Влияе ли се количеството на кърмата от физически натоварвания

  • 447
  • 5
Здравейте.2 месеца след като родих започнах да тичам и да правя упражнения вкъщи и се притеснявам дали кърмата ми няма да намалее от натоварването и умората.Ако някои има информация много ще съм благодарна ако я сподели. Hug
Виж целия пост
# 1
Ако пуснеш тема в кърмаческия,ще ти обърнат повече внимание.  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Някои майки дори споделят,че след натоварване кърмата им се увеличава!Така че вероятно влиянието е в обратна,положителна посока!
Виж целия пост
# 3
Мисля, че няма да намалее, но все пак се допитай до кърмаческия Peace
Виж целия пост
# 4
Почивката, особено редовния сън, дори и през деня са много важни за увеличаване количеството на кърмата. Ако е достатъчна на количество, няма да имаш проблеми - важно е редовното предлагане, както и доброто изпразване на гърдите.
Приема на течности също влияе върху количеството кърма. Трябва да имаш предвид, че когато спортуваш губиш допълнително течности и е редно да си ги компенсираш с повечко вода, сокове, мялко и т.н.
Виж целия пост
# 5
Ако пиеш достатъчно течности респективно- когато тренираш- пиеш повече течности за да компенсираш изпотяванеи т.н., количеството не мисля че ще намалее.
 Но е логично и възможно непосредствено след тренирвка да има някакава разлика в качеството й- все пак когато тренираш хабиш доста калории и ако освен тренирането и диетстваш, може това да доведе до по-малко калории и в кърмата - ако ти падне кръвната зхар например, защото не достигат за тебе самата, откъде да се вземат в кърмата, както преди?!? може би това имат предвид бабите под на пръв поглед смешното "кърмата ти е уморена" . От друга страна, ти едва ли се подлагаш на чак такива жестоки и дълги тренирвки, че да се отразява.
И аз кърмя и смятам скоро да почна да тренирам-ако е умерено и не е свързано с някакава злостна диета, вярвам че дори ще се отрази много добре на кърмата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия