари, като непрекъснато се разбърква. Най-накрая добавяме захарта. Готовият крем се изсипва върху корите. Белтъците се разбиват на пяна и се прибавя пудрата захар. Слагат се с лъжица върху крема и се запича в умерена фурна до порозовяване на белтъка. Печката се изключва и се оставя баницата да изстине там.

Този сладкиш ми го даде свекърва ми от една нейна приятелка.  Едно време е бил много разпространен, но се е правел с виенски кифли и се е пекъл във фурната. А приятелката на свекърва ми го прави във микровълновата и става за 20 мин.

Сладкиш Йонка

Продукти: 3 кроасана - най-вкусни са с шампанското, 600 мл мляко, 4 яйца, 6 с. л. захар, сладко, сметана.
Приготвяне: 2 с. л. захар се карамелизират в йена с 2 с. л. вода на 650 W за 3 мин., докато покафенее.През това време разбиваме яйцата, с останалата захар и леко затопленото мляко. Върху карамела се редят разделените на 4 кроасана с разреза нагоре и се заливат с крема. Слага се в МВ на 450 W за 15 мин. Аз го слагам на 3 x 5 мин. и го отварям да видя да не изкипи. След изстиване на сладкиша се залива със сладко. Поднася се със сметана.
Виж целия пост
# 2
А това е първата торта, която направих. Рецептата е на майката на една приятелка и съм я кръстила на нея. Много вкусна и лека тортичка.

Торта Бинка

Продукти: 4 яйца, 12 с. л. пудра захар, 3 с. л. како, 1 пак. масло, 20 целувки, 2 пак. бишкоти
Приготвяне:
1-ви крем: белтъците се разбиват на твърд сняг.
2-ри крем:към жълтъците се прибавят 4 с. л. пудра захар и се разбиват до побеляване.
3-ти крем:към маслото се прибавят 4 с. л. пудра захар и се разбива до побеляване.
4-ти крем:какаото, 4 с. л. пудра захар и вода или прясно мляко се варят, за да станат на течен шоколад. Оставя се да изстине.
Объркваме 2-ри, 3-ти и 4-ти кремове с миксера. Към общия крем се прибавят белтъците и се бърка с дървена лъжица в една посока.
Най отдолу се редят бишкотите, като се напръскват с прясно мляко, отгоре разполовени целувки и после крема. Равната част на целувките се оставя за края на тортата, за да е равна. Завършваме с крем.
Да ви е сладко!
Надявам се съм обяснила добре.
Ето и как изглежда:
Виж целия пост
# 3
Ето ги  и моите пълнени яйчица:


Сварявам 5 яйца. Разрязвам ги по средата и в отделна чинийка слагам жълтъците, които се  намачкват с вилица. Рендосвам 1 глава кромид лук. 1/2 майонеза, 2-3 с. л.  прясно мляко, малко горчица, сол на вкус, черен пипер. Всичко се обърква добре и с получената смес се пълнят яйцата.  Украса "по фантазия"!
Виж целия пост
# 4
Овесени кюфтета

Продукти: 3-4 с.л. овесени ядки, 2 яйца, 1 филия накиснат и отцеден хляб, 2-3 с. л. кисело мляко, 1 ч. л бакпулвер, подправки - ким, чубрица, сол, черен пипер.

Приготвяне: Посочените продукти се омесват и се оставят да престоят 4-5 часа. оформят се кюфтета, а ако е по рядка сместа се взима с лъжица и се пържат в силно сгорещено олио.

Това са много лесни безмесни кюфтенца, а и от гостите ми никой не е познал от какво са.
Виж целия пост
# 5
Ориз по индонезийски

Продукти: 2 ч. ч. ориз, 3 с. л . олио, 4-5 скилидки чесън, 2 глави ситно нарязан лек, 2 скълцани люти чушки или 1/2 ч. л. лют червен пипер или черен, 2 ч. л. соев сос, сол, вегета.

Приготвяне: Оризът се измива добре, до бистра вода, залива се с 2 ч. ч. студена вода и се вари захлупен на силен огън до извиране на водата, без да се бърка. Печката се изключва, а оризът остава на топлият котлон, докато изстине, да изпръхне. Загрява се олиото, слага се чесънът, лука и чушките (червеният или черният пипер)л След запържване прибавяме пипера, вегетата, солта, соевият сос и ориза. Пържи се при непрекъснато бъркане няколко минути.
Да ви е сладко!

Тази рецепта майка я беше видяла в едно кулинарно предаване. Показала я една индонезийка, жена на посланик. От тогава този ориз го правим като гарнитура. Става много вкусен.
Виж целия пост
# 6
Вчера се сетих за едни много бързи и лесни питки от баба ми. За съжаление не стигнаха до фаза за фотографиране, че веднага се изядоха, но следващият път ще ги снимам. А сега рецептата:

Лесни питки


Продукти: 1 ч. ч. кисело мляко, 1 ч ч. л. сода бикарбонат, 2 с. л. оцет, 2 с. л. олио, 1 с. л. захар, 1 щипка сол и брашно.ю

Приготвяне: Разбъркваме киселото мляко със содата. Прибавяме оцета, олиото, захарта, солта и брашното. Става гъсто тесто, но до консистенция да се изсипва с лъжица. По желание може да се сложи малко масълце в средата. Изсипват се питките в тава покрита с хартия за печене и се слагат в предварително загрята, умерена фурна. Пекат се до порозовяване.
Виж целия пост
# 7
Сетих се за една моя измишльотина, проста, но вкусна. Тайната е напояването на зелето с доматеното пюре. То му дава по-особеният вкус.

Зелева салата

Продукти: зеле, чесън, доматено пюре, зехтин, сол, лимон, може и копърче.

Приготвяне: Нарязва се зелето като за салата, претрива се със сол, слага се в купа с доматеното пюре, кой колкото желае. И се оставя поне 1/2 час да си поеме вкуса на доматеното пюре. Подправя се с лимона, копъра и зехтина. И ... ДОБЪАР АПЕТИТ!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия